Det ble i år en helt ny vinner i herreklassen ved Øystein Ulekleiv som med tida 31.33 var helt suveren. Skiskytteren fra Dombås var vel fem minutter raskere enn Kjell Vegard Opheim, Gubbetrim og Gudmund Storlien, Snertingdal Saujagarlaug på 2. og 3. plass. Løpere i ungdomsklassen besatte 5 av de 10 første plassene på totallista i herreklassen.
Nok en gang vant Merete Weng dameklassen, denne gang på tida 37.39. Marte K. Sveen fra Ring og Silje Eklund fra Skreia var de to nærmeste utfordrerne til BUL-løperen.
Arrangørene ønsker velkommen tilbake til neste års 10-årsjubileum for motbakkeløpet fra sentrum i Moelv til det fine utsiktspunktet på toppen av Lundehøgda etter 6,6 km og 470 meter høyere oppe.
Forhåndsomtale: Lundehøgda Opp går som planlagt 19. september
Lundehøgda Opp sine nettsider
Lundehøgda Opp på Facebook
Samleside for Lundehøgda Opp
Bildeserie fra løpet i Ringsaker Blad: Ga alt i Lundehøgda opp (Krever innlogging)
Resultater Lundehøgda Opp 19.09.2020: |
|||||
|
|
|
|
|
|
Kvinner
|
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Klasse
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Merete WENG
|
BUL
|
K20-34 år
|
37:39
|
+0:00
|
2
|
Marte K. Sveen
|
Ring IL
|
K20-34 år
|
38:24
|
+0:45
|
3
|
Silje Eklund
|
Skreia IL/Totenåsen løp
|
K40-44 år
|
39:05
|
+1:26
|
4
|
Marianne Byfuglien
|
NRP
|
K20-34 år
|
41:21
|
+3:42
|
5
|
Kari Lier
|
Ring IL
|
K40-44 år
|
42:08
|
+4:29
|
6
|
Tone Brodshaug
|
Totenåsen Løp
|
K40-44 år
|
43:20
|
+5:41
|
7
|
Kjersti Holum-Jakobsen
|
Moelven IL - Friidrett
|
K40-44 år
|
43:44
|
+6:05
|
8
|
Anne STORSLETT
|
Moelven IL
|
K20-34 år
|
44:20
|
+6:41
|
9
|
Inger Grini
|
Moelven IL - Friidrett
|
J13-15 år
|
44:53
|
+7:14
|
10
|
Mari Ovidia Ranestad
|
Hamar IL - Friidrett
|
J13-15 år
|
46:50
|
+9:11
|
11
|
Martine Kleven
|
Ottestad IL
|
J13-15 år
|
48:16
|
+10:37
|
12
|
Carmen Aasvoll-Rognlien
|
Østre Toten Skilag
|
J11-12 år
|
48:45
|
+11:06
|
13
|
Eir Elise Røstelien Gangås
|
Moelven IL - Friidrett
|
J13-15 år
|
48:53
|
+11:14
|
14
|
Grete Helen Løsnesløkken
|
Moelven IL
|
K35-39 år
|
49:38
|
+11:59
|
15
|
Sidsel Nordhagen
|
Lørenskog FIL
|
K45-49 år
|
50:10
|
+12:31
|
16
|
Sofie Robstad
|
Moelven IL - Friidrett
|
J13-15 år
|
50:34
|
+12:55
|
17
|
Lisa Krogvig Bjørnstad
|
Moelven IL
|
J11-12 år
|
55:56
|
+18:17
|
18
|
Tone Lise Johannessen
|
Moelven IL
|
K45-49 år
|
56:19
|
+18:40
|
19
|
Andrine Strypet
|
Moelven IL
|
K16-19 år
|
56:35
|
+18:56
|
20
|
Ea Robstad
|
Moelven IL
|
J11-12 år
|
56:45
|
+19:06
|
21
|
Kjersti Strypet
|
Moelven IL
|
K20-34 år
|
57:46
|
+20:07
|
22
|
Sina Marie Dobloug
|
Vang Skiløperforening
|
