Halden SK og Sarpsborg OL Skulle etter planen arrangere Norwegian Spring helgen 2. - 3.april, men mye snø tvinger dem til å avlyse.

- I kveld måtte vi dessverre ta beslutning om å avlyse årets Norwegian Spring. Avgjørelsen er tatt basert på en helhetsvurdering med bakgrunn i de faktiske snøforholdene, og det meteorologiske langtidsvarselet, forteller løpsledelsen på Norwegian Springs hjemmeside.

Fra Fredrikstad melder de om det samme:

Etter befaring i løpsterrenget lørdag 19.mars, ser Fredrikstad SK ingen mulighet til å arrangere løpene Nattsvermeren 25.mars og Blåveissprinten 26.mars 2011. Dette pga snøforholdene i terrenget.

Lørdagskjappen i fare

I Moss er det også mye snø og det kan også spøke for Lørdagskjappen, lørdag 9.april. På løpets hjemmeside står følgende:

Det er ennå relativt mye snø i terrenget for Lørdagskjappen 2011.
På kveldstid mandag 28. mars vil OK Moss avgjøre om løpet arrangeres eller avlyses. Om OK Moss bestemmer seg for å arrangere, vil IOF og NOF søndag 3. april avgjøre om forholdene ventes å bli så sportslig rettferdige at løpet beholder sin status som verdensrankingløp og Craft Cup-løp. Løpere som melder seg på til CC-klasser i Lørdagskjappen, og som ikke ønsker å delta dersom løpet mister CC-status, må samtidig med påmeldingen sende en mail til kjappen@ok-moss.no. Disse, og kun disse, løperne vil da ikke stå på startlistene og heller ikke belastes for startkontingent.

 

Norwegian Spring

Fredrikstad SK

Lørdagskjappen