169 løpere deltok i 2023-utgaven av Saltdalsløpet som ble arrangert ved Vensmoen kunstgressbane litt sør for Rognan. Arrangører er IL Vinger. Av de 169 løperne som fullførte hadde 52 valgt 10 kilometersløpet, mens 117 løp 5 kilometeren.
 

Resultater 5 km

Raskest på den korteste distansen var Tobias Nystadbakk. 15-åringen fra Innstranda IL vant på nøyaktig 18 minutter. I kvinneklassen var det Hanne Bjørnstad fra Fauske IL Langrenn som tok den gjeveste plasseringen, da hun løp på 20.20. Hun har vært med i Saltdalsløpet tidligere. I 2019 stilte hun opp i trimklassen.

Andreplassen gikk til Håvard Velsetaune fra Tverrlandet IL. Han løp på 18.23, og er i likhet med vinneren 15 år. I kvinneklassen var det Mariell Myhre som var nest raskest, da hun noterte 21.27 i mål.

Iver Bjørnstad (også 15 år) fra Fauske IL Langrenn tok tredjeplassen hos guttene, med 18.50 på klokka. Birgit Vik Amundsen var tredje beste kvinne med 23.13.
 

Resultater 10 km

På den lengste distansen var det Kristoffer Unstad som var raskest med 36.33. Nest beste herre var Kevin Slettmyr med tiden 36.55, mens Frank Christoffersen løp på 37.34 og ble nummer tre. Alle tre representerer Bodø Bauta Løpeklubb. 

Beste kvinne ble Fanny Kristensen fra Fausek/Sprint j19. Hun løp på 42.00. Frida Wågan og Marthe Storhaug fra Bodø Bauta løpeklubb tok de to neste plassene, og løp på henholdsvis 44.03 og 45.46.


Mer informasjon
Se alle resultater her