Stein Arne Negårds stemningsrapport i bilder og video fra de første puljene ved Bringbu:
Det var en tetgruppe på 3 som kom samlet mot mål. Steffan Hartz Repshus tok spurten foran Thomas Knutsen; Stovnerkameratene og Yngve Alexander Hansen Mock/Hard Rocx team riders club. Stovnerkameratene uthevet seg med å ha tre ryttere blant de beste.
De tre første rett før Elgåsen (fra h.): Thomas Knutsen, Steffan Hartz Repshus og Yngve Alexander Hansen. (Foto: Rolf Bakken)
Steffan Hartz Repshus feiret sammen med sønnen Johan som tydelig var stolt av sin far!
Fint føre over fjellet i dag etter gårsdagens regn. Kanskje litt tungt på grusveien i siste del.
De ti beste 50-54 år (Resultene er foreløpige, det kan komme løpere fra senere grupper)
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | 892 | Steffan Hartz Repshus | Hedmark Terrengsykkel / Solør CK | 2:49:35 | +0:00 |
2 | 902 | Kjell Arild Lierhagen | Sykkelriderne Oslo/ Nes spkl | 2:51:59 | +2:24 |
3 | 776 | Jan Olav Beitmyren | Team Merida | 2:52:24 | +2:48 |
4 | 824 | Roy Kjærnet | 2:52:32 | +2:56 | |
5 | 774 | Espen Aune | Stovnerkameratene Sykkel | 2:52:43 | +3:07 |
6 | 798 | Jon Arne Fossen | Glitre offroad | 2:54:26 | +4:50 |
7 | 807 | Espen Hansen | Sand IL Terrengsykkelklubb | 2:54:27 | +4:51 |
8 | 883 | Frank-Roe Vasseng | Subaru Trek racing team | 2:54:29 | +4:54 |
9 | 797 | Eivind Fosheim | CK Valdres | 2:54:33 | +4:57 |
10 | 859 | Bård Røsok | Subaru TREK racing bike team | 2:54:34 | +4:58 |
Klasse 45-49 år
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | 907 | Thomas M Knutsen | Stovnerkameratene | 2:49:37 | +0:00 |
2 | 906 | Yngvar Alexander Hansen | MOCK/Hard Rocx team riders club | 2:49:38 | +0:01 |
3 | 898 | Bjørn Ivar Ekberg | Stovnerkameratene/Oslo Sportslager | 2:51:28 | +1:52 |
4 | 832 | Tom Larsen | Stovnerkameratene | 2:51:38 | +2:01 |
5 | 827 | Trond Kvale | Team Gåping | 2:51:43 | +2:06 |
6 | 913 | Ola Østvold | Asker Ck | 2:51:52 | +2:15 |
7 | 912 | Gøran Syversen | Kloppa Offroad Klubb | 2:51:55 | +2:18 |
8 | 919 | Raymond Skoglund | Sarpsborg sk / Driv Norge | 2:52:31 | +2:54 |
9 | 828 | Torbjørn Kågen | Aron SK/GCS | 2:52:44 | +3:08 |
10 | 895 | Bjørn Steinar Posaasen | Sykkelridderne SK / Team Powerade | 2:52:49 | +3:12 |
Jan Olav Beitemyren, Team Media syklet inn til 3. plass i klasse M50-54 og tok dermed sitt 26. merke av 26 mulige.
Lars Ragnar Manengen som vant rittet i 2012, syklet inn til andre plass i klasse M35-39 år. Vant gjorde Vegard Jevnesveen, Sport1 Strandtorget / Lillhammer CK.
Resultater 35-39 år
1 | 1018 | Vegard Jevnesveen | Sport 1 Strandtorget/Lillehammer CK | 2:48:14 | +0:00 |
2 | 1082 | Lars Ragnar Manengen | 2:48:19 | +0:05 | |
3 | 1121 | Christian Sørlie | Solør CK/Hedmark Terrengsykkel | 2:48:24 | +0:11 |
4 | 985 | Anders Danielsen | TEAM NORGESGRUPPEN / CK ELVERUM | 2:49:50 | +1:37 |
5 | 1135 | Espen Malo | Smaalenen | 2:52:32 | +4:18 |
6 | 997 | Andre Granrud | Sykkelridderne sk | 2:52:39 | +4:25 |
7 | 1070 | Kåre Øyvind Vassdal | Aukra Sykkelklubb | 2:53:50 | +5:36 |
8 | 976 | Runar Brøste | Rauma sk | 2:54:12 | +5:58 |
9 | 983 | Marko Curcic | PROGRESSIVE -Beograd | 2:54:51 | +6:37 |
10 | 1028 | Einar Mosvoll | IF Frøy | 2:54:58 | +6:44 |