Siste løp i Oslo City Cup 2018 var lagt til Ellingsrudåsen, noord i Østmarka. Oppsal orientering bød på løyper med urban orientering mellom blokkene og rekkehusene i omådet, samt noe vanlig skogsorienteirng. Dagens løyper hadde også et langstrekk til 3. post med flere veivalgsmuligheter.
Seniorklassene ble vunnet av to juniorer, begge med god margin til neste løper: Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum vant tilslutt med neste 3 min til Marion Huber, Nydalen og Synne strand, Akser, som delte 2. plassen. Kasper Fosser, Heming vant herreklassen med 1,33 min margin til Einar Melsom, Fossum, mens Karl Fremstad, Tyrving ble nr 3, ytterligere 4 sek bak.
D 17-:
1) Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 17.49,
2) Marion Huber, Nydalens SK, 20.41,
2) Synne Strand, Asker Skiklubb, 20.41,
4) Mariann Ulvestad, Bækkelagets SK, 24.25,
4) Emilie Westli Andersen, Løten o-lag, 24.25,
6) Marie Liland, Nydalens SK, 26.04.
1) Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 17.49,
2) Marion Huber, Nydalens SK, 20.41,
2) Synne Strand, Asker Skiklubb, 20.41,
4) Mariann Ulvestad, Bækkelagets SK, 24.25,
4) Emilie Westli Andersen, Løten o-lag, 24.25,
6) Marie Liland, Nydalens SK, 26.04.
H 17-:
1) Kasper Fosser, Heming Orientering, 14.07,
2) Einar Melsom, Fossum IF, 15.40,
3) Karl Fremstad, IL Tyrving, 15.44,
4) Eirik Langedal Breivik, Nydalens SK, 15.47,
5) Lukas Liland, Nydalens SK, 17.48,
6) Henrik Fredriksen Aas, Asker Skiklubb, 19.26.
1) Kasper Fosser, Heming Orientering, 14.07,
2) Einar Melsom, Fossum IF, 15.40,
3) Karl Fremstad, IL Tyrving, 15.44,
4) Eirik Langedal Breivik, Nydalens SK, 15.47,
5) Lukas Liland, Nydalens SK, 17.48,
6) Henrik Fredriksen Aas, Asker Skiklubb, 19.26.
(Tiden inkl tid bak leder før jaktstart og er ikke brukt tid på selve jaktstarten)
Klassevinnere øvrige klasser:
D 11-12: 1) Eira Skaarer Wiklund, Nydalens SK, 20.26.
H 11-12: 1) Lukas Jones Arnesen, Heming Orientering, 23.58.
D 13-16: 1) Pia Young Vik, Nydalens SK, 17.17.
H 13-16: 1) Kornelius Kriszat-Løvfald, Nydalens SK, 15.32.
D 40-: 1) Britta Fismen, Fossum IF, 20.16.
H 40-: 1) Christian Holmboe, IL Tyrving, 16.06.
D 50-: 1) Maria Jonsson, Nydalens SK, 20.15.
H 50-: 1) Leif Størmer, Fossum IF, 16.10.
D 60-: 1) Ellen Marie Turter, Nydalens SK, 24.53.
H 60-: 1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 22.51.
D 70-: 1) Berit Saxhaug, Raumar Orientering, 35.55.
H 70-: 1) Kjell Winther, Oppsal Orientering, 24.32.
H Bedrift: 1) Terje Wiig Mathisen, Open iT, 54.00.
D Rekrutt: 1) Helene Scheele, Nydalens SK, 8.56.
H Rekrutt: 1) Boye Wangensteen, Lillomarka OL, 11.52.
D 11-12: 1) Eira Skaarer Wiklund, Nydalens SK, 20.26.
H 11-12: 1) Lukas Jones Arnesen, Heming Orientering, 23.58.
D 13-16: 1) Pia Young Vik, Nydalens SK, 17.17.
H 13-16: 1) Kornelius Kriszat-Løvfald, Nydalens SK, 15.32.
D 40-: 1) Britta Fismen, Fossum IF, 20.16.
H 40-: 1) Christian Holmboe, IL Tyrving, 16.06.
D 50-: 1) Maria Jonsson, Nydalens SK, 20.15.
H 50-: 1) Leif Størmer, Fossum IF, 16.10.
D 60-: 1) Ellen Marie Turter, Nydalens SK, 24.53.
H 60-: 1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 22.51.
D 70-: 1) Berit Saxhaug, Raumar Orientering, 35.55.
H 70-: 1) Kjell Winther, Oppsal Orientering, 24.32.
H Bedrift: 1) Terje Wiig Mathisen, Open iT, 54.00.
D Rekrutt: 1) Helene Scheele, Nydalens SK, 8.56.
H Rekrutt: 1) Boye Wangensteen, Lillomarka OL, 11.52.