Alle bilder fra arrangøren.
På arrangørens hjemmeside finner du mange hundre bilder.
Resultater
PRESSEMELDING:
Multisportkonkurransen Aim Challenge ble arrangert i Hemsedal lørdag 1. september. 113 herrelag, 70 damelag og 63 mikslag fikk med seg mange sterke opplever i løpet av 6 timer med orientering i storslagen natur.
- Tidenes best Aim, mente mange etter lørdagens niende Aim Challenge i Hemsedal. Konkurransen bød på mye fin sykling og løping i flott høstvær. Årets konkurranse hadde også mange nye og utfordrende poster som ga både spenning og flotte naturopplevelser rundt om i Hemsedal. Årets løypekart inneholdt flere oppgaver som involverte klatring eller traversering, og ved Rjukandefoss var deltakerne ut på slakk line over det spektakulære juvet før poengene kunne stemples inn. I sentrum var store mengder publikum samlet for å se deltakerne kaste seg ut i det iskalde vannet i Hemsila.
Årets poster var spredt over et område på om lag 90 kvadratkilometer, som strakk seg fra Hemsedal sentrum og Holdeskaret, til Mørkedalen og Grøndalen. Årets vinnere i herreklassen ble ”Merrell Haglöfs Multimania” med Felix Breitschädel og Övind Lund som utklasserte med 400, 8 poeng, hele 50 poeng føre andreplass. Vinnere i miksklassen ble ”Team Zoot Nakamura” med David Ekroll og Charlotte Knudsen med 310,1 poeng og i dameklassen” Dream Team” med Lene Pedersen og Kristin Aamot med 287,9 poeng.