Silje Christiansen og Are Aarebrot var raskest i ABIK-karusellens 9. løp på Sessvollmoen tirsdag 19. september. Denne ganger var det samme løype for alle, 5 km terrengløp i en ganske flat løype.
Dette var det nest siste løpet i årets ABIK-kareusell, som avsluttes med 10. løp fra Lillestrøm stadion 26. september. Da venter en ennå flatere terrengløype, 4,7 km for alle.
Se oversikt over alle løp på Romerike 2017
(Samleside med link til innbydelse, terminlista, resultater og omtaler av årets løp)
(Samleside med link til innbydelse, terminlista, resultater og omtaler av årets løp)
De raskeste på Sessvollmoen:
Topp 10 kvinner (41 deltagere): | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv il | 19:37 | |
2 | Solveig Olsen | NOTEAM | 21:12 | |
3 | Cathrine Andersen | NOTEAM | 22:21 | |
4 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 22:42 | |
5 | Maybritt Nordsveen Hustad | privat | 22:56 | |
6 | Monica Nyheim | Bil Ahus | 22:56 | |
7 | Frøydis Hallstensen Øyen | Romerike runners team | 23:34 | |
8 | Ellen Skrimstad | privat | 23:47 | |
9 | Mona S. Guttelvik | NOTEAM | 24:14 | |
10 | Jorun S. Kildahl | Romerike runners team | 24:25 | |
Topp 20 menn (74 deltagere): | ||||
1 | Are Aarebrot | Skedsmo vgs. | 18:37 | |
2 | Njål Pedersen | Njåls team | 18:41 | |
3 | Anders Brænna | Coop | 19:08 | |
4 | Harald Vamnes | Siemens | 19:58 | |
5 | Kim Møller | Fjellhamar | 20:19 | |
6 | Steffen Bunæs | Fetsund | 20:42 | |
7 | Gudbrand Rognstad | Romerike tekniske verksted | 20:55 | |
8 | Terje Fredriksen | NOTEAM | 21:02 | |
9 | Espen Skrimstad | Fetsund | 21:07 | |
10 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 21:07 | |
11 | Lasse Westad | NOTEAM | 21:14 | |
12 | Dag Frode Bjerke | Lillestrøm | 21:24 | |
13 | Jan Gunnar Braathen | Stovnerkameratene | 21:32 | |
14 | Tor Ivar Hvam | Posten Norge AS | 21:51 | |
15 | Arne Eik | Romerike Elektro AS | 22:02 | |
16 | Geir Holmsen | Stovnerkameratene | 22:09 | |
17 | Geir Bjerkestrand | Romerike runners team | 22:29 | |
18 | Sverre Waagø | Jessheim | 22:30 | |
19 | Tore W Wirum | SLM Revisjon AS | 22:30 | |
20 | Gaute Bakken | Bjerke IL | 22:34 |
Klassevis resultater:
K16-19 | ||||
1 | Ellen Skrimstad | privat | 23:47 | |
K25-29 | ||||
1 | Helene Lillekvelland | FFI BIL | 27:38 | |
2 | Monica Sundet | privat | 30:24 | |
K40-44 | ||||
1 | Mona S. Guttelvik | NOTEAM | 24:14 | |
2 | Monika Sesseng | Jessheim | 28:49 | |
K45-49 | ||||
1 | Ingrid Skjerdal | skedsmo kommune | 37:56 | |
K50-54 | ||||
1 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 22:42 | |
2 | Maybritt Nordsveen Hustad | privat | 22:56 | |
3 | Jorun S. Kildahl | Romerike runners team | 24:25 | |
4 | Merethe Andersen | No Team | 24:52 | |
5 | Helen Selboe | Romerike runners team | 25:13 | |
6 | Trude Blomseth | Fetsund Skiklubb | 26:03 | |
7 | Erica Georgsson Bratlie | Oslo | 26:35 | |
K55-59 | ||||
1 | Frøydis Hallstensen Øyen | Romerike runners team | 23:34 | |
2 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus | 26:36 | |
3 | Mari-Anne Egge Ranheim | Finstadjordet | 27:21 | |
Mette Tandberg | privat | fullført | ||
Ragnhild Røang | Lørenskog kommune BIL | fullført | ||
K60-64 | ||||
1 | Karin Ørbeck Braathen | Lørenskog kommune BIL | 26:47 | |
2 | Tone Rud Fekjær | Fet Skiklubb | 26:57 | |
3 | Inger Perstuen Braathen | Lørenskog kommune BIL | 27:39 | |
4 | May-Rita Dahl | Romerike runners team | 27:56 | |
Åse-Karin Lindbo | Mogreina | fullført | ||
Bjørg Mentzoni | Lørenskog kommune BIL | fullført | ||
Marit Sveen | Lørenskog kommune BIL | fullført | ||
Gunn Røym | ABIK | fullført | ||
Inger-Marie Vinje | NOTEAM | fullført | ||
K65-69 | ||||
1 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog.kommune BIL | 37:40 | |
Elisabeth Engø | Gjerdrum | fullført | ||
Inger Berntzen | Fet friidrettsklubb | fullført | ||
Marit Skoveng | Lillestrøm | fullført | ||
Eva Thoresen | Romerike Runners | fullført | ||
K70-74 | ||||
1 | Aud Korsmo | NOTEAM | 42:29 | |
Torild Pettersen | Jessheim | fullført | ||
