Kondismedlem Sponset innhold
Totalvinnerne av Holmenkollmarsjen 2018: Joar Thele og Seraina Boner. (Foto: Stian Schløsser Møller)

Totalvinnerne av Holmenkollmarsjen 2018: Joar Thele og Seraina Boner. (Foto: Stian Schløsser Møller)

Seraina Boner og Joar Thele best i snøværet i Holmenkollmarsjen

Joar Thele festet grepet på Øvvind Moen Fjeld på slutten, mens Seraina Boner ledet kvinnenes tøffe Holmenkollmarsj gjennom Nordmarka fra start til mål, med svenske Anna-Karin Strömstedt som sterkeste utfordrer.

62 BILDER FRA HOLMENKOLLMARSJEN PÅ IMAGESHOP (Foto: Stian Schløsser Møller)
 

234_HK_marsjen_generell_foto_Stian_10022018.jpg
Vind og snøvær gjorde turen fra Sørkedalen til  Holmenkollen krevende for de drøye 2503 løperne som kom i mål i Holmenkollen lørdag. (Foto: Stian Schløsser Møller) 

175_HK_marsjen_vinner_kv_foto_Stian_10022018.jpg
Sveitsiske Seraina Boner med laurbærkransen rundt halsen etter 54 km fra Sørkedalen til Holmenkollen. (Foto: Stian Schløsser Møller)​

045_HK_marsjen_vinner_h_foto_Stian_10022018.jpg
Endelig kunne Joar Thele strekke armene i været  for seier i Holmenkollmarsjen. (Foto: Stian Schløsser Møller) 

Lyns Skis Joar Andreas Thele har gått Holmenkollmarsjen mange ganger, og har en 2. plass som best fra to år tilbake. Dagens vinner valgte valgte å gå med feste og angret ikke på det. Kjelsås- og Team Santander-løperen Øyvind Moen Fjeld staket inn til 2. plass etter å ha fått en luke allerede etter den første mellomtiden ved Heggelivann. Det ble tungt å ligge først under dagens forhold med tett snøvær, og ved Fyllingen etter 36,5 km hadde Thele tettet luka. Derfra og inn var Lyn-løperen klart sterkest og forspranget økte jevnt og trutt til 50 sekunder da han  gikk over mål på vinnetida 2:43:15.


304_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Dobbelt Lyn Ski/Mosteråsen på pallen på herrenes 54 km ved Joar Thele og Vegard Vinje (til høyre) . Til venstre Øyvind Moen Fjeld, Kjelsås IL/Team Santander. (Foto: Stian Schløsser Møller) 

294_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Marit Engeseth, Team Milslukern-Driv Trening (til høyre) var beste norske i kvinnenes 54 km bak Seraina Boner, Skigo XC Team og Anna-Karin Strömstedt, Milslukern Sport (til venstre). 
(Foto: Stian Schløsser Møller)

Seraina Boner likte seg i de krevende løypene i Nordmarka og hadde  en veldig fin tur på gode ski. Også dagens toer, svenske Anna-Karin Strömstedt, var debutant i Holmenkollmarsjen selv om hun har bodd på Voksenkollen i tre år og kjente seg igjen i den siste delen av løypa. 

Kortutgaven på 25 km ble vunnet av Emilie Kongsten fra Åsen IL på 1:32:03, som var halvannet minutt foran Britt Ingunn Nydal fra OSI. Thomas Gjestrumsbakken, Team Parkettpartner, var dagens mest overlegne vinner i Kollen da han med 1:21:10 gikk i mål nesten ti minutter foran toeren Petter Søberg, Team Milslukern-Driv Trening.

313_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Vinner av kvinnenes 25 km Emile Kongsten, Åsen IL sammen med 3. beste kvinne Karianne Aandahl Haga. (Foto: Stian Schløsser Møller)

324_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Pallen på 25 km for menn: Thomas Gjestrumsbakken, Team Parkettpartner omkranset av toeren Petter Søberg, Team Milslukern - Driv Trening (til venstre) og treeren Vemund Jensen. Norges Padleforbund. (Foto: Stian Schløsser Møller)
 

Årets renn hadde 2875 påmeldte, og i alt fullførte 2503 den 45. utgaven fordelt på 1782 på 54 km og 721 på 25 km. Dermed ble det en markant økning fra fjorårets utsatte renn som hadde 1870 fullførende deltakere (1338 på 48 km og 532 på 25 km) og den beste deltakelsen på tre år. 

