Kondismedlem Sponset innhold
To_beste_cropped_320x322

Orion-duo tilbake i teten



Orion-duoen Tor-Eivind Frøen og Rune Thomassen var tilbake i Gå-Joggen da årets andre løp gikk under vårlige og flotte forhold på Koigen på Hamar. Tor-Eivnd stakk av med seieren med ett sekunds margin i det som for begges vedkommende kan betraktes som et lite comeback i løpsammenheng. Begge konkurrerte nemlig ikke i det hele tatt i 2010-sesongen.

Blant damene var igjen Margrete Ellingsbø i særklasse, kun 55 sekunder bak herrevinneren etter drøye 4 km. I kort løype var det også denne uka meget god deltakelse i de yngre klassene. 11-åringen Petter Myhr, Vallset IL  var med sterke 7.29 over halvminuttet foran de øvrige ungdommene på 2 km. 15-åringen Silje Wilson fra Hamar Skiklubb løp som beste jente i mål på 7.48.

Samleside for Gå-Joggen  




RESULTATER GÅ-JOGGEN  PÅ KOIGEN 13.APRIL 2011:

 

Kort løype menn:

Under 12år: 1) Petter Ellingsbø           Orion             08.07

12-15år:    1) Petter Myhr                Vallset IL        07.29

            2) Angus Olav Wilson          Hamar Skikl.      08.00

            3) Ivar Jevne Arnesen         Hamar Skikl.      08.06

            4) Fredrik Dalen              Vang SLF          09.10

20-24år:    1) Tommy Jørgensen                              08.29

30-34år:    1) Mads Aaltvedt                                14.30

45-49år:    1) Tommy Skårholen            Spareb.Hedm.      08.18

50-54år:    1) Bjørn Bakkelund            Gjøvik Kom.       09.23

55-59år:    1) Rune Lysbakken             SK.               09.06

            2) Kjell Arne Søby            Team Olsrud       09.38

            3) Knut Ivar Aasen            Elverum Kom.      09.46

60-64år:    1) Leif Nordstad              Hamar Kom.        10.34

   

Kort løype damer:

12-15år:    1) Silje Wilson               Hamar Skikl.      07.48

            2) Hanne Myhr                 Vallset IL        08.09

            3) Kristina Bakken            Hamar Skikl.      08.12

            4) Heidi T. Wiest             Hamar Skikl.      09.04

            5) Bjørk Margrete Ellingsbø   Orion             11.10

16-19år:    1) Helene Mørkved Glorud      Mjøsski           08.29

            2) Natasha Hagen              Orion             09.22

55-59år:    1) May Grytbakk               Rings. Kom.       09.03

60-64år:    1) Margrethe Bergaust         Veldre            11.13

65-69år:    1) Oddbjørg Haakensveen       Langmoen          09.02

     

Lang løype menn:

12-15år:    1) Sverre Bang Støeng         Hamar Skikl.      17.45

            2) Emil Ellingsen             Hamar Skikl.      19.12

            3) Jens Erling Bråten         Vang SLF          20.27

35-39år:    1) Rune Thomassen             Sykehuset Innl.   15.01

            2) Sindre Bårdseng            Vang SLF          15.41

40-44år:    1) Tor E.Frøen                Orion             15.00

            2) Kjell Petter Ellingsbø     Veldre            15.29

            3) Pål-Erik Langøigjelten     Hamar Skiklubb    15.50
            4) Helge Kartomten            Vang SLF          19.24
45-45år:    1) Hans Tore Riibe            Hamar Skikl.      15.26

            2) Jon Storsveen              Ottestad SK       15.52

3) Ole Chr.Bang               Hamar Skikl.      17.02

      4) Frode Loraas               Veldre            18.14

      5) Morten Moen                Hamar Skikl.      18.36

50-54år:    1) Rolf Bakken                Orion             16.24

      2) Henning Holter Christensen Hamar Skikl.      18.44

3) Halvor Hagen               Hamar Skikl.      19.39

55-59år:    1) Hans Frogner               Veldre            16.03

60-64år:    1) Arne Heimdal               Tine              19.15

65-69år:    1) Ole Petter Bergaust        Veldre            16.45

    

Damer lang løype:

12-15år:    1) Oda Lodgaard               Raufoss IL        18.11

25-29år:    1) Ngoc Nguyen                BDO Aktiva        27.27

40-44år:    1) Margrete Ellingsbø         Orion             15.55

            2) Eirin Lodgaard             Raufoss IL        20.09
45-49 år    1) Anne Guri Jevne            Hamar OK          17.51

 

Sverre Bang Støeng var best av den yngre garde  etter to runder på Koigen. 


Gå-Joggen for alle: Her er det Emil Ellingsen (?) som spurter mot mål mens "Snøkutens far", Snorre Bråten, er i ferd med å avslutte sin ukentlige tur.


Arene Heimdal i herlig vårlig driv på oppløpet på Mjøsstranda. 


Helge Kartomten. 


Anne Guri Jevne var andre dame i mål på lang løype.