Geir Steig,Luster IL forsvarte favorittstempelet og var med 51:18 et minutt og 16 sekunder foran Ole Martin Erdal, Førde IL og 3:29 foran 3. mann Sverre Nesdal Aske, Fjellhug Vereide. Han brukte 51:18 til topps, og var med det over minuttet froran andremann Ole Martin Erdal frå Førde.
Heller ikke i dameklassen ble det noen stor overraskelse siden May Britt Buer, Gular dukket opp over seks minutt før neste dame, Ingunn Hove frå Førde, og tok sin fjerde seier i løpet fra Marifjøra ved Lustrafjorden opp til toppen av Molden 1116 moh. fordelt på 7 km.
(Alle foto: Britt og Magnar Bergset)
En jublende Geir Steig på de siste meterne.
På sånne dager er den flotte utsikten i Luster selve "hovedpremien" etter å ha forsert stigninger opp mot 25 prosent .
Molden Opp sine nettsider
Molden Opp sin facebookside
RESULTATER PR. KLASSE MOLDEN OPP 2018.pdf
De beste i Molden Opp 16.06.2018: |
|||||
|
|
|
|
|
|
Kvinner (29 deltakere):
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Klasse
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
May Britt Buer
|
D 40-44
|
Gular
|
59:59
|
|
2
|
Ingunn Hove
|
D 35-39
|
Førde IL
|
1:06:17
|
06:18
|
3
|
Emilie Westli Andersen
|
D 23-34
|
Løten O-lag
|
1:07:41
|
07:42
|
4
|
Selina Asperheim Barsnes
|
D 15-17
|
ÅTIL
|
1:10:23
|
10:24
|
5
|
Bertine Thorsnes Lefdal
|
D 20-22
|
IL Bjørn
|
1:10:26
|
10:27
|
6
|
Merete Helgheim
|
D 35-39
|
Gloppen Friidrettslag
|
1:13:04
|
13:05
|
7
|
Norunn Stavø
|
D 60-64
|
Florø TIF
|
1:13:48
|
13:49
|
8
|
Frøydis Hegnar
|
D 23-34
|
No team
|
1:15:12
|
15:13
|
9
|
Gunvor Refsdal
|
D 40-44
|
Vik IL
|
1:15:56
|
15:57
|
10
|
Evine Westli Andersen
|
D 20-22
|
Løten O-lag
|
1:16:39
|
16:40
|
|
|
|
|
|
|
Menn (76 deltakere):
|
|||||
1
|
Geir Steig
|
M 23-34
|
Luster IL
|
51:18
|
|
2
|
Ole Martin Erdal
|
M 23-34
|
Førde IL
|
52:34
|
01:16
|
3
|
Sverre Nesdal Aske
|
M 40-44
|
Fjellhug Vereide
|
54:47
|
03:29
|
4
|
Per Ove Walaker
|
M 45-49
|
IL Fanaråk
|
56:57
|
05:39
|
5
|
Lars Øvrebø
|
M 18-19
|
Gaular IL
|
57:17
|
05:59
|
6
|
Kristian Losnegard Karlsen
|
M 35-39
|
Sogn Espresso
|
58:01
|
06:43
|
7
|
Daniel Kvåle
|
M 35-39
|
Team Intersport
|
58:17
|
06:59
|
8
|
Jann Olav Tjønneland
|
M 45-49
|
Viksdalen IL
|
58:22
|
07:04
|
9
|
Arvid Brudevoll
|
M 50-54
|
Vik IL
|
58:34
|
07:16
|
10
|
Hallvard S Evjestad
|
M 23-34
|
IL Bjørn
|
58:47
|
07:29
|
11
|
Kjell Mundal
|
M 50-54
|
Fjærland IL
|
59:09
|
07:51
|
12
|
Magnus Skeide Bakke
|
M 15-17
|
Eid IL
|
59:18
|
08:00
|
13
|
Per Eivind Gurvind
|
M 45-49
|
Førde IL
|
59:26
|
08:08
|
14
|
Sondre Teigen Lillebostad
|
M 23-34
|
Sogn CK/Sprekis
|
59:50
|
08:32
|
15
|
Jan Øyvind Bolstad
|
M 45-49
|
IL Fanaråk
|
59:51
|
08:33
|
16
|
Eskil Hov
|
M 18-19
|
Kaupanger IL
|
59:56
|
08:38
|
17
|
Markus Nes
|
M 15-17
|
Hafslo IL
|
1:00:19
|
09:01
|
18
|
Knut Kjørvik
|
M 23-34
|
Sogn CK/Sprekis
|
1:00:36
|
09:18
|
19
|
Casper Andersen
|
M 23-34
|
Sogndal IL
|
1:00:37
|
09:19
|
20
|
Hallvard Seim Lysne
|
M 35-39
|
ÅTIL
|
1:01:05
|
09:47
|