Holmenkollmarsjen på kondis.no:
Forhåndsomtale: Med Holmenkollmarsjen i spissen er det klart for en stor skihelg
Samleside for Holmenkollmarsjen

Holmenkollmarsjens nettsider
Holmenkollmarsjen på Facebook
ALLE RESULTATER

NB! Reportasjen fortsetter under resultatene!

De beste i Holmenkollmarsjen 10.02.2018:

 
 
 
 
 
54 km - 20 beste kvinner (276 deltakere)
Plass
Navn
Klubb
Klasse
Tid
1
Seraina Boner
Skigo XC Team
F35-39
03:12:25
2
Anna-Karin Strömstedt
Milslukern Sport
F35-39
03:13:16
3
Marit Engeseth
Team Milslukern- Driv Trening
F35-39
03:15:53
4
Marit Vala
Rustad IL
F25-29
03:22:42
5
Lene Axelsen
Bull ski og kajakk / Statoil BIL
F40-44
03:24:29
6
Maren Thomasgaard
Team Milslukern Driv Trening
F25-29
03:24:55
7
Anne Maren Utne Belsby
Team Milslukeren Sport
F25-29
03:24:56
8
Emily Stitt
Skiforeningen Instruktører
F25-29
03:26:36
9
Ragnhild Amlie
Try IL
F45-49
03:27:02
10
Kari Øvsthus
OPIL
F50-54
03:28:33
11
Unni Persson Moseby
Kjelsås/Milsluker''n
F50-54
03:29:31
12
Ingeborg Lind
New Wave/Craft
F25-29
03:30:27
13
Anne Christine Bull Haaversen
Intersport
F40-44
03:30:40
14
Astrid Bruland
Ernst & Young
F30-34
03:30:41
15
Marianne Madsen
Norges Roforbund
F25-29
03:32:29
16
Tonje Homme
Milslukern / Kruse Smith
F25-29
03:36:21
17
Elisabeth Longva Berger
Dagens Næringsliv
F50-54
03:36:27
18
Sunniva Dring
United Bakeries
F35-39
03:37:08
19
Sofia Johansson
Dagens Næringsliv
F35-39
03:37:36
20
Kristine Gjelsvik Rønningen
Nittedal IL
F45-49
03:38:53
 
 
 
 
 
