Runar Sæther (5) på vei mot 33.33 og andreplass i Haltemprice 10K (Foto: facebook.com/lkrevents)
Runar Sæther (5) på vei mot 33.33 og andreplass i Haltemprice 10K (Foto: facebook.com/lkrevents)

2. plass til Runar Sæther i Haltemprice 10K i England

Publisert Sist oppdatert

De fleste løpene i England har i likhet med i Norge blitt avlyst i år grunnet Corona-pandemien. Et løp som likevel har blitt arrangert er Haltemprice 10K i East Yorkshire som gikk tidligere i høst og hvor Runar Sæther fra Sp.Kl. Rye var norsk deltager. Han han sendt kondis.no denne omtalen fra løpet:

Haltemprice 10K er et av de klassiske lokale gateløpene i East Yorkshire og stod på programmet for 34. gang i år. Det er en krevende løype som stor sett går oppover frem til passering 5km, og i år var det i tillegg sterk motvind som bonus. De aller fleste løp i området (og England forøvrig) har jo blitt kansellert i år, så det var mange som gledet seg til endelig å kunne stå på en startstrek igjen. Arrangøren leverte prikkfritt med tanke på smittevern og med bl.a. puljestart (3 og 3 løpere med 5 sekunder mellom) var det aldri tett med folk.

For egen del var dette løpet egentlig bare et ledd i treningen til Hardwolds 80 Mile (som en uke senere ble utsatt til Februar....), og med kun 3 fartsøkter på asfalt siden Juni, hadde jeg ingen anelse om hvordan formen egentlig var. Siden April/Mai har jeg stort sett trent i fjellet og på sti, men visste at grunnformen var god og at jeg i det minste kunne holde relativt ok fart over ganske lang tid - til tross for at jeg hadde blitt kraftig fraløpt på trening kun noen dager i forkant (av løpere som siktet på 34-35min sluttid). Jeg traff veldig bra på utgangsfarten, løp konservativt opp til 5k passering og hadde nok krutt i bena til å pushe bra tilbake til mål. Med sluttid 33:33, 1 min negativ splitt og 2.plass totalt, ble det en riktig så bra dag. Langt bak pers, men like fullt en anstendig tid på fjellben :)

Resultater Haltemprice 10K, 25. oktober

Tre beste menn:

POS
BIB
NAMECLUBCAT# CAT
CHIP TIME
FINISH TIME
1
1
Kris LecherCity of Hull ACSNR1/72
0:31:50
0:31:50
2
5
Runar SaetherEast Hull Harriers & ACV401/37
0:33:33
0:33:33
3
15
Richard HarrisNorthern Masters ACV501/34
0:33:52
0:33:52

Tre beste kvinner:

POS
BIB
NAMECLUBCAT# CAT
CHIP TIME
FINISH TIME
1
43
Tegan RobertsCity of Hull ACSNR1/41
0:40:01
0:40:01
2
48
Della HatfieldCity of Hull ACSNR2/41
0:40:10
0:40:10
3
94
Katie SeddonEast Hull Harriers & ACSNR3/41
0:41:16
0:41:16

Alle resultater: Haltemprice 10K

Powered by Labrador CMS