Da var årets Aries-Cup over. Lørdag arrangerte Hamar OK og Mjøs-O finalen i Furuberget. Alle som løp ut med gule ledertrøyer greide å holde unna på jaktstarten, Men i noen klasser ble rekkefølgen bakover byttet om.
Det var jaktstart i klassene D/H 13-14, D/H 15-16 og D/H 17-20 og minuttstart i klassene D/H 11-12. I N-åpen og C-åpen var det fristart tid.
For noen ble det litt mange stier i Furuberget å holde styr på når farten ble litt for stor. Da var det bare å finne et sikkert utgangspunkt, f.eks fra lysløypa og prøve på nytt. Rett etter Aries-Cupen ble den årlige Furugampen arrangert, så da fikk også de eldre lov til å løpe. I alt silte 211 løpere til start på de to løpene.
Gul trøye er ledertrøye, alle klasser untatt N-åpen og C-åpen.
Bildet: Allsidige Anine Lome fra Hamar OK ble vinner av Aries-cupen 2012 for klasse D-13-14.
Årets trøyevinnere
Andre spesialtrøyer:
Blå trøye er spurtstrekk D/H11-12
Rød trøye er sprintstrekk D/H 13-14
Hvit trøye er klatrestrekk D/H 15-16
Orange trøye er utforstrekk D/H 17-20
Trøyene vinnes til odel og eie etter finalen. Oversikt over gule ledertrøyer og spesialtrøyer her
Bildegalleri
Hjemmeside Mjøs-O
Dagens klassevinnere i Aries-Cupen (Foto: Stein Arne Negård)
D 11-12 - Mari Robøle Lien, Hamar OK
D 13-14 - Anine Lome, Hamar OK
D 15-16 - Evine WestliAndersen, Løten OL
D 17-20 - Emilie Westli Andersen, Løten OL
H 11-12 - Njål Ellegaard Melby, Hamar OK
H 13-14 - Johannes Bordal, Ringsaker OK . Her ut fra start foran Jonas Mo, OL Toten-Troll (82) og Sverre Narum, OL Vallset/Stange (83)
H 15-16 - Einar Lofthus, Lillehammer OK
H 17-20 - Simen Jevne Arnesen, Hamar OK