Bli med å opplev Marsipanløpet ute i skogen og løssnøen:
Video fra Marsipanløpet 2017
(Foto og redigering: Stein Arne Negård)
Marsipanløpet larrangeres uansett vær og føre, løyper og løpsområdet legges der det er mulig å få til utfordrende løyper og er framkommelig selv på snøføre.
Info om løpet i årets PM: «Det er mye snø i terrenget, fra 5 cm i høy, tett skog – til 50 cm på relativt åpne områder, nok til at alle – spesielt i de to lengste løypene - kan få rikelig mulighet til å base fra seg!» . Det skal altså mer til en noen desimeter med nysnø for å stoppe ivrige o-løpere!
Løypelengder:
Lang 5,8 km – 3 runder
Mellom 4,0 km – 3 runder
Kort 2,5 km – 1 runde
Nybegynner løype 1,7 km – 1 runde
Mange av stiene i terrenget var det noe tråkk på, men ettersom løperne begynte å løpe ble stiene mer og mer tråkket opp. Og ikke alle tråkk fulgte stiene, noen var spor etter løpere som bommet inn mot postene. Så det var viktig å føle med på kompasskursen og terrengformasjonen. Når man løper i løssnø i skogen blir det en del høye kneløft og høy puls, så alle som var med fikk ei real treningsøkt i romjula.
I alt stilte 57 løpere til start. Noen ble disket for feilstempling, men her får alle premier også tilskuere.
Klassevinnere:
Damer lang løype: Audhild Bakken Rognstad, Emblem IL
Herrer lang løype: Eirik Ravnan, IL Tyrving
Damer mellom løype: Hege Solerød, Gjø-Vard OL
Herrer mellom løype: Marius Staff, OL Toten-Troll
Damer kort løype: Ida Engen, Raumar Orientering
Herrer kort løype: Erik Haugen, Ringsaker OK
(Tekst og bilder: Stein Arne Negård)
Audhild Bakken Rognstad, Emblem IL vant damer lang løype.
Fra venstre: Vegard Brox,IL Tyrving, Eirik Ravnan, IL Tyrving og Markus Glad, Emblem IL
Alle resultater med strekktider
Resultater Marsipanløpet 29.12.2017:
|
||||
|
|
|
|
|
D lang
|
5 800 m
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
1
|
Audhild Bakken Rognstad
|
Emblem IL
|
57:14
|
|
2
|
Marita Hernandez
|
OL Toten-Troll
|
01:17:10
|
+19:56
|
3
|
Ingrid Ravnan
|
OL Toten-Troll
|
01:53:12
|
+55:58
|
|
|
|
|
|
H lang
|
5 800 m
|
|
|
|
1
|
Eirik Ravnan
|
IL Tyrving
|
51:29
|
|
2
|
Vegard Brox
|
IL Tyrving
|
51:41
|
+0:12
|
3
|
Simen Ballangrud
|
Raufoss IL Orientering
|
55:13
|
+3:44
|
4
|
Øyvind Lien
|
Gjø-Vard OL
|
55:17
|
+3:48
|
5
|
Brynjar Larssen Bakken
|
NTNUI
|
57:01
|
+5:32
|
6
|
Eskil Sande Gullord
|
Bækkelagets SK
|
57:11
|
+5:42
|
7
|
Sigurd Ravnan
|
OL Toten-Troll
|
01:12
|
+8:43
|
8
|
Lars Lien
|
Gjø-Vard OL
|
01:01:17
|
+9:48
|
9
|
Sondre Sande Gullord
|
Nydalens SK
|
01:02:07
|
+10:38
|
10
|
Nils Harald Staff
|
OL Toten-Troll
|
01:08:22
|
+16:53
|
11
|
Morten Tangen
|
OK Moss
|
01:08:35
|
+17:06
|
12
|
Geir Myhr Øien
|
Ringsaker OK
|
01:09:24
|
+17:55
|
13
|
Håvard Kvamme
|
OL Toten-Troll
|
01:12:25
|
+20:56
|
14
|
Michael Sætvedt
|
Snertingdal IF Orientering
|
01:12:55
|
+21:26
|
15
|
Richard Zeiner-Gundersen
|
Fossum IF
|
01:17:25
|
+25:56
|
|
|
|
|
|
D mellom
|
4 000 m
|
|
|
|
1
|
Hege Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
53:53
|
|
2
|
Vanja Staff
|
OL Toten-Troll
|
54:05
|
+0:12
|
3
|
Eldrid Hågård Aas
|
OL Toten-Troll
|
58:26
|
+4:33
|
4
|
Unn Mette Klopbakken
|
Snertingdal IF Orientering
|
01:46:00
|
+6:53
|
5
|
Belinda Jørandli Rudsengen
|
Oslostudentenes IK
|
01:02:17
|
+8:24
|
6
|
Trine Marit Justad Raaen
|
Kongsberg OL
|
01:04:11
|
+10:18
|
7
|
Linda Fredh
|
OK Moss
|
01:29:44
|
+35:51
|
8
|
Margrete Jørandli
|
Gjø-Vard OL
|
01:33:18
|
+39:25
|
9
|
Hege Heiberg
|
Hadeland OL
|
02:16:45
|
+1:22:52
|
|
|
|
|
|
H mellom
|
4 000 m
|
|
|
|
1
|
Marius Staff
|
OL Toten-Troll
|
49:38
|
|
2
|
Terje Gudbrandsen
|
Hamar OK
|
51:28
|
+1:50
|
3
|
Stein Arne Negård
|
Vang OL
|
53:46
|
+4:08
|
4
|
Erik Grøndalen
|
Hamar OK
|
01:03:08
|
+13:30
|
5
|
Even Erlien
|
Gjø-Vard OL
|
01:04:05
|
+14:27
|
6
|
Lars Grøndalen
|
Hamar OK
|
01:04:11
|
+14:33
|
7
|
Philip Føyen
|
Gjø-Vard OL
|
01:10:44
|
+21:06
|
8
|
Kjell Joar Rognstad
|
Lillehammer OK
|
01:37:44
|
+48:06
|
9
|
Jo Randar Holmøy
|
Hadeland OL
|
02:16:21
|
+1:26:43
|
|
|
|
|
|
D kort
|
2 500 m
|
|
|
|
1
|
Ida Engen
|
Raumar Orientering
|
33:34
|
|
2
|
Stine Austad
|
Raumar Orientering
|
35:45
|
+2:11
|
3
|
Anna Austad Sveen
|
Raumar Orientering
|
43:55
|
+10:21
|
4
|
Anita Stenseth
|
Snertingdal IF Orientering
|
44:03
|
+10:29
|
5
|
Anne-Grete Austad
|
Raumar Orientering
|
44:08
|
+10:34
|
6
|
Tove Bakken
|
Lillehammer OK
|
52:52
|
+19:18
|
|
|
|
|
|
H kort
|
2 500 m
|
|
|
|
1
|
Erik Haugen
|
Ringsaker OK
|
32:17
|
|
2
|
Hans A. Tingvold
|
Raufoss IL Orientering
|
32:25
|
+0:08
|
3
|
Ole Solli Kvikstad
|
OL Toten-Troll
|
32:33
|
+0:16
|
4
|
Jan Sveen
|
Raumar Orientering
|
33:27
|
+1:10
|
5
|
Jon Vegard Lunde
|
Lillehammer OK
|
53:52
|
+21:35
|