Foto i reportasjen: Jan Petter Venøy og Inge Asbjørn Haugen
I alt 124 deltakarar deltok på Postvegløpet 2016 som Markane IL arrangerte. Det vart ikkje ny deltakarrekord totalt (148 stk), men konkurranseklassa sette ny rekord med 71 løparar. (Gammal rekord 65). Spesielt i kvinneklassa var det rekorddeltaking med 17 konkurranseløparar.
Samarbeid med blant anna Gym Stryn dei siste par åra og auka deltaking frå Møre er blant årsakene til den store deltakinga. For mange både trimmarar og konkurranseløparar har løpet vorte fast tradisjon. Løpet er eit av løpa i Nordfjordkarusellen.
Totalvinnar av årets løp vart Gisle Skjølberg frå Bremanger på 23 min 45 sek. Hilmar Kråkenes frå Almenning kom på andreplass med 23 min 50 medan 16 år gamle Simon Hjelmeset Kirkeeide frå Markane var tredje raskast med 23 min 55.
Kvinneklassa vart vunnen av 14 år gamle Kristine Hjellbakk Hole frå Sunnylven på 26 min 51 med søstra Anniken Hjellbakk Hole på andreplass med 27 min 41. Emilie Flo Stavik (13 år) frå Stryn var tredje raskast blant damene.
Markane IL har pr. i dag 380 medlemer og Postvegløpet er det største friidrettsarrangementet i laget. Løpet er 6 km langt og har gått i si noverande form og løype sidan 2003.
Postvegløpet 2016 | |||||
Arrangør: Markane IL | |||||
Plass | Startnr. | Konkurranseklassar | Klubb | Tid | |
Klasse J13-15 | |||||
1 | 23 | Kristine Hjellbakk Hole | Sunnylven | 26,51 | |
2 | 34 | Emilie Flo Stavik | Stryn | 27,48 | |
3 | 17 | Ann Kristin Aaland | Hardbagg | 30,37 | |
4 | 69 | Gunn Kristin Tvinnereim | Hardbagg | 31,16 | |
5 | 36 | Maren Hjelmeset Kirkeeide | Markane | 31,22 | |
6 | 26 | Johanne Ringdal Sæter | Sunnylven | 38,01 | |
Klasse J16-18 | |||||
1 | 24 | Hege Ringdal | Sunnylven | 28,17 | |
2 | 25 | Inger Ringdal Sæter | Sunnylven | 31,41 | |
3 | 37 | Ingrid Gausemel | Hornindal | 32,12 | |
Klasse K19-34 | |||||
1 | 22 | Anniken Hjellbakk Hole | Sunnylven | 27,41 | |
2 | 68 | Johanna Røst Wehinger | Blaker IL | 28,43 | |
3 | 53 | Ingrid Kvåle Faleide | Loen | 31,31 | |
Klasse KV35-49 | |||||
1 | 35 | Siri Linn Haugen | Stryn | 28,53 | |
2 | 63 | Charlotte Skjølberg | Bremanger | 34,42 | |
3 | 62 | Judith B. N. Ekerhovd | Bremanger | 37,57 | |
Klasse 50-59 | |||||
1 | 57 | Aslaug Thingnes Bø | Markane | 32,03 | |
Klasse 60-69 | |||||
1 | 8 | Bjørg Reknes | Florø | 35,11 | |
2 | 9 | Liv Berge | Åheim | 37,15 | |
Klasse G13-15 | |||||
1 | 19 | Martin Aaland | Hardbagg | 25,14 | |
2 | 15 | Magnus Seljeset | Hornindal IL | 25,22 | |
3 | 16 | Bendik Vereide | Stårheim | 27,02 | |
4 | 52 | Torje Seljeset | Hornindal IL | 27,05 | |
5 | 29 | Daniel Auflem Eikås | Stryn | 28,03 | |
6 | 59 | Nikolai Dispen Lødemel | Markane | 28,24 | |
7 | 40 | Isak Skogen | Vikane | 28,45 | |
8 | 58 | Elias Dispen Lødemel | Markane | 28,50 | |
9 | 39 | Erik Skogen | Vikane | 31,28 | |
10 | 27 | Rasmus Bersvein Tvinnereim | Hardbagg | 32,04 | |
11 | 41 | Vegard Reme | Vikane | 43,18 | |
Klasse G16-18 | |||||
1 | 7 | Simon Hjelmeset Kirkeeide | Markane IL | 23,55 | |
2 | 67 | Isak Hopland | Hardbagg | 24,51 | |
3 | 44 | Oskar Fjelldal | Eid IL | 26,03 | |
4 | 71 | Andreas Halsteinslid | Markane | 26,21 | |
5 | 66 | Håkon Midthjell Gjørven | Markane | 29,32 | |
6 | 70 | Rolf Kåre Holmøy Østerbø | Hornindal IL | 32,11 | |
Klasse M19-34 | |||||
1 | 11 | Rasmus Endre Bø | Markane | 24,08 | |
2 | 64 | Rasmus Gausemel | Hornindal | 24,23 | |
