Andrew Young var med 38:04 helt suveren på de tre rundene i 5 kilometeren ned mot Sjusjøvatnet og briten hadde halvannet minutts vinnermargin til Olaf Martin Aaserud Talmo fra NTNUI med Jørgen Stigen fra Hamar SK på en klar 3. plass. Deretter fulgte vinneren av eldste juniorklasse, Fredrik Hammerdal Owren, Lillehammer Skiklub, på dagens 4. beste tid på den lengste distansen.
Sofie Nordsveen Hustad, Kjelsås IL brukte 30:03 på sin 10 km og hadde med det 14 sekunder på Thea Snortheimsmoen fra Vestre Slidre IL og halvminuttet til Susann Sagstuen fra Gjøvik Skiklubb.
Dagens beste i kvinner senior, Sofie Nordsveen Hustad, Kjelsås IL (187).
Dagens beste i kvinner senior, Sofie Nordsveen Hustad, Kjelsås IL (187).
Strålende skidag
Det var etablert en stakefri sone i 3 og 5 km-traséen, dvs. for alle klasser fra 13 år og oppover, ved passering Birkebeinerløypa. Værgudene var med på den etterlengtede gjenåpningen av skisesongen og Moelvenrennet ble begunstiget med et fantastisk vintervær med noen få minusgrader, strålende sol og moderat vind i forhold til det vi har blitt vant til i disse dager.
Omfattende smittevern
Moelvenrennet 2022 ble trygt gjennomført etter de nye retningslinjene som to separate arrangement og med omfattende smitteverntiltak som krav om symptomfrie utøvere og støtteapparat, begrensninger på selve stadionområdet til en voksen pr. utøver, registrering med QR-kode for alle voksne og anbefaling om munnbind for støtteapparat selv utendørs. Videre var det løpende premieutdeling ved målgang, det ble ikke delt ut løperdrikke og det var heller ikke tilgang på garderober.
Sånn ønsker vi å se mye av på skiaranaer utover vintere: Gode snøforhold, stålende sol og et yrende liv av både tur- og konkurranse-motiverte skiløpere i alle aldre.
Moelven IL Ski's nettsider
Sånn ønsker vi å se mye av på skiaranaer utover vintere: Gode snøforhold, stålende sol og et yrende liv av både tur- og konkurranse-motiverte skiløpere i alle aldre.
Moelven IL Ski's nettsider
De beste pr. klasse i Moelvenrennet 16.02.2022: |
|||||
|
|
|
|
|
|
G 11 år, 2km
|
|||||
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Engebret Fossum
|
Olstad
|
Øyer-Tretten IF
|
06:52
|
00:00
|
2
|
Simen Aas
|
Krogsæter
|
Strandbygda IL
|
07:02
|
00:10
|
3
|
Filip Voytovich
|
Bye
|
Roterud IL
|
07:24
|
00:32
|
3
|
Oskar Fevik
|
Dahlen
|
Moelven IL
|
07:24
|
00:32
|
G 12 år, 2km
|
|||||
1
|
Linus
|
Holum-Jakobsen
|
Moelven IL
|
06:24
|
00:00
|
2
|
Petter Byfuglien
|
Ulsrud
|
Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK
|
06:45
|
00:21
|
3
|
Fredrik
|
Ophus
|
Nybygda IL
|
06:53
|
00:29
|
G 13 år, 3km
|
|||||
1
|
Erlend
|
Robstad
|
Moelven IL
|
12:20
|
00:00
|
2
|
Tinius
|
Schjetne
|
Moelven IL
|
12:39
|
00:19
|
3
|
Emil Haave
|
Norderhaug
|
Hamar Skiklubb / Hamar SK
|
12:43
|
00:23
|
G 14 år, 3km
|
|||||
1
|
Oliver
|
Holum-Jakobsen
|
Moelven IL
|
11:26
|
00:00
|
2
|
Henrik Sebastian
|
Jensrud
|
Hamar Skiklubb / Hamar SK
|
11:30
|
00:04
|
3
|
Emil Stabekk
|
Klingen
|
Strandbygda IL
|
11:45
|
00:19
|
G 15 år, 5km
|
|||||
1
|
Joakim Marsteintredet
|
Pedersen
|
Lillehammer Skiklub
|
13:33
|
00:00
|
2
|
Ludvik Ytredal
|
Harstad
|
Lillehammer Skiklub
|
15:16
|
01:43
|
3
|
Nataniel Bjugan
|
Haanshus
|
Lillehammer Skiklub
|
15:49
|
02:16
|
G 16 år, 5km
|
|||||
1
|
Elfinn Borg
|
Faldmo
|
Trysilgutten IL / Trysil IL
|
13:34
|
00:00
|
2
|
Jonas Lidahl
|
Lillejordet
|
Vang Skiløperforening
|
13:50
|
00:16
|
3
|
