Forrige løp i maratontraseen fra Fana Stadion var Bergen Ultra som gikk i juni i år. Her fra starten der Sondre Øvre-Helland er først ut. (Foto: Arne Dag Myking).
Forrige løp i maratontraseen fra Fana Stadion var Bergen Ultra som gikk i juni i år. Her fra starten der Sondre Øvre-Helland er først ut. (Foto: Arne Dag Myking).

Klart for Bergen Maraton i Maratonkarusellen

Lørdag 23. oktober går det første av høstens tre løp i Maratonkarusellen i Bergen.

Publisert Sist oppdatert

Denne gangen er det den vanlige traseen med start og mål fra Fana Stadion som skal løpes av deltagerne i Bergen Maraton, som dette løpet heter. Det forrige løpet var Bergen Skogsmaraton som gikk på grusveiene i Hordnesskogen, men denne gangen blir det et rent asfaltløp.

Det er allerede påmeldt 215 deltagere, av disse er det 69 på helmaraton, resten skal delta på halvmaraton.

Maraton starter kl. 10, halvmaraton kl. 11:30.

Dette blir det første løpet i Maratonkarusellen etter at koronarestriksjonene er opphevet, så nå blir det igjen åpen gymsal med vafler, kaffe og saft.

Påmelding til Bergen Maraton

Kondis trenger din støtte
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.

Bli medlem og få mange medlemsfordeler!

Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957
Powered by Labrador CMS