Arrangøren var uheldig med været, ca 5 grader og regn. Det gjorde at deltagerantallet ble noe lavere enn forventet.
 
Steinar ledet løpet fra start til mål. Kroppen kjentes litt bedre enn på torsdag, og det fungerte fint for Steinar hele tiden. Det er en ganske tøff løype med tre skikkelige motbakker og en bratt og glatt nedoverbakke på en smal sti gjennom en skog.
 
Dette var et arrangement som absolutt hadde fortjent flere deltagere. I år fikk samtlige deltagere gavepremier fra Porsgrunds Porselænsfabrikk med seg hjem. I tillegg ble det arrangert Roregatta og Poselenstafett i forkant.
 
Løypen var godt merket, og det var flere vakter enn deltagere. Arrangøren burde satset noe mer på annonsering av løpet.
 
Steinar har et hardt program fremover. Allerede tirsdag løper han 1500m på Sofiemyr stadion. Torsdag venter SA-løpets 10 km, mens uken avsluttes med Sentrumsløpet på søndag.