K75+ | ||||
Eva Carlsen | NRK | fullført | ||
Kvinner lang distanse | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv il | 19:37 | |
2 | Solveig Olsen | NOTEAM | 21:12 | |
3 | Cathrine Andersen | NOTEAM | 22:21 | |
4 | Monica Nyheim | Bil Ahus | 22:56 | |
5 | Tone Dirdal | skedsmo kommune | 24:31 | |
6 | Elisabeth Skaret | Romerike Runners | 27:35 | |
M16-19 | ||||
1 | Njål Pedersen | Njåls team | 18:41 | |
Kristoffer Lillevik Olsen | Olstorfin.olsen@gmail | fullført | ||
M25-29 | ||||
1 | Steffen Bunæs | Fetsund | 20:42 | |
M30-34 | ||||
1 | Anders Brænna | Coop | 19:08 | |
2 | Kim Møller | Fjellhamar | 20:19 | |
3 | Tobias Lillekvelland | FFI BIL | 27:12 | |
M35-39 | ||||
1 | Gudbrand Rognstad | Romerike tekniske verksted | 20:55 | |
2 | Jarle Waldemar | Waldemar Inspirasjon AS | 22:54 | |
M40-44 | ||||
1 | Thomas Laiti | NOTEAM | 25:56 | |
M45-49 | ||||
1 | Terje Fredriksen | NOTEAM | 21:02 | |
2 | Espen Skrimstad | Fetsund | 21:07 | |
3 | Arne Eik | Romerike Elektro AS | 22:02 | |
4 | Geir Bjerkestrand | Romerike runners team | 22:29 | |
5 | Sverre Waagø | Jessheim | 22:30 | |
6 | Frode Wolla | Noteam | 38:19 | |
Torfin Olsen | Olsenbanden runners team | fullført | ||
M50-54 | ||||
1 | Harald Vamnes | Siemens | 19:58 | |
2 | Dag Frode Bjerke | Lillestrøm | 21:24 | |
3 | Geir Holmsen | Stovnerkameratene | 22:09 | |
4 | Håvard Nilsen | Skedsmokorset | 23:47 | |
5 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 24:51 | |
6 | John Harald Hansen | SLM Revisjon AS | 27:38 | |
M55-59 | ||||
1 | Are Aarebrot | Skedsmo vgs. | 18:37 | |
2 | Lasse Westad | NOTEAM | 21:14 | |
3 | Tor Ivar Hvam | Posten Norge AS | 21:51 | |
4 | Tore W Wirum | SLM Revisjon AS | 22:30 | |
5 | Kjell Martinsen | skedsmo kommune | 23:14 | |
6 | Ole Heggdal | Finstadjordet | 23:45 | |
7 | Leif Hagen | NOTEAM | 23:54 | |
7 | Alv Nustad | Skedsmo vgs. | 23:54 | |
9 | Modolv Ranheim | Romerike runners team | 24:58 | |
10 | Ken Roar Elverum | Skedsmo vgs. | 26:05 | |
11 | Magnus Nordsveen | privat | 26:16 | |
12 | Tore Severinsen | AIM Norway | 26:19 | |
13 | Jan Erik Rønning | Bil Ahus | 26:31 | |
14 | Erland Nærby | Oslo | 27:25 | |
15 | Øystein Dag Borlaug | FFI | 32:12 | |
Dag Sundet | Nittedal | fullført | ||
Morten Dahl | Romerike runners team | fullført | ||
M60-64 | ||||
1 | Jan Gunnar Braathen | Stovnerkameratene | 21:32 | |
2 | Gaute Bakken | Bjerke IL | 22:34 | |
3 | Anders Ask | Tollernes IL | 22:44 | |
4 | Trond Høyer | Kondisklubben Ahlsell Logistikk | 23:59 | |
5 | Svein Haavik | FFI | 24:15 | |
6 | Yngvar Kirkerud | Romerike runners team | 24:38 | |
7 | Ronald Berg | allnex Norway as | 26:35 | |
8 | Paul Andersen | privat | 28:31 | |
9 | Hans Eggen | Skedsmo vgs. | 28:50 | |
10 | Georg Szyperski | privat | 28:59 | |
Thor W. Larsen | No Team | fullført | ||
M65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 21:07 | |
2 | Arne Åsen | privat | 25:22 | |
3 | Sigurd Steensæth | Oslo | 25:49 | |
4 | Tor Hegde | Lørenskog Fil | 26:00 | |
5 | Jan Pay | bboyrunner-fattern | 26:19 | |
6 | Per Johan Dulsrud | Romerike runners team | 26:28 | |
7 | Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog kommune BIL | 26:58 | |
8 | Einar Luktvassli | Løpsklubben 1814 | 27:07 | |
9 | Odd Gangås | Wombles | 27:17 | |
10 | Arne Håkonsen | Skog-Data BIL | 27:28 | |
11 | Bjørn Svindal | SLM Revisjon AS | 29:11 | |
Asbjørn Ringstad | Lørenskog Friidrettslag | fullført | ||
Vidar Sørum | Romerike runners team | fullført | ||
Stein Schau | SLM Revisjon AS | fullført | ||
M70-74 | ||||
1 | Stein Berget | Lørenskog Fil | 23:24 | |
2 | Egil Skaar | HSIL | 24:58 | |
3 | Arne Ingelsrud | Sporveien Oslo BIL | 25:19 | |
4 | Svein Wanberg | Stovnerkameratene | 25:39 | |
5 | Bjørnar Thoresen | NOTEAM | 28:34 | |
6 | Arve Tretterud | Kløfta | 29:25 | |
Jan Erik Haug | Skjetten | fullført | ||
Svein Søbakken | Leirsund | fullført | ||
M75+ | ||||
1 | Harald Eik | Holter | 29:22 | |
2 | Odd Busmundrud | FFI BIL | 36:42 |