Deltagerne i den andre løpet i årets Trappecup fikk en litt tøffere løype da sesongens andre løp gikk opp til toppen av Scandic Ørnen, 12 etasjer måtte man bestige, mens det første løpet på Haukeland Sykehus hadde bare halvparten så mange etasjer.
Nærmere 200 løpere stilte til start i dette løpet i Trappecupen, som arrangeres av Bedriftsidretten Hordaland. Scandic Ørnen hadde velvilligst stilt trappeoppgangen sin til rådighet, og de serverte også drikke til deltagerne.
De 6 beste damene klarte å ta seg til toppen på mindre enn ett minutt, mens beste herre kom seg opp på 42 sekunder.
Komplett resultatliste for trappeløpet Ørnen
Siri Otterskred fra Bergen Kommune BIL stempler inn i den øverste etasjen på Scandic Ørnen.
10 beste kvinner:
Plass | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sønnesyn,Kristin Eidsheim | Haukeland Sykehus | 00:52 +00:00 |
2 | Vikne,Grete Sævdal | NOTEAM | 00:54 +00:02 |
Rivedal,Lina | HSI | 00:54 +00:02 | |
4 | Olsvik,Thea | NOTEAM | 00:56 +00:04 |
5 | Tronstad,Elin | Rolland Skole | 00:58 +00:06 |
6 | Haukås,Frida | NOTEAM | 00:59 +00:07 |
7 | Jurasz,Kamila | Sekkingstad AS | 01:01 +00:09 |
8 | Litlabø,Hanne Bjelland | NOTEAM | 01:05 +00:13 |
Skar,Lisa Bjørnen | NOTEAM | 01:05 +00:13 | |
Bakken,Vibeke Løvås | NOTEAM | 01:05 +00:13 |
Grete Sævdal Vikne kommer seg raskt opp, hun får en delt andreplass...
og Lina Rivedal får også andreplass.
10 beste menn:
Plass | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
1 | Both,Jakub | NOTEAM | 00:42 +00:00 |
2 | Sivertsen,Børge | Folkehelseinstituttet | 00:43 +00:01 |
Håkonsen,Daniel | Bergen Brannvesen | 00:43 +00:01 | |
Kristiansen,Erlend | BSI | 00:43 +00:01 | |
Aspli,Even Magnus | Bergen Politiidrettslag | 00:43 +00:01 | |
6 | Heienberg,Henrik | BPI | 00:45 +00:03 |
Gustad,Jo Amund Utne | Norconsult | 00:45 +00:03 | |
Kristiansen,Rune | Brannmenn Mot Kreft | 00:45 +00:03 | |
Eikrem,Øystein | Klinisk Institutt 1 | 00:45 +00:03 | |
10 | Tronstad,Karl Jonas | Bergen CK | 00:46 +00:04 |
Fludal,Alexander Ødegård | Akutten/Fjellgeitene | 00:46 +00:04 | |
Gaupholm,Bernt | Varegg | 00:46 +00:04 | |
Nordin,Thomas | Vestdavit AS | 00:46 +00:04 | |
Käfer,Timo | Statoil Mongstad BIL | 00:46 +00:04 | |
Kallekleiv,Tor-Aanen | Team Trivest | 00:46 +00:04 | |
Askeland,Tor Johan Nedreberg | Eltel Networks | 00:46 +00:04 |
Denne gangen vinner Jakub Both.
Even Magnus Aspli gjorde flere forsøk på å ta bestetiden, men ender til slutt på en andreplass, bare et sekund bak vinneren.
Christin Wik er i mål.
Mari Torvanger er på vei oppover i etasjene.
Jo Amund Utne Gustad gjør et godt løp, deler 6. plassen med 3 andre.
Anne Engel Michelsen er i mål.
Marith Hildal legger o-brikken på leseren og markerer dermed målgang.
Sahin Kisacam er godt i gang.
Randi Trætteberg.
May Engevik.