Disse nye enhetene er rykende ferske og har faktisk kommet til Emit denne uka. Og Larvik OK er nok en gang i front for å teste denne nye teknologien.
 
Postene er utformet som en postskjerm og det følger med en ståltråd med krok som stikkes ned i bakken som skjermen henger på. Vekten av posten er 250 gram, ståltråden 150 gram.
 
Postene har en rekkevidde på 1 meter og hver løper må sjekke sin stempling ved å observere displayet i brikken (postkode når man er inne i feltet, eller bevegelige streker når man forlater posten). Løpere som ikke har displaybrikke kan stemple ved å berøre et markert felt på posten. Det er ingen mekanisk backup på postene.
 
Dette blir moro, så møt opp til denne tekniske premieren. For samtidig er det "panser-fint" på toppen av Salsås med stort sett åpen og fin bøkeskog i høyden.
 
Starten er mellom 17.30 og 18.30. Merket fra klubbhuset på Tanum eller opp fra Gutterød gård.
 
Skrevet av: Per Olav Gulbrandsen
 
Relatert link:
Larvik OK
Emit