Mattis Amundsen og Heidi Hestmark Smalås, begge fra Namdal Løpeklubb, vant langløypa i skogs- og fjelløpet Botnantrampen som gikk i flott løpsvær med 16-17 grader denne helgen. Det var i alt 58 deltagere, med 32 i konkurranseklasser, i årets Botnantramp.
Resultater Botnantrampen 27. august
LANG LØYPE, 13,4 km
Damer 20-34 år
1. Heidi Hestmark Smalås Namdal Løpeklubb 1,21,01
2. Emma Amdal Namdal Løpeklubb 1,50,04
3. Helga Vestermo-Reitan Namdal Løpeklubb 1,55,39
Damer 35-39 år
Linda Heia Namdal Løpeklubb Brutt
Damer 40-44 år
1. Hanne Flaat Namdal Løpeklubb 1,39,31
2. Line Borkmo Namdal Løpeklubb 1,40,53
3. Anne Kristin Melgård Namdal Løpeklubb 1,47,01
Damer 45-49 år
1. Hild Sissel Vannebo Namdal Løpeklubb 1,28,53
2. Marit Brøndbo Namdal Løpeklubb 1,35,43
3. Margrethe Trebostad Spillum IL 1,58,42
Herrer 16 år
1. Martin Reppen Spillum IL 1,16,41
2. Vemund Trebostad Viken Spillum IL 1,19,20
Herrer 20-34 år
1. Mattis Amundsen Namdal Løpeklubb 1,10,44
2. Adrian Thorsen Namdal Løpeklubb 1,20,51
3. Fredrik Lian Otterøy IL 1,27,04
4. Lars Jønvik Elvalandet IL 1,34,53
Herrer 40-44 år
1. Jan Olav Smalås Namdal Løpeklubb 1,12,32
Herrer 45-49 år
1. Ole Leirvik Namdal Løpeklubb 1,14,49
2. Andreas Vannebo Spillum IL 1,22,51
3. Vidar Nufsfjord Namdal Løpeklubb 1,28,06
Herrer 55-59 år
1. Arne Ugseth Elvalandet IL 1,19,43
2. Knut Lian Otterøy IL 1,31,52
Herrer 60-64 år
1. Torkild Bruun Botnan IL 1,39,23
Herrer 65-69 år
1. Kristian Foss Botnan IL 1,50,44
Mosjon
1. Knut Solbakken Botnan IL 1,41,11
2. Rolf Thorsen Elvalandet IL 1,48,25
KORT LØYPE, 6,7 km
Gutter 13 år
1. Are Fossheim Namsen FIF 44,57
2. Isak Mortensen Loddovika IL 50,01
Jenter 13 år
1. Hannah Fossheim Namsen FIF 50,21
Herrer 20-34 år
1. Jørgen Haukø Skorstad Flesktrim IL 1, 03,21
Mosjon
1. Nils Johannes Foss Bruun Botnan IL 59,54
2. John Ove Bruun Botnan IL 59,55
Trim, Minitramp
Aleksander Kjelbotn Botnan IL
Andrea Kjelbotn Botnan IL
Dina Katrine Seierstad Elvalandet
Gunn Karin Wågan Elvalandet IL
Håkon Dalby Harran IL
Mona Kjelbotn Botnan IL
Ole Johan Frøyen Botnan IL
Oskar Mathias Frøyen Botnan IL
Trim, Kort løype, 6,7 km
Amalie Kjelbotn Botnan IL
Arvid Bergum Botnan IL
Bjørn Gifstad Botnan IL
Elise Engen Botnan IL
Inge Kjelbotn Botnan IL
Joar Bergum Botnan IL
Knut Arne Kjelbotn Botnan IL
Leah Skorstad Mortensen Loddovika IL
Marit Ugseth Botnan IL
Marius Mortensen Loddovika IL
Randi Martinsen Botnan IL
Reidun Halmøy Botnan IL
Richard Kjelbotn Botnan IL
Steinar Martinsen Botnan IL
Terje Husvik Otterøy IL
Åse Marie Foss Bruun Botnan IL
Åsmund Foss Bruun Botnan IL
Åsta Bergum Botnan IL