Arrangørklubben MjøsSki og Strandbygda ILstilte begge med nesten 20 lag og hadde altså over 40 løpere i aksjon på en herlig skidag i Ringsaker med innsats og skiglede både i og utenfor løypa. Medaljene ble også godt fordelt på mange av de aktive skiklubbene som nok merker at vinterens forhold har stor betydning for rekrutteringen til nasjonalsporten vår.
Se mange flotte skibilder på Strandbygda IL's facebookside
MjøsSkis nettsider
ALLE RESULTATER
Se mange flotte skibilder på Strandbygda IL's facebookside
MjøsSkis nettsider
ALLE RESULTATER
Medaljevinnere i KM sprintstafett, Veldre sag 21.01.2018:
J11-12
Pl Lag Løper 1/Løper 2 Sluttid
J11-12
Pl Lag Løper 1/Løper 2 Sluttid
1 Moelven IL 1 Inger Grini Sofie/Margrethe Robstad 09:36,2
2 Ottestad IL 3 Martine Kleven/Kaja Aarskog Bjerke 09:56,2
3 Strandbygda IL 1 Kristine Hagen/Synne Herberg Samuelsen 10:26,3
J13-14
J13-14
1 Ottestad IL 1 Ida Hult/Live Eide Longva 08:24,6
2 Strandbygda IL 1 Aurora Gaarder Strand/Astrid Hagen 08:30,2
3 Oppstad IL 1 Elise Mobrenna/Aasne Sofie Ellevold 08:47,5
J15-16
1 MjøsSki 1 Amalie Storlien/Gina L. Hjemli 17:12,7
2 Vang Skilf 1 Mathilde S. Østvold/Dina L. Lillejordet 17:28,8
3 MjøsSki 2 Sara Engeskaug/Marte Holmen Nilssen 18:17,9
Kvinner junior
Kvinner junior
1 Mesnali Ski1 Ida Vågsmyr Engen/Eline Bergundhaugen 17:15,3
2 Ottestad IL 1 Emma Hult/Ada Eide Longva 17:39,2
Kvinner senior
1 Moelven IL 1 Anne Storslett Tone Lise Johannessen 18:38,0
2 Sørskogbygda IL 1 Marianne Storberget Liv Tone Heramb 20:28,9
G11-12
1 Vang Sklf 2 Ola Dåsnes-Jonas/Lidahl Lillejordet 09:16,6
2 Moelven IL 3 Marius Kolloen/Hjelle-Emil Kolloen 09:19,0
3 Nor/Løten Ski 1 Mathias Cae Ottosen/Iver Brodal 09:24,9
G13-14
G13-14
1 Næroset IL 1 Lars Kongssund/Kristian Kongssund 07:39,7
2 Vallset IL 1 Torjus Sønsterud/Mattis K. Holmen 07:48,7
3 Brøttum IL 1 Petter Lunna Kristoffer B. Kløvstad 08:00,0
G15-16
1 MjøsSki 2 Bastian Skutbergsveen/Odin Høie Vollum 14:39,6
2 Tynset IF 1 Sebastian Rød Feragen/Jørgen Schjølberg 14:39,9
3 Rendalen IL 1 Torkild Nytrøen/Jan Christian Kjærnli 14:45,0
Menn junior
1 Strandbygda IL 1 Per Magnus Midtli/Magnus Otterstad 20:52,5
Menn senior
1 Strandbygda IL 1 Vegard Osvold/Simen Nordhagen 17:02,0
2 Strandbygda IL 2 Ulf Erik Strand/Kenneth Langsethagen 18:48,5
3 Ottestad IL 1 Stig Anders Stensby/Tommy Olsen 19:00,2