54 km - 50 beste menn (1506 deltakere)
1
Joar Thele
Lyn ski Moseteråsen
M25-29
02:43:15
2
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL/Team Santander
M30-34
02:44:04
3
Vegard Vinje
Lyn Ski/Moseteråsen
M25-29
02:47:00
4
Thomas Gifstad
Oppegård IL/Skigo XC team
M25-29
02:51:55
5
Sondre Grønvold
Lyn Ski
M25-29
02:52:05
6
Daniel Strand
Tverrelvdalen IL/Team oslosportslager
M35-39
02:52:16
7
Erling Christiansen
Braasport
M35-39
02:54:22
8
Ragnar Koffeld
Team Milslukern - Driv trening
M30-34
02:54:38
9
Didrik Smith
Bull Ski og Kajakk/Fossum IF
M30-34
02:55:27
10
Vegard Kjølhamar
DNB
M30-34
02:56:30
11
Christian Melsom Myhre
Team Milslukern-Driv Trening / BDO
M30-34
02:56:52
12
Mats Håkon Breda
Sande SK/Team Telemark
M25-29
02:58:03
13
Ola Kristoffer Tosterud
NES SKI
M25-29
02:59:27
14
Rune Malo Ødegård
Molde og Omegn IF/ Team Milslukern Driv Trening
M25-29
02:59:32
15
Asbjørn Slagtern Fjellvåg
Team Milslukeren
M25-29
02:59:44
16
Eivind Vold
Norges Padleforbund
M25-29
02:59:54
17
Stian Roti Svendby
Lyn Ski/Lyn Ski Moseteråsen
M25-29
03:01:20
18
Jon Amund Vold
Norges Padleforbund
M20-24
03:01:38
19
Lars Aanensen
PwC
M25-29
03:01:41
20
Christian Gjertveit
Team Milslukern - Driv Trening
M35-39
03:02:01
21
Petter Ihlebæk
DFI ski
M20-24
03:02:56
22
Lars Hjemdal
Norges Padleforbund
M25-29
03:04:15
23
Atle Smenes
Rustad IL
M25-29
03:04:21
24
Tormod Vatten
Kjelsås IL
M25-29
03:04:21
25
Olav Vikøren Espenes
Lyn Ski
M20-24
03:04:24
26
Anders Nordby Gullhav
Vestbyen IL/Oslo Sportslager
M30-34
03:04:28
27
Eivind Bjørhei
Norconsult BIL
M30-34
03:04:33
28
Eivind Klokkehaug
EST-Floattech
M25-29
03:04:44
29
Henning Røberg
Nittedal IL
M50-54
03:05:06
30
Sondre Halden
Skanska BIL
M25-29
03:05:16
31
Erling Pettersen Vollan
Høybråten og Stovner IL/Team Oslo Sportslager
M20-24
03:05:29
32
Øystein Klemetsdal
OSI langrenn
M25-29
03:05:42
33
Jens Aas
Heming IL
M40-44
03:05:49
34
Morten Nævestad
LYN SKI
M20-24
03:05:50
35
Ståle Kihle
Konnerud IL
M50-54
03:06:11
36
Aleksander Svien
Team Milslukern-Driv Trening
M30-34
03:06:13
37
Tor Halvor Bolkesjø
E-CO BIL
M35-39
03:06:23
38
Rudi Kristiansen
OSI-langrenn
M25-29
03:06:39
39
Clemet Fougner
Team Milslukern/Driv Trening/SK RYE
M40-44
03:06:44
40
Even Moholt
Ålen IL
M25-29
03:06:55
41
Henrik Vik Tolo
Asker Skiklubb
M18-19
03:06:56
42
Tor Petter Stormoen
Swix
M25-29
03:07:16
43
Birger Andreas Bråthen
Magnor UL
M45-49
03:07:18
44
Ola Myklatun Krosness
Hydro BIL
M25-29
03:07:25
45
Ole Kjerkreit
mr
M45-49
03:07:26
46
Petter Sveen
Swedbank
M30-34
03:07:48
47
Lars Steinar Hefre
Høydalsmo IL/Sport 1 Storgata
M25-29
03:08:05
48
Andreas Faanes
NTNUI
M20-24
03:09:03
49
Magnus Moholt
Tollernes IL
M25-29
03:09:09
50
Patrick Åserud
Skiforeningen/LightFlight
M45-49
03:09:13
 
 
 
 
 
25 km - 20 beste kvinner (312  deltakere)
1
Emilie Kongsten
Åsen IL
F20-24
01:32:03
2
Britt Ingunn Nydal
OSI
F25-29
01:34:33
3
Karianne Aandahl Haga
 
F25-29
01:44:37
4
Elisabeth Gløersen Prøsch
Bull Ski og Kajakk
F30-34
01:46:07
5
Marianne Hjermstad
Fossum
F55-59
01:46:30
6
Birthe Smedsrud Skeid
Høegh Eiendom AS
F30-34
01:47:00
7
Mathilde Eiklid
Sørkedalens IF
F18-19
01:47:15
8
Marthe-Astrid Buttingsrud
Ringkollen skiklubb
F25-29
01:48:05
9
Veslemøy Hausken Sjøqvist
Svensenga SK
F45-49
01:48:29
10
Katrine Damgaard Skyrud
FHI bedrit
F30-34
01:49:28
11
Anette Bomann-Larsen
Milslukern Driv Trening/ Heming I.L
F40-44
01:49:33
12
Birgit Øverby Tennøe
Haslum IL
F65-69
01:50:02
13
Lena Njå
Fossum IF
F40-44
01:50:17
14
Frida Næss-Ulseth
Telenor BIL / Nydalens Skiklubb
F30-34
01:51:06
15
Torhild Garen
OUSBIL/Milslukern
F60-64
01:51:07
16
Anita Hansen
Statnett BIL
F55-59
01:51:58
17
Renee Marie Olsen
haslum ski klubb
F45-49
01:52:34
18
Thea Utaker
Vestre Aker Skiklub
F16-17
01:53:04
19
Marit Nordhagen
Koll Langrenn
F50-54
01:53:07
20
Inger Lise Aamodt
Koll IL
F45-49
01:53:08
 
