Starten var lagt til et fint utsiktspunkt, Rackenutsikten, med fellesstart i de to lengste løypene. Kartet Rackstadberget var deler av O-ringen-terrenget som ble brukt på siste etappen på O-ringen i 2017.
Det var til tider krevende og utfordrende selv om løypene hadde mange nedoverbakker siden starten lå mange høydemeter ovenfor målområdet. Etter løpet var det god matservering som hører med på disse løpene, mens man diskuterte kveldens løyper, terreng, store og små bommer.
Kveldens løypelengder:
«Långa natten herr/dam 4,5 km, gafflad.»
«Kort natten ungdom/veteraner/öppen 3,0 km, gafflad.»
«Lätta natten 1,5 km, rak.»
Onsdag 31.10 er det jaktstart basert på tidligere Nattjaktløp og arrangeres av Eidskog OL
Reportasje fra det første løpet: Nattjakta i gang
Poengstilling og jaktstartliste
Kart, løyper og veivalg i Livelox
Resultater m/ strekktider
(Tekst og alle foto: Stein Arne Negård)
Ti karer klare til start.
Knut Engen, løypelegger Kristin Johansson og Harald Østby.
Kart- og løypediskusjon.
Resultater Nattjakta Etappe #4, 24.10.18: |
|||||
|
|
|
|
|
|
Långa natten herrar - 4500 m
|
|||||
Plac
|
Namn
|
Organisation
|
Tid
|
Diff
|
Km-tid
|
1
|
Oskar Johansson
|
Västvärmlands OK
|
35:51
|
|
07:58
|
2
|
Martin Koppfeldt Fogelberg
|
Västvärmlands OK
|
37:24
|
+1:33
|
08:18
|
3
|
Magnus Nordström
|
Kils OK
|
37:38
|
+1:47
|
08:21
|
4
|
Anders Hauger
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
48:43
|
+12:52
|
10:49
|
5
|
Oddgeir Frysjøenden
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
48:45
|
+12:54
|
10:50
|
5
|
Ole Inge Rismoen
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
48:45
|
+12:54
|
10:50
|
7
|
Jonas Backlund
|
Västvärmlands OK
|
52:13
|
+16:22
|
11:36
|
8
|
Jon Ivar Bergersen
|
Eidskog OL
|
52:15
|
+16:24
|
11:36
|
9
|
Philip Føyen
|
Eidskog OL
|
52:23
|
+16:32
|
11:38
|
10
|
Andreas Blomgren
|
OK Hierne
|
55:37
|
+19:46
|
12:21
|
11
|
Glenn Bergersen
|
Eidskog OL
|
55:45
|
+19:54
|
12:23
|
12
|
Mathias Axelsson Löfvenholm
|
OK Hierne
|
56:07
|
+20:16
|
12:28
|
13
|
Peter Carlman
|
Västvärmlands OK
|
1:02:42
|
+26:51
|
13:56
|
|
|
|
|
|
|
Långa natten damer - 4500 m
|
|||||
1
|
Klara Johansson
|
Västvärmlands OK
|
1:02:30
|
|
13:53
|
|
|
|
|
|
|
Korta natten ungdom - 3000 m
|
|||||
1
|
Fredrik Westlund
|
Kils OK
|
53:28
|
|
17:49
|
|
|
|
|
|
|
Korta natten veteran - 3000 m
|
|||||
1
|
Roar Løvtjernet
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
29:56
|
|
09:58
|
2
|
Bjørn Steinbekken
|
Odal OL
|
31:32
|
+1:36
|
10:30
|
3
|
Harald Østbye
|
Elverum OK
|
31:45
|
+1:49
|
10:35
|
4
|
Lars Olsson
|
Västvärmlands OK
|
38:27
|
+8:31
|
12:49
|
5
|
Kurt Nilsson
|
OK Hierne
|
39:41
|
+9:45
|
13:13
|
6
|
Tord Jansson
|
Västvärmlands OK
|
39:51
|
+9:55
|
13:17
|
7
|
Bjørn Olav Bergsløkken
|
Grue IL
|
40:13
|
+10:17
|
13:24
|
8
|
Terje Gudbrandsen
|
Hamar OK
|
45:11
|
+15:15
|
15:03
|
8
|
Kay Håvard Nyhus
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
45:11
|
+15:15
|
15:03
|
10
|
Jon Tangen
|
Eidskog OL
|
49:14
|
+19:18
|
16:24
|
11
|
Christer Holt
|
OK Hierne
|
54:07
|
+24:11
|
18:02
|
12
|
Klaus Engen
|
Eidskog OL
|
1:01:20
|
+31:24
|
20:26
|
|
|
|
|
|
|
Korta natten - 3000 m
|
|||||
1
|
Thomas Hollowell
|
OK Tyr
|
29:46
|
|
09:55
|
2
|
Knut Engen
|
Raumar Orientering
|
31:34
|
+1:48
|
10:31
|
3
|
Martin Norlander
|
Västvärmlands OK
|
31:38
|
+1:52
|
10:32
|
4
|
Stein Arne Negård
|
Vang OL
|
31:42
|
+1:56
|
10:34
|
5
|
Martin Ekholm
|
Västvärmlands OK
|
34:48
|
+5:02
|
11:36
|
6
|
Jo Christer Frysjøenden
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
35:17
|
+5:31
|
11:45
|
7
|
Per-Ivar Sveheim
|
Odal OL
|
38:41
|
+8:55
|
12:53
|
8
|
Martin Skytteren
|
Odal OL
|
39:01
|
+9:15
|
13:00
|
9
|
Kay Arne Nyhus
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
40:25
|
+10:39
|
13:28
|
10
|
Thomas Östlund
|
Västvärmlands OK
|
46:00
|
+16:14
|
15:20
|
11
|
Fredrik Karlsson
|
Västvärmlands OK
|
48:47
|
+19:01
|
16:15
|
12
|
Niklas Stolpe
|
Eidskog OL
|
55:43
|
+25:57
|
18:34
|
13
|
Jens-Henrik Simonsen
|
OK Øst
|
56:51
|
+27:05
|
18:57
|
14
|
Jan Sveen
|
Raumar Orientering
|
1:01:17
|
+31:31
|
20:25
|
15
|
Herman Bakke
|
Løten o-lag
|
1:11:05
|
+41:19
|
23:41
|
16
|
Oddvar Gravinger
|
OK Hierne
|
1:11:44
|
+41:58
|
23:54
|
|
|
|
|
|
|
Lätta banan - 1500 m
|
|||||
1
|
Lauritz Niklas Stolpe
|
Eidskog OL
|
28:52
|
|
19:14
|
2
|
Tina Westlund
|
Kils OK
|
37:35
|
+8:43
|
25:03
|
3
|
Ture Blomgren
|
Västvärmlands OK
|
42:13
|
+13:21
|
28:08
|
4
|
Tim Östlund
|
Västvärmlands OK
|
44:09
|
+15:17
|
29:26
|
5
|
Leo Östlund
|
Västvärmlands OK
|
46:08
|
+17:16
|
30:45
|