Kondismedlem Sponset innhold
Pallen lang løype. John Chr. Deighan Hanssen vant langløypa med tiden 49.14. Harald Solhaug Næss og  Ulrik Hovig fulgte bak på tidene 50.06 og 50.18. Foto: Geir H. Ingeborgrud.

Pallen lang løype. John Chr. Deighan Hanssen vant langløypa med tiden 49.14. Harald Solhaug Næss og Ulrik Hovig fulgte bak på tidene 50.06 og 50.18. Foto: Geir H. Ingeborgrud.

122 feiret St. Hansaften i Maridalen med St. Hansgaloppen

Fredag kveld arrangerte Sørbråten IL den 33. St. Hansgaloppen i rekken. Langløypa ble vunnet av John Chr. Deighan Hanssen på gode 49.14. Sterk vinnertid også i dameklassen av Nicoline Baartvedt på 57.45.

Ønsker du deg et løp i flott natur, med en egen spesiell stemning både før og etter løpet hvor løperne samles i gymsalen ved Maridalen skole, ja da skal du velge St. Hansgaloppen.

Hjemmesiden til løpet.

HER kan du lese om tidligere St.Hansgalopper i løpets samleside på kondis.no


Korte fakta om St. Hansgaloppen

  • Sørbråten IL tilbyr to distanser: 14,565 og 8,375 km  
  • Merk starttiden: kl. 21:00
  • Langløypa har start og mål på Maridalen skole, mens kortløypa starter på Brekke og går i mål ved Maridalen skole (Du blir kjørt med buss fra Maridalen skole kl. 20:22 til starten)
  • Startnummer hentes på Maridalen skole frem til 20:45 på løpsdagen. (Du kan også melde deg på fram til da)
  • Dusjmuligheter på skolen 
  • Drikkestasjoner: to på langløypa, en for kortløypa. 
  • GRATIS VAFLER og KAFFE i mål!
  • Grilling i målområdet
     

Resultater klassevis - St. Hansgaloppen 2017 - 14,5 km

  Kvinner      
Startnr: Navn: Tid: Klasse: Klubb:
266 Andre Skjeggestad 1:09:35 KJ Agens BIL
261 Lea Rasmussen 1:25:51 KJ  
         
168 Nicoline Baartvedt 0:57:45 K1 Torshov Sport Runners
164 Gro Jordalen 1:02:38 K1  
165 Hanna Sæverås Breivold 1:02:56 K1 NTNUI/Oppegård
173 Urd Vindenes 1:03:27 K1 OSI friidrett
171 Siri Vilberg 1:06:57 K1  
166 Marte Skogen Evje 1:10:23 K1 Folkehelseinstituttet
162 Abelone Lyng 1:11:11 K1 Bøler IF friidrett
279 Hedda Bye Foss 1:13:05 K1 Sandaker Gymnastikkgruppe
258 Sølvi Elisabeth Hoff 1:14:30 K1 Driv IL
169 Nils Martin Silvola 1:22:23 K1  
167 Martine Sletmoen 1:25:16 K1 PIL
241 Samantha Scarlett 1:37:48 K1 Hyde Park Harriers
172 Tonje Gresslien DNF K1 SK Vidar
         
281 Kine Askim 1:13:00 K2 Oslofjord Triatlon
175 Hanne Gro Korsvold 1:16:09 K2 Oslofjord triatlon
267 Kjersti Østbakken 1:20:21 k2 Veitvet SK
253 Marianne Hansen 1:25:11 K2 Sørbråten IL
         
283 Siri Rostoft 1:04:40 K3 IL i BUL
161 Louise Skak 1:05:46 K3 Romerike Ultraløperklubb
178 Jenny Toftner 1:12:11 K3 IL i BUL
179 Tone Gravvold 1:12:24 K3 Oslo
176 Elisabeth Johansen 1:14:12 K3 Club Korsvoll
180 Wenche Moe 1:14:35 K3 Korsvoll
         
181 Marianne Helstad Nalum 1:22:18 K4 Rådtassene
         
183 Else Marie Grotterød 1:11:31 K5 Sportsklubben Rye
185 Ingunn Monsen 1:12:27 K5 SK Vidar
184 Ingunn Lauten Eriksen 1:12:59 K5 OSLO
182 Cristina Pulido Ulvang 1:48:25 K5  
         
186 Anne Søbstad Rye 1:21:43 K7 GE Healthcare
187 Monica Engkvist 1:44:51 K7 Team MoTo
         
         
   Menn      
Startnr: Navn: Tid: Klasse: Klubb:
282 Emil Rostoft Kristjansson 01:04:34 G2 Koll
         
280 Magnus Storaker 01:14:22 G3 Sørbråten IL
         
256 Johannes Teigland 00:53:53 MU Lovstafetten Bergen
         
189 John Chr. Deighan Hanssen 00:49:14 M1 Frogner Runners
201 Harald Solhaug Næss 00:50:06 M1 Oslo
210 Ulrik Hovig 00:50:18 M1 SK Vidar
259 Magnus Svingheim 00:52:19 M1 Høldippern IL
264 Marin Lindbæck 00:54:39 M1 Frogner Runners
270 Jonas Croff 00:56:10 M1 Team Åbbår
255 Sondre Arne Hoff 00:56:22 M1 Driv iL
199 Halvard Car 00:57:19 M1 Sandaker gymnastikkgruppe
204 Jørgen Korum 00:57:50 M1 Utekontakten Østensjø
269 Per Kristian Nielsen 00:57:51 M1 Team Åbbår
240 Michael Vargas 00:58:00 M1 Hyde Park
203 John Aslak Bø 00:58:10 M1 Löplabbet
208 Tore Måsan 00:59:03 M1  
202 Jan Magnus Brevik 00:59:58 M1 Oslo
205 Kristian Skaar 01:00:06 M1 NAV Stufnar workout team
200 Hans Olav Stampeløkken 01:00:15 M1 Team Skrekk
195 Eirik Christian Jansen 01:03:50 M1 OPIL
192 André Stangebye 01:05:16 M1 Lyn
209 Torger Helle Schia 01:05:43 M1 Sportsklubben Vidar
193 Christian K Poppe 01:06:16 M1 Team Brekkeveien
278 Lars Kittilsen 01:10:13 M1 Oslo Kommune
197 Finn‐Christian Wickmann Hanssen 01:11:30 M1 Moss Maritime BIL
286 Tim  Åretun Svensson 01:14:01 M1 Sørbråten IL
285 Dan Winer 01:14:47 M1  
275 Håkan Moen 01:18:30 M1 Sørbråten IL
194 Christopher Engh 01:25:08 M1 Telenor BIL
254 Mads Fossum 01:28:56 M1  
         