 
 
 
 
25 km - 20 beste menn (409 fullførende)
 
 
1
Thomas Gjestrumbakken
Team Parkettpartner
M20-24
01:21:10
2
Petter Søberg
Team Milslukern - Driv Trening
M25-29
01:30:51
3
Vemund Jensen
Norges Padleforbund
M18-19
01:31:24
4
Frode Lindblom
Vindbjart
M45-49
01:33:20
5
Lars Berge
Askim IF
M50-54
01:33:45
6
Jens Jakobsen
Veidekke
M25-29
01:33:53
7
Håkon Sem Thagaard
Milsluker´n Sport
M45-49
01:34:06
8
Halfdan Baumann
Aktiv mot kreft
M16-17
01:34:53
9
Mads Hagen
Oseberg skilag
M18-19
01:35:06
10
Jørn Torp-Nango
Alta IF
M40-44
01:35:19
11
Sindre Winsnes Nordhagen
Bane Nord BIL
M25-29
01:36:53
12
Aleksander Bruksaas
Intersport
M40-44
01:37:15
13
Kristian Østermann
IL Heming
M16-17
01:38:24
14
Stian Hagen
 
M20-24
01:40:03
15
Anders Wigdahl
Velledalen IL / Team Milsluker'n - Driv Trening
M25-29
01:40:08
16
Håkon Nordtorp
Nittedal
M25-29
01:40:55
17
Espen Stordal
Veidekke
M35-39
01:41:19
18
Leif Løchen
Welhaven Entreprenør AS
M35-39
01:41:27
19
Geir Holmsen
Stovnerkameratene
M50-54
01:41:31
20
Kjetil Jordet
Skiforeningen kampanje
M35-39
01:42:38


 

Bilder fra Sørkedalen. (Foto: Snorre Veggan/Skiforeningen)

01_sorkedalen_foto_Snorre_Veggan:Skiforeningen.jpg
Wilhelm Iversen, Dalguten IL, hentet sitt startnummer i grålysningen.

02_sorkedalen_foto_Snorre_Veggan:Skiforeningen.jpg
Alexander Hagen,Soon Ski/ClaesHenrikSykkel er optimist før start. 


Bilder fra bakkene opp til Appelsinhaugene (Foto: Magnus Nyløkken/Skiforeningen)

03_Fyllingen og bakkene opp til Appelsinhaugene_foto_Magnus_Nyløkken:Skiforeningen.jpgLars Atle Holm, Driv IL/Skiforeningen/Green Machines i godt driv i front.

04_Fyllingen og bakkene opp til Appelsinhaugene_foto_Magnus_Nyløkken:Skiforeningen.jpg
Nostalgisk motiv fra Fyllingen.

05_skilt_foto_Magnus_Nyløkken:Skiforeningen.jpg
På riktig kurs mot Kollen!


Bilder fra Holmenkollen  (Foto: Stian Schløsser Møller)
016_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Joar Thele glir inn til seier.

058_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Øvvind Moen Fjeld med noen av dagens siste dobbeltak.

090_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Didrik Smith, Bull Ski og Kajakk/Fossum IF, staket inn som 9. mann.

100_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Vegard Kjølhamar, DnB, ble nr. 10.


112_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Det ble 5. plass til Asbjørn Slagtern Fjellvåg, Team Milslukeren.

120_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Løperne fikk noe gratis over denne haugen

128_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Jon Amund Vold, Norges Padleforbund, med fullt fokus!

137_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Det er lov å være sliten!

146_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Sondre Sørbye, Røa IL, med mål i sikte. 

 
157_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Seraina Boner kunne motta seierskransen før målgang. 

183_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Svenske 
Anna-Karin Strömstedt, Milslukern Sport, intervjues etter sin debut.
 

190_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Snøvær og vind satte sine merker på løpere på veg ned mot mål i nasjonalanlegget. 

194_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Hockey på ski!

205_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Greit med knestøtte!

210_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Bedre med is i skjegget enn i rubben?

211_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Med åpen munn mot mål!

251_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
"Sponsoralléen"

253_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Svein Ådne Moe, Sweco BIL fyller på etter endt marsj.


259_HK_marsjen_foto_Stian_10022018.jpg
Bagasjeutlevering.