Namdal og Jan Olav Smalås har tatt teten etter 1. dag av St.Olavsloppet. Foto : Arne Brunes
Namdal og Jan Olav Smalås har tatt teten etter 1. dag av St.Olavsloppet. Foto : Arne Brunes

Namdal og Byåsen topper St. Olavsloppet etter første dag

Namdal løpeklubb festet grepet på siste del av dagens etappe og fikk etterhvert opparbeidet seg en ledelse på drøye 4 minutter til Bratsberg IL. Rindal IL holder den siste pall-plassen i herreklassen etter første dag.

Publisert Sist oppdatert
DSC_1173
Jan Olav Smalås, Namdal 1. Foto : Arne Brunes
DSC_0874
Vebjørn Rodal. Foto : Arne Brunes
DSC_1017
Eline Storvig, St Olavs damer. Foto : Arne Brunes
DSC_1094
Liv Marit Honne, Rambøll. Foto Arne Brunes
DSC_1130 (003)
Emilie Krey Ludviksen for Byåsen damer. Foto : Arne Brunes
DSC_1256
Jonas Aamodt Moræus, Bratsberg. Foto : Arne Brunes
FJH_9379
Jesper Abelsen Andreassen, Hattfjelldal. Foto : Arne Brunes

I Strindheim og Mosvik sitt fravær er det i år som i fjor Namdal, Rindal og Bratsberg som totalseieren kommer til å stå mellom.

Også i kvinneklassen er det fjorårets 2 beste lag som ser ut til å kjempe om seiren i år. Byåsen har tatt en knapp ledelse på fjorårsvinner Namdal løpeklubb. Trondheimslaget leder med 1.38 etter første dag. På 3. plass ligger St.Olavs Hospital, men her er det nesten 40 minutter opp til lederlaget.

DSC_1256.jpg


Etter 1. dag ligger Bratsberg og Jonas Aamodt Moræus drøye 4 minutter bak ledene Namdal løpeklubb. Men det er fortsatt langt igjen til Østersund. Foto : Arne Brunes

Resultater topp 3, dag 1 mix

DSC_1130 (003).jpg
PlassKlubbTid
1Namdal Løpeklubb 1. lag5:46:36
2Bratsberg IL5:50:54
3Rindal IL 1. lag5:51:21


Byåsen og Emilie Krey Ludviksen med knapp ledelse etter 1. dag av St. Olavsloppet. Foto : Arne Brunes

Resultater topp 3, dag 1 kvinner

DSC_0874.jpg
PlassKlubbTid
1Byåsen Jenter7:22:30
2Namdal Løpeklubb7:24:09
3St. Olavs Hospital8:01:03


Fortsatt fart i en olympisk mester, selv om det ikke er den rå "tå-løpingen" vi var vant med fra den kanten. Vebjørn Rodal løp to etapper for Forra IL. Foto : Arne Brunes

Under første dag av årets St. Olavslopp fullførte 152 lag. Dermed kan det virke som om trenden i St.Olavsloppet fortsetter med at det blir et 10-talls lag færre for hvert år. Ser man på fordelingen Norge - Sverige har Norge over 75 % av deltagerlagene. Kanskje det er på den andre siden av grensen innstasen må settes inn for å kunne passere den magiske 200-lags grensen igjen.

Alle resultater

Powered by Labrador CMS