Alle foto: Lars Frode Strømland, Luke The Drifter’s Running Team
Stian Håkonsen og Marte Pedersen vant Hank Williams Minneløp lørdag 27. mai.
Stian var overlegen i herreklassen og vant med 50 sekunder foran Richard Larsen. Tidene deres ble 16:41 og 17:31.
I kvinneklassen var det Marte Pedersen som vant overlegent med 19:06, som var 39 sekunder foran Lone Brochmann på 2. plass. Detr bare 6 av 100 i herreklassen som slo tiden til Marte.
Det var en liten deltagernedgang, men det kan jo ha sammenheng med langhelgen (?). Varmen var det mange snakket om, og den hadde nok litt å si på sluttiden til flere.
Det var varmt å løpe på lørdag, noe vinnerens antrekk tyder på. Her ligger Richard Larsen rett bak Stian Håkonsen - men i mål var avstanden betydelig større.
Fra premieutdelinga, uttrekkspremier.
En strøm av løpere gjennom furuskogen.
Løpeglede i massevis.
Alle resultatene:
Kvinner: | |||||
1 | Marte Pedersen | 30-34 | Ringkollen friidrettsklubb | 19:06 | |
2 | Lone Brochmann | 30-34 | Bækkelagets SK | 19:45 | |
3 | Viktoria Nordby | 18-19 | SK Vidar | 20:17 | |
4 | Viktoria Moen | 60-64 | Stranden IL | 21:19 | |
5 | Maren Filseth Augdal | 14-15 | Ringerike Friidrettsklubb | 22:14 | |
6 | Laila Aaberg | 55-59 | Leira IL | 22:36 | |
7 | Tuva Oppenhagen | 16-17 | Ringkollen Skiklubb | 22:47 | |
8 | Darja Hval | 35-39 | 23:17 | ||
9 | Kirsti Kringhaug | 45-49 | Hytteplan Sport | 23:49 | |
10 | Andrea Thoresen | 12-13 | HSK J2004 | 23:54 | |
11 | Åse Kvisgaard | 50-54 | Hytteplan sport | 24:04 | |
12 | Linda Marie Fjeldberg | 30-34 | 24:50 | ||
13 | Maren Korgerud | 18-19 | Ringkollen Skiklubb | 26:11 | |
14 | Christina Wam Hansson | 23-29 | 27:04 | ||
15 | Johanna Hvsl | 12-13 | 27:28 | ||
16 | Anna Midtbø Kristiansen | 12-13 | Haugsbygd IF | 27:32 | |
17 | Martine Bergan Berghagen | 12-13 | HSSK | 27:59 | |
18 | Monica Eikrem Sørstrøm | 40-44 | Gale gaseller | 28:14 | |
19 | Henriette Elnæs | 23-29 | Team Pust og Pes | 28:23 | |
20 | Vårin Næss | 16-17 | Ringerike Friidrettsklubb | 29:11 | |
21 | Guro Bugge Stavik | 16-17 | Ringerike Friidrettsklubb | 29:11 | |
22 | Siri Bråten | 12-13 | HSK J2004 | 29:24 | |
23 | Mette Støen | 50-54 | 29:35 | ||
24 | Ingrid Sneen Teigen | under 12 | Liverpool | 29:41 | |
25 | Malin Tofte Faksvåg | under 12 | Super speed | 29:41 | |
26 | Gørril Vollen | 45-49 | Hytteplan Sport | 30:49 | |
27 | Siri Bollingmo Røste | 30-34 | Gale gaseller | 31:14 | |
28 | Guro Ullern Tonning | 45-49 | Holeværingen | 31:23 | |
29 | Line Furulund | 45-49 | 31:38 | ||
30 | Sidsel E Olsen | 65-69 | IL Holeværingen | 31:40 | |
31 | Eli Andersen | 55-59 | 31:58 | ||
32 | Ida Frøshaug | 12-13 | Holekarusellen | 32:03 | |
33 | Silje Amundfoss | 30-34 | Holekarusellen | 32:04 | |
34 | Anette Moen Johnsrud | 40-44 | 33:15 | ||
35 | Julie Johnsrud Stavn | under 12 | 33:16 | ||
36 | Kaja Frøshaug | 12-13 | Holekarusellen | 33:31 | |
37 | Irene Lundstrøm | 45-49 | 33:37 | ||
38 | Vibeke Endrerud | 45-49 | Bootcamp Hønefoss | 34:15 | |
39 | Kine Eilertsen | 40-44 | Cyber Forsvaret | 34:15 | |
40 | Linn Bergerud | 30-34 | BootCamp Hønefoss | 34:27 | |
41 | Tone Kristiansen | 50-54 | Kongelaget | 35:06 | |
42 | Hanne Nyhus Lerfaldet | 23-29 | Soknedalen IL | 36:27 | |
