742 gjennomførte mosjonsløpet Hytteplanmila i fjor. Løpet har allerede passert 500 påmeldte og arrangøren tipper på 850 deltakere i år. Hytteplanmila har start og mål på Svensrudmoen i Hole kommune, syd for Hønefoss. Den kontrollmålte 10 kilometeren er kjent for å være en «perseløype». På veien passerer du bl.a. Jørgen Moes fødested og Halvdanshaugen.

Løpets t-skjorte ved påmelding innen 6. oktober
Melder du deg på innen 6. oktober kl 23:59, er du sikret løpet tøffe tekniske t-skjorte. I tillegg får alle som forhåndspåmelder seg ett par gode løpesokker.
 
Løpe mila på 80 minutter?

INFORMASJON

Hytteplanmila hadde i fjor fartsholdere. Tilbakemeldingene fra løperne har vært svært positive, så i år blir det ballongløpere fra 40- til 80 minutter. Løypa er kjent for å være rask, så kanskje setter du ny pers på mila den 20. oktober.
 
Servering
Som tidligere år, blir det god servering etter målgang. Arrangøren serverer nystekte boller fra Baker Narum, sammen med kaffe og solbærtoddy.
 
ToppTid.no
I år er ToppTid ansvarlig for påmelding og resultatservice. Det løpes med engangsbrikke på startnummeret. Det blir registrert mellomtid ved 5 km og nettotid i mål. Det blir i tillegg en egen resultatliste for bakkespurten i «Pulsbakken», de siste 200 meterne opp til mål.
 
Vikingkongen Halvdan Svarte på medaljen
Alle som gjennomfører Hytteplanmila i år, får en stor medalje i metall, med 3D-motiv på begge sider. Motivet av vikingkongen Halvdan Svarte (ca. 810-860) preger den ene siden av medaljen. Halvdan Svarte var far til kong Harald Hårfagre, han som er kjent for å ha samlet store deler av Norge til et rike.
 
Ifølge Snorres kongesagaer (Heimskringla) ligger Halvdan Svarte gravlagt i Halvdanshaugen, haugen vi passerer etter ca. 5,5 km på Hytteplanmila. Idéen til motivet er hentet fra Snorre, «Halvdan Svarte væpnar seg til strid.» (Erik Werenskiold).
 
Hytteplanmilas løpende og smilende viking preger den andre siden av medaljen. Ser du nøye etter, ser du at vikingen har små smilerynker rundt øyet. Teksten «Det var en gang en rev og en revefrue…» er innledningen på eventyret om Reve-enka, fra Peter Christen Asbjørnsen og Jørgen Moes samling Norske Folkeeventyr. Vi passerer Mo gård, der Jørgen Moe ble født i 1813, ca. 3 km ut på Hytteplanmila.
 
Premieringen under Hytteplanmila 2012
Premiering (Prizes and awards) 2012 (oppdateres)
Det blir et rikholdig premiebord under Hytteplanmila 2012:
- Deltakermedalje
- Tekniske t-skjorter* 
- Tekniske løpesokker** 
- Uttrekkspremier
- Flott gavepremie til de tre beste i aldersklassene K/M
- Pengepremie til de fem beste totalt K/M
- Pengepremie for ny løyperekord K/M
* Til de som melder seg på innen 6. oktober. ** De som forhåndspåmelder seg

 

 

 


Find more Run in Røyse, Norway