J13-15 år
|
58:01
|
+20:22
|
23
|
Ida Saxegaard
|
Moelven IL
|
J11-12 år
|
01:39
|
+23:00
|
24
|
Alma Strand
|
Moelven IL
|
J11-12 år
|
1:02:04
|
+24:25
|
|
|
|
|
|
|
Menn
|
|
|
|
|
|
1
|
Øystein Ulekleiv
|
Dombås IL
|
M20-34 år
|
31:33
|
+0:00
|
2
|
Kjell Vegard Opheim
|
Gubbetrim
|
M50-54 år
|
36:35
|
+5:02
|
3
|
Gudmund Storlien
|
Snertingdal Saujagarlaug
|
M20-34 år
|
36:46
|
+5:13
|
4
|
Erik Kleven
|
Ottestad IL
|
M45-49 år
|
37:03
|
+5:30
|
5
|
Per Arne Rolstad
|
Team Sportsmanden
|
M35-39 år
|
37:26
|
+5:53
|
6
|
Henrik Kvarstad
|
Hamar Skiklubb
|
G13-15 år
|
37:37
|
+6:04
|
7
|
Ola Dåsnes
|
Vang Skiløperforening
|
G13-15 år
|
38:23
|
+6:50
|
8
|
Sturla Dahl Bøhleng
|
Hamar Skiklubb
|
G13-15 år
|
40:29
|
+8:56
|
9
|
Henrik Aasvoll-Rognlien
|
Østre Toten Skilag
|
G11-12 år
|
40:53
|
+9:20
|
10
|
Magnus Johannessen
|
Moelven IL/Team Sjusjøen
|
M16-19 år
|
40:59
|
+9:26
|
11
|
Bastian K Galgum
|
Vang Skiløperforening
|
G13-15 år
|
41:34
|
+10:01
|
12
|
Øystein Leberg
|
Moelven IL
|
M20-34 år
|
41:36
|
+10:03
|
13
|
Hans Emil Glestad
|
Mjøsski
|
M20-34 år
|
41:55
|
+10:22
|
14
|
Bjørnar Jesnes Buraas
|
Åsmarka Il/Team Sjusjøen
|
G13-15 år
|
42:24
|
+10:51
|
15
|
Sverre Haugli
|
Hamar Skiklubb
|
G13-15 år
|
43:03
|
+11:30
|
16
|
Sander Bjaanes Dahl
|
Hamar Skiklubb
|
G13-15 år
|
43:23
|
+11:50
|
17
|
Erling Bogsti
|
Moelven IL
|
G11-12 år
|
43:41
|
+12:08
|
18
|
Frank Vegar L. Hanssen
|
Moelven IL/Gubbetrim
|
M45-49 år
|
43:53
|
+12:20
|
19
|
Rune Løsnesløkken
|
Moelven IL
|
M40-44 år
|
44:53
|
+13:20
|
20
|
Simen Johannessen
|
Moelven IL/Team Sjusjøen
|
G13-15 år
|
45:03
|
+13:30
|
21
|
Oliver Holum-Jakobsen
|
Moelven IL
|
G11-12 år
|
45:09
|
+13:36
|
22
|
Trond Rønningsveen
|
Brumunddal SK
|
M50-54 år
|
45:49
|
+14:16
|
23
|
Svein Amlie
|
Moelven IL
|
M50-54 år
|
47:07
|
+15:34
|
24
|
John Espen Johannessen
|
Næroset IL
|
M45-49 år
|
48:18
|
+16:45
|
25
|
Yngve Strypet
|
EAB Engineering
|
M45-49 år
|
48:28
|
+16:55
|
26
|
Trond Olav Horten
|
Moelven IlGubbetrim
|
M50-54 år
|
48:34
|
+17:01
|
27
|
John Arne Jægersborg
|
Moelven IL / Byggmontasje
|
M35-39 år
|
48:41
|
+17:08
|
28
|
Lars Galåsen
|
Ottestad Sykkel
|
M20-34 år
|
52:06
|
+20:33
|
29
|
Erlend Robstad
|
Moelven IL - Friidrett
|
G11-12 år
|
52:28
|
+20:55
|
30
|
Jørgen Håland
|
Gubbetrim
|
M55-59 år
|
53:27
|
+21:54
|
31
|
Roy Kjørnes
|
Moelven IL
|
M45-49 år
|
56:30
|
+24:57
|
32
|
Eljar Wessel Mengshoel
|
Moelven/Næroset Ski
|
G11-12 år
|
58:45
|
+27:12
|
33
|
Arnt Wessel Mengshoel
|
Moelven/Næroset Ski
|
G11-12 år
|
1:02:46
|
+31:13
|
34
|
Linus Holum-Jakobsen
|
Moelven IL
|
G11-12 år
|
1:09:14
|
+37:41
|