43 | Isadora Hevrøy | 12-13 | Holeværingen | 37:59 | |
44 | Eva Elnæs | 50-54 | Team Pust og Pes | 40:03 | |
45 | Astrid Horvei | under 12 | 41:06 | ||
46 | Line Marie Moen | 45-49 | 41:06 | ||
47 | Inger Johanne Sneen | 35-39 | Liverpool | 48:11 | |
Jorun Ås Johansen | Trim uten tid | ||||
Kristina Tofte Faksvåg | under 12 | Super speed | |||
Kjersti Tofte Faksvåg | Trim uten tid | Super speed | |||
Ragnhild Løkås | Trim uten tid | Ballangtoget | |||
Kristin Løkås | Trim uten tid | Ballangtoget | |||
Sissel Løkås Lignell | Trim uten tid | Rundtomekspressen | |||
Liv Løkås Lignell | Trim uten tid | Rundtomekspressen | |||
Hege Hammer | Trim uten tid | Fontenehuset Hønefoss | |||
Anita Ulvseth | Trim uten tid | Fontenehuset Hønefoss | |||
Aina Oset | Trim uten tid | Fontenehuset Hønefoss | |||
Helen Slette | Trim uten tid | Fontenehuset Hønefoss | |||
Eva Herstad | Trim uten tid | Veien skole | |||
Brit Olaug Monserud | Trim uten tid | RIK | |||
Torunn Mathisen | Trim uten tid | Hytteplan sport | |||
Menn: | |||||
1 | Stian Håkonsen | 23-29 | Ringerike brann og redning | 16:41 | |
2 | Richard Larsen | 40-44 | Ringerike VGS | 17:31 | |
3 | Andreas Bull-Torneø | 23-29 | Soknedalen IL | 18:24 | |
4 | Mika Piippo | 16-17 | Ringkollen Skiklubb | 18:40 | |
5 | Olsen Daniel | 30-34 | Hønefoss vgs | 18:47 | |
6 | Jørgen Bratvold | 16-17 | Luke The Drifter`s Running team | 19:00 | |
7 | Håvard Dahl | 35-39 | Tronrud Engineering | 19:15 | |
8 | Anders Hevrøy | 40-44 | Ringkollen Skiklubb | 19:24 | |
9 | Håkon Bratvold | 14-15 | Luke The Drifter`s Running team | 19:25 | |
10 | Mads Orø Olsen | 14-15 | Team Orø Olsen | 19:26 | |
11 | Alexander Nybakk | 18-19 | Hønefoss Vgs | 19:33 | |
12 | Simen Sælid | 16-17 | Ringkollen Skiklubb | 19:53 | |
13 | Jon Arne Skrove | 45-49 | Hytteplan Sport | 20:04 | |
14 | Lars Berghagen | 45-49 | Ringerike brann og redning | 20:07 | |
15 | Olav Høgset | 45-49 | Schjongs5er'n | 20:08 | |
16 | Geir Nilsen | 50-54 | Langrenn.com | 20:08 | |
17 | David Ormstad Meier | 16-17 | Holeværingen | 20:28 | |
18 | Ron Andrè Olsen | 35-39 | 20:33 | ||
19 | Andreas Ullern Tonning | 12-13 | Holeværingen | 20:34 | |
20 | Morten Hansen | 45-49 | Ringerike VGS | 20:39 | |
21 | Knut Sælid | 45-49 | Ringkollen Skiklubb | 20:47 | |
22 | Arne Erik Håkonsen | 60-64 | RIK | 20:57 | |
23 | Per Havik Meier | 50-54 | Holeværingen | 21:08 | |
24 | Tormod Lie-Johansen | 45-49 | 21:14 | ||
25 | Terje Rundhaugen | 45-49 | Hytteplan sport | 21:31 | |
26 | Andreas Lislegaard | 14-15 | Heradsbygda fotball | 21:34 | |
27 | Caspar Narud | 23-29 | Holekarusellen | 21:36 | |
28 | Pål Andreassen | 50-54 | Hytteplan sport | 21:52 | |
29 | Bjørn Lohne Hansen | 45-49 | Akropolis | 21:55 | |
30 | Oddvar Grim | 50-54 | 22:01 | ||
31 | Arnt Sveen | 35-39 | Asta Eiendom | 22:04 | |
32 | Sindre Raastad | 20-22 | 22:05 | ||
33 | Arthur Hevrøy | 12-13 | Holeværingen | 22:17 | |
34 | Sverre Kr Bjølgerud | 55-59 | Modum FIK | 22:26 | |
35 | Ketil Nergaard | 40-44 | Hytteplan sport | 22:28 | |
36 | Filip Orø Olsen | 12-13 | Team Orø Olsen | 22:46 | |
37 | Kent Arild Solberg | 23-29 | Norhus | 22:50 | |
38 | Frode Døsvik | 50-54 | Kongelaget | 23:03 | |
39 | Tor Morten Støen | 50-54 | 23:29 | ||
