Løypa i Stomperudkarusellens 1. løp er den velkjente Bingenrunden, en kontrollmålt 5 kilometer som brukes både til Vinterkarusellen og Stomperudkarusellen. 82 løpere fullførte 5-kilometeren i tillegg til 21 ungdommer på 600 og 1000 meter.
800-meterspesialist Markus Einan fra Ull/Kisa IL var suverent raskest med tiden 16:09, forøvrig samme tid som 800-meterskollega Thomas Roth i Ull/Kisa oppnådde i Fredrikstadløpet for en drøy uke siden. 22 år gamle Markus - fra Sørumsand - var hele 1:02 foran Ivar Andre Ryttervold fra Team Sportsmanden på 2. plass. I kvinneklassen ble det klar seier til Silje Christiansen fra Driv IL som løp på 18:56 mens Thea Haug på 2. plass løp på 20:01.
Silje Christiansen var raskest i kvinneklasen. Her er hun på vei mot mål i samme løype i Vinterkarusellen. (Foto: Olav Engen)
De raskeste i Bingenrunden:
Kvinner 5 km (22 deltagere): | |||||
1 | Silje Christiansen | Driv IL | K40-44 | 18:56.7 | |
2 | Thea Haug | Team Haug | K35-39 | 20:01.3 | |
3 | Tone Fløttum | Fet Friidrettsklubb | K40-44 | 20:33.1 | |
4 | Dorte Foss | Raufoss IL -Friidrett | K50-54 | 20:57.5 | |
5 | Solveig Tveter Bratlie | Fet Skiklubb/Bane NOR BIL | K17-34 | 21:00.9 | |
6 | Rita Steinsvik | Romerike Ultraløperklubb | K45-49 | 21:05.9 | |
7 | Martina Lindhart Hagen | OSLO | K17-34 | 21:09.0 | |
8 | Julie Sofie Aas | Sørum IL | K35-39 | 21:26.3 | |
9 | Oddveig Kjøsnes | Blaker IL | K40-44 | 22:33.6 | |
10 | Hilde Flaen Wikesland | Sørum IL | K35-39 | 22:47.1 | |
Menn 5 km (60 deltagere): | |||||
1 | Markus Einan | Ullensaker/Kisa IL | M17-34 | 16:09.6 | |
2 | Ivar Andre Ryttervold | Team Sportsmanden | M17-34 | 17:11.6 | |
3 | Ole Tobias Utne Bjerke | Sørum IL | M17-34 | 17:14.2 | |
4 | Per Erik Monsrud | Kongsvinger IL Friidrett | M35-39 | 17:27.5 | |
5 | Anders Horvei | Gjerdrum IL | M17-34 | 17:48.7 | |
6 | Anders Brænna | Team Extra Lørenfallet | M35-39 | 17:50.9 | |
7 | Fredrik Smith | Oslo Byggentreprenør | M40-44 | 18:33.0 | |
8 | Erik André Kristiansen | Sørum IL | M17-34 | 18:44.4 | |
9 | Terje Lybekk | Aurskog/Finstadbru | M40-44 | 18:52.5 | |
10 | Runar Lie | FROGNER | M40-44 | 18:59.6 | |
11 | Morten Engen | Blaker IL / Team Foss Sport | M35-39 | 19:02.5 | |
12 | Kim Møller | Skjetten Svømming Triathlon | M35-39 | 19:43.5 | |
13 | Stig Gunleiksrud | Ullensaker/Kisa IL | M50-54 | 19:48.8 | |
14 | Tor Vegard Grytten | Ullensaker/Kisa IL | M50-54 | 19:56.3 | |
15 | Erlend Nygård | Blaker IL | M40-44 | 20:03.3 | |
16 | Stein Randby | Sørum IL | M50-54 | 20:06.2 | |
17 | Marius Ertshus Mathisen | FETSUND | M35-39 | 20:17.8 | |
18 | Jan Monsrud | Kongsvinger IL Friidrett | M60-64 | 20:20.1 | |
19 | Emil Kvalheim Otterdal | Nes ski | M17-34 | 20:20.8 | |
20 | Johnny Schmidt | Sørum Sjakklubb | M17-34 | 20:25.9 |
ALLE RESULTATER (EQ-Timing)
(Løpslister med link til resultater og omtale)
Årets løp i Stomperudkarusellen:
Dato | Arrangement | Fylke | Kommune | Distanse | ||||||||||||||||||
09.04.2019 | Stomperudkarusellen - 1. løp | Akershus | Sørum | 0,600 - 5,000 | ||||||||||||||||||
07.05.2019 | Stomperudkarusellen - 2. løp | Akershus | Sørum | 0,300 - 9,000 | ||||||||||||||||||
13.08.2019 | Stomperudkarusellen - 3. løp | Akershus | Sørum | 0,500 - 6,000 | ||||||||||||||||||
10.09.2019 | Stomperudkarusellen - 4. løp | Akershus | Sørum | 0,400 - 0,800 |