Tuva Toftdahl fra Oslo, som er på langrennslandslaget U23 ledet hele veien og vant dermed også spurtprisen ved Ulriksbanens nedre stasjon. Hun var godt fornøyd med sitt løp og med løypa: Det var hardt, men jeg var ikke helt i kjelleren, sa den glade vinneren som fyller 20 år om to dager.
Nummer to ble May Britt Buer fra Gular og Odda, og nummer tre Gro Svendal fra BFG Fana.
Vinneren Asbjørn Berland, som har hatt en strålende start på motbakkesesongen, vant med tre sekunders margin til Kristen Skjeldal. Orienteringsløper og fjorårets vinner av Bergen Voss Ironman Gudmund Snilstveit fra Fusa ble nr. 3, vel et halvt minutt etter Skjeldal.
Nummer fire ble Joel Dyrhovden fra Samnanger. Han har vært svekket av beinhinnebetennelse, men denne er i ferd med å slippe taket, og Dyrhovden er optimistisk for resten av sesongen.
Alle resultater finnes her.
1 | Tuva Toftdahl | Adecco / NSF Skispri | 00:28:12 | 00:06:07 | 00:09:43 | 00:16:36 | |
2 | May Britt Buer | Gular | 00:28:51 | 00:06:14 | 00:09:50 | 00:16:58 | |
3 | Gro Svendal | BFG Fana | 00:29:26 | 00:06:28 | 00:10:05 | 00:17:11 | |
4 | Therese Sjursen | BFG Fana | 00:30:02 | 00:06:29 | 00:10:17 | 00:17:45 | |
5 | Torun Øvergaard Aarvik | BFG Fana | 00:32:22 | 00:07:08 | 00:11:25 | 00:19:10 | |
6 | Synne Mala Visnes | IL Gular | 00:32:29 | 00:06:27 | 00:10:29 | 00:18:38 | |
7 | Nancy Sommer | Varegg | 00:32:30 | 00:07:04 | 00:11:14 | 00:19:11 | |
8 | Camilla Marianne Grieg | Grieg Team | 00:32:39 | 00:07:12 | 00:11:29 | 00:19:30 | |
9 | Elise Orten | IL Fri | 00:32:50 | 00:06:49 | 00:11:00 | 00:19:06 | |
10 | Norunn Stavø | FlorøTIF | 00:33:04 | 00:07:03 | 00:11:18 | 00:19:17 | |
11 | Maren Haukøy | il Høyang | 00:33:27 | 00:06:58 | 00:11:13 | 00:19:16 | |
12 | Heidi Dyrhol Christensen | BFG Fana | 00:34:30 | 00:07:26 | 00:11:57 | 00:20:23 | |
13 | Vita Petersone | Team Calle&Vita | 00:34:44 | 00:07:06 | 00:11:42 | 00:20:24 | |
14 | Randi Hernes Tvilde | Voss IL | 00:34:44 | 00:07:23 | 00:11:45 | 00:20:18 | |
15 | Margrethe Andersen | 00:35:09 | 00:07:15 | 00:11:53 | 00:20:37 | ||
16 | Åsta Bjørnevik | 00:35:31 | 00:07:40 | 00:12:18 | 00:21:12 | ||
17 | Kjell Sigvart Heltorp | Helttoppunderholdning | 00:35:36 | 00:07:24 | 00:11:43 | 00:20:28 | |
18 | Amalie Olsen | IL Kyrkjebø | 00:35:37 | 00:07:25 | 00:11:52 | 00:20:41 | |
19 | Heidi Bjugstad | NHH | 00:35:37 | 00:07:40 | 00:12:18 | 00:20:58 | |
20 | Vibeke Raa | 00:35:40 | 00:07:24 | 00:12:06 | 00:21:01 | ||
1 | Asbjørn Berland | Samnanger IL | 00:23:58 | 00:05:23 | 00:08:28 | 00:14:29 | |
2 | Kristen Skjeldal | Bulken IL | 00:24:01 | 00:05:27 | 00:08:25 | 00:14:18 | |
3 | Gudmund Snilstveit | Bergen Triathlon Clu | 00:24:36 | 00:05:28 | 00:08:30 | 00:14:33 | |
4 | Joel Dyrhovden | CRAFT | 00:24:55 | 00:05:27 | 00:08:29 | 00:14:44 | |
5 | Anders Huun Monsen | IL Gular | 00:25:01 | 00:05:18 | 00:08:22 | 00:14:16 | |
6 | Sverre Slethaug | Gular | 00:25:03 | 00:05:27 | 00:08:26 | 00:14:33 | |
7 | Lars Erik Skjervheim | Ekstrem Utvikling | 00:25:13 | 00:05:54 | 00:09:07 | 00:15:18 | |
8 | Yngve Kiserud | Mædicinernes CK | 00:25:24 | 00:05:44 | 00:08:50 | 00:15:02 | |
9 | Mats Mjøs Andersen | Varegg IL | 00:25:29 | 00:05:36 | 00:08:44 | 00:14:52 | |
10 | Jørgen, Jensen, Axelsen | Gneist | 00:25:32 | 00:05:36 | 00:08:51 | 00:15:06 | |
11 | Arild Een | Varegg IL | 00:25:38 | 00:05:58 | 00:09:11 | 00:15:27 | |