40 | Tor Lerfaldet | 50-54 | Soknedalen IL | 23:29 | |
41 | Steinar Laupet | 50-54 | Strømmen bilformidling | 23:41 | |
42 | Espen Herstad | 12-13 | Hønefoss Sportsklubb | 23:48 | |
43 | Rune Sæter | 55-59 | Veidekke BIL | 23:52 | |
44 | Yngve Thoresen | 45-49 | Hytteplan Sport | 23:54 | |
45 | Ove Erik Helgesen | 35-39 | Privat | 24:26 | |
46 | Didrik Gomnes | 23-29 | 95 Greifri | 24:30 | |
47 | Per Ragnar Tuftin | 40-44 | Søndre Røsby | 24:43 | |
48 | Bjørn Steinar Tuftin | 50-54 | Søndre Røsby | 24:47 | |
49 | Arne Skretteberg | 60-64 | Modum FIK | 24:54 | |
50 | Bjørn Olav Stavn | 45-49 | 24:58 | ||
51 | Truls Filseth Augdal | 16-17 | Ringerike Friidrettsklubb | 25:27 | |
52 | Ingebrigt Rygg | 75-79 | Hytteplan Sport | 25:39 | |
53 | Eirik Erstad | 30-34 | 25:39 | ||
54 | Andre Karlsson | 30-34 | Fossekallen ski | 25:46 | |
55 | Hansson Nicolai Wam | 12-13 | 26:17 | ||
56 | Niklas Karlsen | 16-17 | Hønefoss Vgs | 26:32 | |
57 | Thor L. Kværnstrøm | 65-69 | Privat | 26:34 | |
58 | Kevin Wam Hansson | 12-13 | 26:59 | ||
59 | Olav Relling | 65-69 | Venstre | 27:21 | |
60 | Fred Øvereng | 35-39 | 27:22 | ||
61 | Elias Hval | 12-13 | 27:26 | ||
62 | Jan Kristiansen | 45-49 | Team Tronrud | 27:32 | |
63 | Ove Eriksson | 65-69 | Tøckfors IF Sverige | 27:32 | |
64 | Anders Hval | 35-39 | 27:34 | ||
65 | Jarle Gomnes | 50-54 | 7Mansklubben | 27:40 | |
66 | Kenneth Skretteberg | 35-39 | Norges blindeforbund | 27:48 | |
67 | Trond Borge | 50-54 | Hønefoss Vgs | 28:15 | |
68 | Geir Karlsen | 35-39 | 28:53 | ||
69 | Reidar Olsen | 65-69 | IL Holeværingen | 29:19 | |
70 | Ola Aarnes | 55-59 | Ørje | 29:28 | |
71 | Bjørn Steinkjer | 35-39 | menova as | 29:39 | |
72 | Morten Hatlestad | 30-34 | 29:40 | ||
73 | Stein Ove Teigen | 35-39 | Liverpool | 29:45 | |
74 | Dag Erichsrud | 65-69 | Il i BUL | 30:04 | |
75 | Lennart Wam Hansson | 55-59 | 30:22 | ||
76 | Erik Herstad | 14-15 | Hønefoss Sportsklubb | 30:40 | |
77 | Helge Heger-Dahlen | 40-44 | Veme Sportsklubb | 30:55 | |
78 | Paul Meier | 75-80 | 31:05 | ||
79 | Vegard Ullern Tonning | under 12 | Holeværingen | 31:22 | |
80 | Magne Nilsen | 65-69 | Hytteplan | 31:52 | |
81 | Helge Hvalsmarken | 70-74 | Ringerike kommune | 32:36 | |
82 | Karl Hermod Aarøen | 75-79 | Ringerike kommune | 32:50 | |
83 | Øyvind Frøshaug | 30-34 | Holekarusellen | 33:32 | |
84 | Ivar Lundstrøm | 45-49 | 33:38 | ||
85 | Kim W Larsen | 45-49 | Daltons | 36:21 | |
86 | Tommy W. Hansen | 20-22 | Team Pust og Pes | 39:38 | |
87 | Roger W. Hansen | 50-54 | Team Pust og Pes | 39:38 | |
88 | Lars Hvalsmarken | 80-84 | Eggemogjengen | 42:06 | |
89 | Sverre Thune | 85-89 | Ringerike o-lag | 43:10 | |
90 | Eirik Sneen Teigen | under 12 | Liverpool | 48:06 | |
John Andreas Bærø | Trim uten tid | ||||
Andreas Tofte Faksvåg | under 12 | Super speed | |||
Tore Weber Lignell | Trim uten tid | Kongen av Danmark | |||
Olav Risan | Trim uten tid | Fontenehuset Hønefoss | |||
Mohammed O Ali | Trim uten tid | Fontenehuset Hønefoss | |||
Jefferey M | Trim uten tid | Fontenehuset Hønefoss | |||
Even Herstad | Trim uten tid | Forsvaret | |||
Øystein Ringnes | Trim uten tid | Hytteplan sport | |||
Erik Monserud | Trim uten tid | RIK | |||
William Lie-Johansen | 14-15 | Ringkollen Skiklubb |