262 Espen a. Eik 00:58:13 M2 Trætte Mænd
215 Yngve Myhre 01:02:48 M2  
273 Ander Fevik 01:05:16 M2  
211 Lars Katzenmaier 01:07:20 M2 SØRBRÅTEN IL
212 Morten S Olsen 01:11:15 M2 Lillestrøm
268 Martin Sivertsen Adams 01:11:45 M2 Veitvet SK
276 Einar Bergkasa 01:12:20 M2 Bob Marley Runners
213 Ronny Fersnes 01:13:55 M2  
         
284 Ole Petter Kjerkreit 00:57:37 M3 Stenshagen Ski
257 Toril Egil Kaasa 00:59:00 M3  
277 Henning Mæland 01:03:41 M3 Lye IL
248 Øyvind Raaen 01:04:24 M3 ISS Facility sevices
244 Erik Tandberg 01:04:58 M3 Lier Skiløperforening
225 Tero Päivärinne 01:05:34 M3 Sk Vidar
221 Hans Petter Iversen 01:07:47 M3  
220 Espen Ringom 01:09:44 M3 Telia BIL
222 Karl Georg Øhrn 01:09:55 M3  
252 Aslak Sira Myhre 01:10:33 M3 Kaninbyen
216 Peter Måseide 01:11:52 M3  
223 Marcus Kiønig 01:16:10 M3 Oslofjord triatlon
246 Tore Broholt 01:18:21 M3  
274 Thomas Lindgaard 01:19:58 M3  
224 Teemu Tapani Päivärinne 01:19:59 M3  
         
234 Thomas V Schuler 00:58:25 M4 Oslo
287 Kjetil Ernesvåg 01:00:00 M4  
272 Torleiv Opland 01:00:38 M4 Koll
260 David Reis‐Andersen 01:01:37 M4 Tåsen Turlag
250 Ketil Johan Bakkestad 01:03:23 M4 Seilduk løp
190 Ragnar Bye 01:05:12 M4 Team Sportsmanden
247 Thomas Brenni 01:09:51 M4  
232 Roger Brotke 01:13:44 M4 Oslo
243 Frode Veie 01:14:36 M4  
233 Tor Christian Ulvang 01:48:24 M4 Sparebank1 Østlandet
         
235 André Teigland 01:08:03 M5  
237 Robert Betcher 01:13:38 M5 Ślęzak TEAM
236 Ivar Hordnes 01:19:38 M5 Sørbråten IL
242 Johnny Stensrud 00:58:47 M5 Moss Il
271 Arvin Patel 01:05:23 M5 IL BUL
263 Arild Espenes 01:07:28 M5 Lyn
265 Trond Olsen Næss 01:27:15 M5  
         
251 Rune Eriksen 01:10:32 M6 Ryggejoggen
         
245 Vidar Eriksrud 01:09:54 M7 Lier Skiløperforening

 
Resultater klassevis - St. Hansgaloppen 2017 - kort løype - 8,5 km

Kvinner        
Startnr: Navn: Tid: Klasse: Klubb:
466  Tonje Pettersen 0:47:51 K1  
         
477  Anne Helen Evensen 0:47:03 K4  
476  Marianne Johansen 0:47:09 K4 Lillestrøm
         
475  Tina Botten 0:44:51 K5 Høvik jogg
         
485  Ragnhild Storaker 0:52:47 K6 Sørbråten IL
         
Menn        
482  Skjalg Leseth 0:48:08 G1 Sørbråten IL
486  Michael Støen 0:55:13 G1 Sørbråten IL
         
481  Daniel Azagra 0:37:34 G2 SK Vidar
480  Henrik Emil Hansen 0:39:49 G2 Kjelsås IL 
462  Matias Nalum Rakkestad 0:46:07 G2 Kjelsås IL
         
460  Olaf Talmo 0:33:03  G3 Koll IL
         
479  Anders Wigdahl 0:35:29 M1 Velledalen IL
469  Martin Jøndal Gundersen 0:45:20 M1  
         
483  Håkon Astrup 0:53:20 M3 NAV Stubnar workout Team
         
471  Rune Riberg 0:44:30 M5 Celsius
         
484  Knut Jørgen Moen 0:58:11 M6 Sørbråten IL
         
474  Rolf Meek 0:44:22 M8 Romerike Friidrett
472  Arne Bakken 0:48:25 M8 SKANSKA AKTIV
473  Salih Kutlu 0:49:42 M8 Privat/pensjonist
         
478  Rolf Nielsen 1:17:22 M10 IBM

 

Resultater i pdf-format lang løype og kort løype.


start_2.jpg
Start lang løype. Foto: Sigmund Smedholen.

start_3.jpg
Start. Foto: Sigmund Smedholen.

drikke_1.jpg
Drikke må til. Foto: Geir H. Ingeborgrud.