3 | 48 | Bjørnar Øye | Hovdebygda | 24,37 | |
4 | 32 | Dan Børge Saure | Bjørke | 24,47 | |
5 | 56 | Gaute Bø | Markane | 24,52 | |
6 | 42 | Sindre Skogen | Vikane | 30,20 | |
Klasse MV35-49 | |||||
1 | 38 | Gisle Skjølberg | Bremanger | 23,45 | |
2 | 1 | Hilmar Kråkenes | Almenning | 23,50 | |
3 | 43 | Audun Skogen | Vikane | 23,57 | |
4 | 31 | Roy Aron Myklebust | IL Veten | 24,26 | |
5 | 49 | Johnny Riise | Hovdebygda | 25,07 | |
6 | 60 | Svein Arne Lødemel | Markane | 25,49 | |
7 | 3 | Dag Sivert Nesdal | Loen | 26,04 | |
8 | 50 | Runar Gretland | Hovdebygda | 26,12 | |
9 | 33 | Geir Hjelle | Hyen | 26,35 | |
10 | 61 | Asbjørn Ekerhovd | Bremanger | 26,51 | |
11 | 21 | Jan Erik Roset | GFIL | 27,12 | |
12 | 51 | Pål Røe | Ørsta IL | 27,14 | |
13 | 20 | Marcus Vedeler | Eid IL | 30,30 | |
14 | 30 | Ulf Magne Eikås | Stryn T&IL | 32,03 | |
Klasse MV50-59 | |||||
1 | 14 | Helge Hafsås | Olden | 24,56 | |
2 | 6 | Odd Arne Kolset | GFIL | 25,33 | |
3 | 2 | Egil Holvik | Almenning | 28,12 | |
4 | 45 | Hans Aksel Fjelldal | Eid IL | 28,40 | |
5 | 46 | Per Ingebrigt Karbø | Sunnylven | 29,46 | |
6 | 65 | Gunnar Bakken | Veten | 32,55 | |
Klasse MV60-69 | |||||
1 | 55 | Kjell Navelsaker | Jølster | 27,26 | |
2 | 12 | Einar Strand | Olden | 29,34 | |
3 | 28 | Jarle Sandbakk | Ørsta | 30,08 | |
4 | 10 | Leif Martin Reknes | Florø T&IF | 30,45 | |
5 | 18 | Inge Asbjørn Haugen | Hornindal | 32,01 | |
6 | 5 | Rolf Tennebø | SFE Bil | 32,51 | |
7 | 47 | Olav Lyslo | GFIL | 39,01 | |
Klasse MV70-79 | |||||
1 | 13 | Jostein Visnes | Almenning | 37,51 | |
2 | 54 | Eivind Skjerven | Stryn | 48,26 | |
Klasse MV FH 35-49 | |||||
1 | 4 | Ivar Ulvedal | Veten | 40,41 | |
Trimklasse utan tid. (53 deltakarar) | |||||
Olav Langeset | Karoline Almskår | ||||
Andrine Sølvberg Teigen | Kristin Almskår | ||||
Helen Blø Sølvberg | Anita Linda Pettersen Almskår | ||||
Anita Blø Sølvberg | Sissel Svarstad | ||||
Mathias Skrede | Margun Hjelmeset | ||||
Nora Skrede | Oddrun Hjelmeset Kirkeeide | ||||
Lene Olsen | Ane Hjelmeset Kirkeeide | ||||
Nella Mari Skogli | Ingrid Flore | ||||
Sigmund Havradalen | Amund Flore | ||||
Marthe Holien Bø | Matilde Tvinnereim Fjellvang | ||||
Ingunn Hopland | Hanne Louise Ulvedal | ||||
Laila Øvreberg | Heidi Fjellvang | ||||
Even Nesje | Ann-Kristin Grodås | ||||
Fride Nesje | Nora Grodås Svarstad | ||||
Leon Nesje | Kjetil Svarstad | ||||
Kristin Storevik | May Kristin Sæther | ||||
Elias Storevik | Elisabeth Strøm | ||||
Selma Storevik | Rebekka Agnete Strøm | ||||
Sivert Storevik | Marte Gjøvåg Heggestad | ||||
Stine Storevik | Amanda Gjøvåg Heggestad | ||||
Per Kristian Storevik | Irene Lødemel | ||||
Anders Svarstad | Åshild Sætren Bøe | ||||
Vivian Tvinnereim | Therese Dispen | ||||
Tuva Elise Tvinnereim | Thea Dispen Lødemel | ||||
Nikolai Johann Tvinnereim | Per -Jakob Kyrkjeeide | ||||
Magnus Midthjell Gjørven | Hilde Gjøvåg | ||||
Irene Stensaker | |||||
71 deltakarar konkurranse + 53 trim | |||||
Totalt: 124 deltakarar | |||||
Starten er gått.....
Dei fire beste mot mål: Gisle Skjølberg, Hilmar Kråkenes, Simon Hjelmeset Kirkeeide og Audun Skogen
Gisle Skjølberg, Kristine Hjellbakk Hole og Hilmar Kråkenes
...og her er dei sprekaste i M 60-69: Jarle Sandbakk, Einar Strand og Kjell Navelsaker
Sjå også sidene til Markane IL
Neste løp i Nordfjordkarusellen:
Heiamila onsdag 17. august