SE HELE 422 BILDER FRA BDO-MILA HAMAR PÅ S.H. PHOTOGRAPHYS FACEBOOKSIDE
For Ingvild var det sågar tredje året på rad at hun satte et fyldig felt med lokale utfordrere på plass, og tida 37.18, var bare 13 sekunder opp fra i fjor selv om det trolig var årets varmeste kveld så langt i Mjøsbyen. Hanne Mjøen Maridal, Lillehammer IF og Marthe Katrine Myhre kompletterte pallen på Stortorget, henholdsvis ett og halvannet minutt bak.
Senay Fissehatsion løp inn på 34.36, nær halvannet minutt bak sin vinnertid fra året før. Tjalveløperen var dermed den eneste som tuktet Hamars egen overraskelsemann Kristian Græsli med bare 18 sekunder. Landslagets Martin Johnsrud Sundby kom inn akkurat minuttet bak vinneren som 3. mann.
280 løpere stilte til start i Utfordreren i gratis-arrangementet i regi av BDO og skilandslaget godt hjulpet av Ottestad IL som teknisk arrangør. Totalt var det 638 navn på startlistene, og en kvalifisert gjetting er at 500 løpere gjennomførte Mosjonsmila, Minimila på 5 km i tillegg til konkurranseklassen Utfordreren.
BDO-Mila Hamar var først ute i årets serie og følgende seks byer er med i turnéen utover forsommeren:
Skien:Tirsdag 5. juni
Tønsberg: Onsdag 6. juni
Fredrikstad: Torsdag 7. juni
Molde: Torsdag 7. juni
Lillestrøm: Tirsdag 12. juni
Bergen: Tirsdag 19. juni
Samleside for BDO-Mila Hamar
BDO-Milas nettsider
BDO-MIla Hamar på Facebook
ALLE RESULTATER
Resultater BDO-Mila Hamar 15.05.2018: |
||||
20 beste kvinner (81 deltakere)
|
||||
Plass
|
Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Ingvild Flugstad Østberg |
Landslaget
|
37:18.70 | +00:00.00 |
2 | Hanne Mjøen Maridal |
Lillehammer IF
|
38:20.50 | +01:01.80 |
3 | Marthe Katrine MYHRE |
Team Sportsmanden
|
38:50.40 | +01:31.70 |
4 | Ida Gjermundshaug PEDERSEN |
Hamar Politiidrettslag
|
40:35.50 | +03:16.80 |
5 | Marthe Kristine Hafsahl KARSET |
Vang Skiløperforening
|
41:18.40 | +03:59.70 |
6 | Eli Gjermundshaug Pedersen |
Asko Hedmark
|
41:48.10 | +04:29.40 |
7 | Emilie Westli Andersen |
Løten O-Lag
|
42:43.70 | +05:25.00 |
8 | Heidi Starheim Løvaas |
Team Fønix
|
42:52.40 | +05:33.70 |
9 | Sofie Johansson |
FURNES
|
44:39.40 | +07:20.70 |
10 | Franziska Skogsholm |
Åslia Skilag
|
44:47.30 | +07:28.60 |
11 | Mari Arnestad |
LILLEHAMMER
|
44:55.50 | +07:36.80 |
12 | Karoline Grøtting |
FIK Orion
|
45:03.90 | +07:45.20 |
13 | Karen Amalie NORDSETH |
Gjøvik Friidrettsklubb
|
45:46.40 | +08:27.70 |
14 | Mille Eide Nyhus |
Hamar IL - Friidrett
|
45:56.00 | +08:37.30 |
15 | Tone Brodshaug |
Totenåsen Løp
|
46:30.10 | +09:11.40 |
16 | Heidi Syversen |
FIK Orion
|
46:37.10 | +09:18.40 |
17 | Evine Westli Andersen |
Løten O-Lag
|
46:41.50 | +09:22.80 |
18 | Hanne Nilsen |
Hamar Skiklubb
|
46:43.20 | +09:24.50 |
19 | Hanne Westerheim Danielsen |
Vang Skiløperforening
|
46:48.30 | +09:29.60 |
20 | Susanne Liberg Amundsen |
Storhamar Håndball j02
|
46:55.30 | +09:36.60 |
Menn (197 deltakere)
|
||||
Plass
|
Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Senay Fissehatsion |
Tjalve
|
34:36.90 | +00:00.00 |
2 | Kristian Græsli |