12 | Halvor Møll Nilsen | OSI | 00:25:47 | 00:05:51 | 00:09:06 | 00:15:18 | |
13 | Claus Sellevoll | norna-salhus | 00:25:48 | 00:05:48 | 00:08:54 | 00:15:09 | |
14 | Tommy Haga | Sandnes IL | 00:25:57 | 00:05:48 | 00:09:08 | 00:15:34 | |
15 | Lars Olaf Haaheim | 00:26:11 | 00:05:32 | 00:08:39 | 00:14:56 | ||
16 | Espen Joensen | IL Fri | 00:26:14 | 00:05:35 | 00:08:52 | 00:15:12 | |
17 | Leif Bjørn Grindedal | Feios IL | 00:26:18 | 00:05:51 | 00:09:02 | 00:15:29 | |
18 | Eirik Vestrheim | Varegg IL | 00:26:27 | 00:05:48 | 00:09:04 | 00:15:36 | |
19 | Knud Kalsås | 00:26:29 | 00:05:49 | 00:09:07 | 00:15:31 | ||
20 | Sturla Lie | TIF Viking | 00:26:36 | 00:05:54 | 00:09:16 | 00:15:54 |
Klassevinnere
Jenter 12/13 | Amalie Olsen | IL Kyrkjebø | 00:35:37 |
Jenter 14/15 | Stine Nes Mæland | Tertnes | 00:36:22 |
Jenter 16/17 | Synne Mala Visnes | IL Gular | 00:32:29 |
Jenter 18/19 | Maren Haukøy | il høyang | 00:33:27 |
Jenter 20/22 | Tuva Toftdahl | Adecco / NSF Skispri | 00:28:12 |
Kvinner senior | May Britt Buer | Gular | 00:28:51 |
Kvinner Veteran 35-39 år | Torun Øvergaard Aarvik | BFG Fana | 00:32:22 |
Kvinner Veteran 40-44 år | Gro Svendal | BFG Fana | 00:29:26 |
Kvinner Veteran 45-49 år | Camilla Marianne Grieg | Grieg Team | 00:32:39 |
Kvinner Veteran 50-54 år | Norunn Stavø | FlorøTIF | 00:33:04 |
Kvinner Veteran 55-59 år | Turid Landsvik | BFG FANA | 00:46:22 |
Kvinner Veteran 60-64 år | Sigrun Molland | FIL. AKS 77 | 00:37:28 |
Kvinner Veteran 65-69 år | Halldis M. Nagell-Dahl | tif Viking | 00:47:01 |
Gutter 12/13 | Ole Morten Gjøsæter | Gjøsæter il | 00:33:54 |
Gutter 14/15 | Gustav Iden | Norna-Salhus | 00:26:37 |
Gutter 16/17 | Jørgen, Jensen, Axelsen | Gneist | 00:25:32 |
Gutter 18/19 | Asbjørn Berland | Samnanger IL | 00:23:58 |
Gutter 20/22 | Joel Dyrhovden | CRAFT | 00:24:55 |
Menn senior | Gudmund Snilstveit | Bergen Triathlon Clu | 00:24:36 |
Menn Veteran 35-39 år | Sverre Slethaug | Gular | 00:25:03 |
Menn Veteran 40-44 år | Kristen Skjeldal | Bulken IL | 00:24:01 |
Menn Veteran 45-49 år | Svein Kåre Grønås | BKK BIL | 00:26:53 |
Menn Veteran 50-54 år | Svein Arne Reiersen | Ask friidrett | 00:27:29 |
Menn Veteran 55-59 år | Anbjørn Mellingen | Bergen Politis Idret | 00:29:01 |
Menn Veteran 60-64 år | John A. Andersen | Varegg IL | 00:29:36 |
Menn Veteran 65-69 år | Steinar Tysse | Mjøsdalen IL | 00:37:16 |
Menn Veteran 70-74 år | Jan Lillemoen | Hovding | 00:43:51 |
På det siste flate partiet sjekker Skjeldal avstanden tilbake til konkurrenten
Avstanden minker men det er trangt..
Skjeldal slipper konkurrenten forbi
Nede i bakken skimtes Gudmund Snilstveit
Joel Dyrhovden
Anders Huun Monsen og Sverre Slethaug følger
Tuva Toftdahl er første dame til toppen
May Britt Buer forbedret tiden sin fra i fjor
Gro Svendal ble nr 3
Asbjørn Berland
Gudmund Snilstveit
Synne Visnes vant klasse 16-17 år, og Nancy Sommer ble sjuende beste kvinne. Bak henne kommer Camilla Grieg som vant klasse 45-49 år.
Sigrun Molland vant klasse 60-64 år
Tommy Haga ble nr. 14
Sturla Lie ble nr 20
Stine Næs Mæland var eneste representant for jenter 14-15 år.
Se samlesiden for Ulriken opp med reportasjer fra alle foregående løp
Foto: Jan Ringheim
Kilde skal oppgis ved bruk av bilder på private sider, Facebook etc. Kommersiell bruk av bildene kun etter avtale.