Marius Vedvik
Marius Vedvik utfordret seg selv med å prøve å overta norgesrekorden på 5000 meter innendørs. (Foto: skjermprint fra video)

Se rekordforsøket til Marius Vedvik på 5000 meter

Årets Pingvinleker i Bergen hadde 5000 meter på programmet, som er en ganske sjelden øvelse innendørs. Her angrep Marius Vedvik den 50 år gamle norgesrekorden på distansen.

Publisert Sist oppdatert

I disse dager fyller norgesrekorden på 5000 meter innendørs 50 år. Det var nemlig 16. februar 1974 at Arne Kvalheim, IK Tjalve, løp distansen på 13:52.6 i Berlin. Det var denne rekorden Marius Vedvik var på jakt etter den 11. februar i Pingvinlekene i Bergen.

I disse dager fyller norgesrekorden på 5000 meter innendørs 50 år. Det var nemlig 16. februar 1974 at Arne Kvalheim, IK Tjalve, løp distansen på 13:52.6 i Berlin. Det var denne rekorden Marius Vedvik var på jakt etter den 11. februar i Pingvinlekene i Bergen.

Her kan du se en video av hele løpet til Marius, kommentert av Stein Fossen. Vi må avsløre at Kvalheims rekord overlevde angrepet til Marius, men han leverte en av de raskeste løpene i norgesstatistikken på denne distansen innendørs.

Her kan du også se Stein Fossen i aksjon som speaker. Han er nærmest en legende innenfor friidretten i Bergen, der han på friidrettsstevner leverer kontinuerlige kommentarer på alt som skjer. Her har han stålkontroll på rundetider, norgesrekorder, ungdommer på vei opp, kvalifiseringskrav og alt annet tallmateriale som friidretten er så rik på.

Man kan si at Stein Fossen er lydsporet til friidrettsstevnene i Bergen. Du ser løpet i videoen under her.

Videoen viser også en som lykkes å sette en norgesrekord: Robert Hisdal tok klasserekorden i menn 45-49 år. 16,22,91 lyder den på nå.

Stein Fossen_speaker.jpg


Stein Fossen er speakeren som kan alt og får med seg alt som skjer på et friidrettsstevne. (Foto: skjermprint fra video)

Powered by Labrador CMS