Hamar Skiklubb
|
34:55.40 | +00:18.50 |
3 | Martin Johnsrud SUNDBY |
Landslaget
|
35:37.60 | +01:00.70 |
4 | Vetle Løchting |
Strandbygda IL
|
35:56.70 | +01:19.80 |
5 | Michael Tesfamichael |
IL i BUL
|
36:16.00 | +01:39.10 |
6 | Ola Korbøl |
Mosvik Friidrett
|
36:36.30 | +01:59.40 |
7 | Henning Mortensen |
Lillehammer IF
|
37:00.40 | +02:23.50 |
8 | Elyas Tesfamichael |
LILLEHAMMER
|
37:01.50 | +02:24.60 |
9 | Petter Johansen |
Lillehammer IF
|
37:08.30 | +02:31.40 |
9 | Magnus Rognstad Neby |
Hamar Skiklubb/Team Myrkut
|
37:08.30 | +02:31.40 |
11 | John Anders Rise |
Hamkam Fotball
|
37:15.60 | +02:38.70 |
12 | Sondre Bolstad |
YT Triatlon Team
|
37:37.90 | +03:01.00 |
13 | Hans Sørum |
Brumund Friidrett
|
38:05.90 | +03:29.00 |
14 | Kristoffer Kvarstad |
OAR
|
38:10.30 | +03:33.40 |
15 | Thor Emil KVERNEVIK |
Vang Skiløperforening
|
38:18.10 | +03:41.20 |
16 | Endre Hjelseth |
Ottestad IL
|
38:20.00 | +03:43.10 |
17 | Sindre Viberg |
Eidsiva BIL
|
38:22.60 | +03:45.70 |
18 | Erik Jakobsen Persheim |
HAMAR
|
38:34.30 | +03:57.40 |
19 | Håvard Ellefsen |
Fagertun
|
38:44.90 | +04:08.00 |
20 | Erlend Brandsnes |
MOELV
|
38:52.40 | +04:15.50 |
21 | Jørgen Stigen |
Fredrikstad Skiklubb
|
38:52.90 | +04:16.00 |
22 | Simen Engebretsen NORDLI |
Team Parkettpartner/ Vang Skilf.
|
38:59.50 | +04:22.60 |
23 | Espen Almlid |
HAMAR
|
39:05.40 | +04:28.50 |
24 | Bård Eskil Bjørndalen |
Oppstad IL
|
39:12.30 | +04:35.40 |
25 | Magnus Nilsen |
Hamkam Fotball
|
39:21.00 | +04:44.10 |
26 | Even Antonsen |
Team Hokarossi
|
39:26.20 | +04:49.30 |
27 | Pål Åge Joten |
Engerdal Sportsklub
|
40:35.00 | +05:58.10 |
28 | Reidar Aurmo |
Hamar Skiklubb
|
40:41.90 | +06:05.00 |
29 | Håkon Skramstad |
Nordbygda/Løten ski
|
40:59.40 | +06:22.50 |
30 | Marius Karlsen |
Team Byggmontasje
|
40:59.90 | +06:23.00 |
31 | Jørn Sagstuen |
Vang Skiløperforening
|
41:06.00 | +06:29.10 |
32 | Lars Marius Bjørneseth |
Funky Footwork
|
41:08.60 | +06:31.70 |
32 | Rune Løsnesløkken |
Moelv City
|
41:08.60 | +06:31.70 |
34 | Paal Mork |
Paal Mork
|
41:33.80 | +06:56.90 |
35 | Mikkel Thomassen |
Lillehammer IF
|
41:41.80 | +07:04.90 |
36 | Elias Hegerholm |
Lillehammer if
|
41:42.00 | +07:05.10 |
37 | Thomas Fraurud |
PwC
|
41:59.60 | +07:22.70 |
38 | Sondre BONKERUD |
Mjøsski
|
42:04.20 | +07:27.30 |
39 | Lars Erik Jevanord |
Handelsbanken
|
42:07.10 | +07:30.20 |
40 | Hans Tore Riibe |
Hamar Skiklubb / Norsk Tipping
|
42:12.50 | +07:35.60 |
41 | Pål Tørud |
Sprek.No
|
42:19.00 | +07:42.10 |
42 | Tor Inge Gjøvik Mulelid |
Tor Inge Gjøvik Mulelid / Krik Kondis
|
42:19.10 | +07:42.20 |
43 | Vegar Lien |
Team Høygir
|
42:28.20 | +07:51.30 |
44 | Tobias Ramsberg |
Gjøvik Friidrett
|
42:33.50 | +07:56.60 |
45 | Håvard Juliebø |
BDO BIL
|
42:45.60 | +08:08.70 |
46 | Kjell Maier |
FALKÖPING
|
42:46.10 | +08:09.20 |
47 | Jan Hovde |
BRUMUNDDAL
|
42:53.60 | +08:16.70 |
48
|
Reinhard Kuhs
|
Lillehammer IF
|
42:59.30
|
+08:22.40
|
49 | Jon Marius Ophus |
Nybygda IL
|
43:00.80 | +08:23.90 |
50 | Jan Erik Mathiassen |
Ottestad IL
|
43:01.20 | +08:24.30 |