Henrik
|
Kvarstad
|
Hamar Skiklubb / Hamar SK
|
14:18
|
00:44
|
J 11 år, 2km
|
|||||
1
|
Ingeborg Liv Elsa
|
Låte
|
Strandbygda IL
|
07:10
|
00:00
|
2
|
Celine
|
Jeistad
|
Lismarka Skilag
|
08:15
|
01:05
|
3
|
Elise
|
Libak-Feiring
|
Vang Skiløperforening
|
08:20
|
01:10
|
4
|
Ingrid Marie
|
Lunde
|
Strandbygda IL
|
11:21
|
04:11
|
J 12 år, 2km
|
|||||
1
|
Ida Haugen
|
Reiss-Jacobsen
|
Østre Toten Skilag
|
06:46
|
00:00
|
2
|
Ea Olava
|
Robstad
|
Moelven IL
|
07:09
|
00:23
|
3
|
Amalie Gunstad
|
Ingvoldstad
|
Vang Skiløperforening
|
07:22
|
00:36
|
J 13 år, 3km
|
|||||
1
|
Tiril Østby
|
Haave
|
MjøsSki
|
13:51
|
00:00
|
2
|
Astrid Hedvig Viola
|
Låte
|
Strandbygda IL
|
14:22
|
00:31
|
3
|
Alise Haugen
|
Seiersten
|
Ås IL
|
15:41
|
01:50
|
J 14 år, 3km
|
|||||
1
|
Hedda Faraasen
|
Alme
|
Strandbygda IL
|
11:50
|
00:00
|
2
|
Matilde Haugen
|
Reiss-Jacobsen
|
Østre Toten Skilag
|
12:29
|
00:39
|
3
|
Elise Stangstuen
|
Kjeldsberg
|
Vind IL
|
12:42
|
00:52
|
J 15 år, 5km
|
|||||
1
|
Sol Frid Linvollen
|
Brorson
|
Brandbu IF
|
15:50
|
00:00
|
2
|
Marie
|
Berger
|
Lillehammer Skiklub
|
16:48
|
00:58
|
3
|
Eli Anne
|
Skramstad
|
Vang Skiløperforening
|
17:15
|
01:25
|
J 16 år, 5km
|
|||||
1
|
Hedda
|
Stenumgard
|
Ringebu/Fåvang SK
|
15:57
|
00:00
|
2
|
Marthe Olsen
|
Katnosa
|
Jevnaker Idrettsforening Ski
|
16:07
|
00:10
|
3
|
Inger
|
Grini
|
Moelven IL
|
16:20
|
00:23
|
K 17 år, 5km
|
|||||
1
|
Mari
|
Vang
|
Tynset IF
|
16:09
|
00:00
|
2
|
Sofie Kjær
|
Jørgensen
|
Lillehammer Skiklub
|
16:33
|
00:24
|
3
|
Sara
|
Hovde
|
MjøsSki
|
16:50
|
00:41
|
K 18 år, 5km
|
|||||
1
|
Aurora Gaarder
|
Strand
|
Strandbygda IL
|
15:15
|
00:00
|
2
|
Mathea
|
Nordvik
|
Brandbu IF
|
15:31
|
00:16
|
3
|
Mille Marie
|
Storlien
|
Lillehammer Skiklub
|
15:36
|
00:21
|
K 19/20 år, 10km
|
|||||
1
|
Ingeborg Andberg
|
Stenersen
|
Kvaløysletta Skilag
|
31:02
|
00:00
|
2
|
Ida
|
Vang
|
Tynset IF
|
31:53
|
00:51
|
3
|
Maria Masovn
|
Haave
|
Lillehammer Skiklub
|
32:03
|
01:01
|
K senior, 10km
|
|||||
1
|
Sofie Nordsveen
|
HUSTAD
|
Kjelsås IL
|
30:03
|
00:00
|
2
|
Thea
|
Snortheimsmoen
|
Vestre Slidre IL
|
30:17
|
00:14
|
3
|
Susann
|
SAGSTUEN
|
Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK
|
30:33
|
00:30
|
M 17 år, 10km
|
|||||
1
|
Andreas
|
Hermansen
|
Vang Skiløperforening
|
28:13
|
00:00
|
2
|
Jørgen Landmark
|
Johansen
|
Lillehammer Skiklub
|
29:13
|
01:00
|
3
|
Kristoffer Welhaven
|
Thorstad
|
Lillehammer Skiklub
|
29:37
|
01:24
|
M 18 år, 10km
|
|||||
1
|
Linus
|
Engdahl
|
Torvikbukt IL
|
26:40
|
00:00
|
2
|
Jørgen
|
Kvarstad
|
Hamar Skiklubb / Hamar SK
|
27:20
|
00:40
|
3
|
Jakob Krøger
|
Træthaug
|
Søre Ål IL
|
28:17
|
01:37
|
M 19/20 år, 15km
|
|||||
1
|
Fredrik Hammerdal
|
Owren
|
Lillehammer Skiklub
|
40:24
|
00:00
|
2
|
Peder Elias
|
Nordseth
|
Snertingdal IF Ski
|
40:50
|
00:26
|
3
|
Magnus Martinsen
|
Stensby
|
Hamar SK
|
41:05
|
00:41
|
M senior,15km
|
|||||
1
|
Andrew Travers Cosgrove
|
Young
|
Bækkelagets SK
|
38:04
|
00:00
|
2
|
Olaf Martin Aaserud
|
Talmo
|
NTNUI
|
39:34
|
01:30
|
3
|
Jørgen
|
Stigen
|
Hamar SK
|
39:58
|
01:54
|
FH M senior stående, 1km
|
|||||
1
|
Morten
|
Hulleberg
|
MjøsSki
|
25:18
|
00:00
|
Kondis trenger din støtte
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.
Bli medlem og få mange medlemsfordeler!
Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.
Bli medlem og få mange medlemsfordeler!
Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957