Klare til start i fint vintervær på Sjusjøen. (Foto: Stein Arne Negård)
Erik Rost, Alfta-Ösa OK vant H21 tretten sekunder foran Lars Hol Moholdt, Wing OK, og Tove Alexandersson, Alfta-Ösa OK vant D21. Her kom Evine Westli Andersen, Løten O-lag på tredjeplass.
Juniorklassene i dag ble vunnet av de to norske juniorlandslagsløperne Jørgen Baklid, Konnerud IL og Tilla Farnes Hennum, Asker Skiklubb.
Det var bra deltakelse på lørdagens sprintdistanse med ca. 250 løpere. Søndag er det mellomdistanse fra samme sted.
Arrangementsinfo: Sjusjørennet sprint
Alle resultater (pdf)
De beste i Sjusjørennet sprint 16.12.2017: |
||||
D 21
|
||||
Plass
|
Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Tove Alexandersson | Alfta-Ösa OK | 16:40 (1) | +00:00 |
2 | Magdalena Olsson | IFK Mora OK | 17:11 (2) | +00:31 |
3 | Evine Westli Andersen | Løten o-lag | 18:49 (3) | +02:09 |
4 | Hanna Eriksson | IFK Mora OK | 18:52 (4) | +02:12 |
5 | Isabel Salén | IFK Mora OK | 20:03 (5) | +03:23 |
6 | Evelina Wickbom | I 19 IF | 20:37 (6) | +03:57 |
7 | Klara Yngvesson | Umeå OK | 21:24 (7) | +04:44 |
8 | Valborg Madslien | Lillehammer OK | 21:25 (8) | +04:45 |
9 | Emma Bergström | Ok Vargen | 21:56 (9) | +05:16 |
10 | Åsa Zetterberg Eriksson | Öset SkidO | 23:48 (10) | +07:08 |
H 21
|
||||
1 | Erik Rost | Alfta-Ösa OK | 16:17 (1) | +00:00 |
2 | Lars Hol Moholdt | Wing OK | 16:30 (2) | +00:13 |
3 | Linus Rapp | IFK Mora OK | 17:16 (3) | +00:59 |
4 | Markus Lundholm | OK Renen | 17:38 (4) | +01:21 |
5 | Øyvind Watterdal | Hadeland OL | 17:40 (5) | +01:23 |
6 | Erik Blomgren | Umeå OK | 17:57 (6) | +01:40 |
7 | Bjørnar Kvåle | Hadeland OL | 18:11 (7) | +01:54 |
8 | Oskar Sandberg | Säterbygdens OK | 18:19 (8) | +02:02 |
9 | Jørgen Madslien | NTNUI | 18:21 (9) | +02:04 |
10 | Ulrik Nordberg | Umeå OK | 18:36 (10) | +02:19 |
Tekst og foto: Stein Arne Negård
Vinner H21: Erik Rost ,Alfta-Ösa OK.
Vinner D21: Tove Alexandersson, Alfta-Ösa OK.
Andreplass til Lars Hol Moholdt, Wing OK i H21.
Tredjeplass til Evine Westli Andersen, Løten o-lag i D21.