Det var snøføre og temperaturen rundt vatnet lå på en par kuldegrader. 23 deltakere som er lite i forhold til de to foregående løpene.
Oda Renate T. Midtflø, Hareid IL vant kvinneklassen på tiden 34.56 i den 7,8 km lange løypen.
Martin Hauge-Nilsen, Kondis vant herreklassen med tiden 28.59.
Neste løp og siste løp i Grimstadvatnet rundt går lørdag 3. februar. Da blir det kiosk og premieutdeling.
Les hva vikebladet.no skriver om løpet
Flere bilder på Kondis Møre & Romsdal sin facebookside.
Grimstadvatnet rundt, 3. løp, 6. januar 2018 | ||||
Klasse | Namn | Klubb | Tid | Plassering |
K-17-34 | Oda Renate T. Midtflø | Hareid IL | 34,56 | 1 |
K-35-39 | Lisa Iversen | Larsnes | 46,33 | 1 |
K-35-39 | Ingvill Sande | Hasundgot | 46,34 | 2 |
M-17-34 | Martin Hauge-Nilsen | Kondis | 28,59 | 1 |
M-17-34 | Jørgen Andre Førde | Ørsta IL | 29,28 | 2 |
M-17-34 | Anders Oksavik | Nordea | 31,08 | 3 |
M-17-34 | Morten Andersen | Ålesund bueskytterklubb | 37,23 | 4 |
M-35-39 | Leif Sægrov | Valldal IL | 29,22 | 1 |
M-40-44 | Jan Endre Rise | Hareid | 29,37 | 1 |
M-40-44 | Are Uran | Havørn | 30,21 | 2 |
M-40-44 | Marcus Vedeler | Team Gaselle | 35,39 | 3 |
M-40-44 | Sigbjørn G Skeide | Hasundgot | 38,37 | 4 |
M-45-49 | Oddvar Røyset | Hornindal | 41,23 | 1 |
M-45-49 | Roger Steinnes | Indre Steinnes villsaulag | 42,12 | 2 |
M-50-54 | Bjørn Arve Brune | Stranda IL | 32,06 | 1 |
M-50-54 | Inge-Jonny Hide | Kleven | 32,54 | 2 |
M-50-54 | Ulf-Magne Eikås | Stryn IL | 42,48 | 3 |
M-55-59 | Bjarte Hauge | Ulsteinvik | 37,01 | 1 |
M-60-64 | Ståle Rasmussen | Hødd | 35,44 | 1 |
M-60-64 | Odd Elvanes | Hareid IL | 37,35 | 2 |
M-60-64 | Dag Snipsøyr | Hareid IL | 40,17 | 3 |
M-60-64 | Per Arne Pedersen | Hasundgot IL | 41,50 | 4 |
M-65-69 | Kjell M. Fagerlund | Hasundgot | 44,45 | 1 |
Foto Jarle Myklebust og Martin Hauge-Nilsen
Klare til start.
Martin Hauge-Nilsen leder ann.
Leif Sægrov, Valldal IL (93) og Jørgen Andre Førde fra Ørsta IL (95), Jørgen spiller mest fotball og det var hans første løpekonkurranse.
Oda Renate T. Midtflø, Hareid IL raskeste dame.
Jørgen Andre Førde fra Ørsta ble nummer tre, Jørgen spiller mest fotball og det var hans første løpekonkurranse.
Ingvill Sande, Hasundgot og Lisa Iversen, Larsnes.