Kondismedlem Sponset innhold
Geir Jensen og Signy Henden Rustlie etter målgang på sine 100 maratonløp under Hornindalsvatnet Maraton

Geir Jensen og Signy Henden Rustlie etter målgang på sine 100 maratonløp under Hornindalsvatnet Maraton

2 x 100 maraton-feiring i Hornindal

Signy Henden Rustlie og Geir Jensen sprang begge sitt 100 maratonløp under Hornindalsvatnet Maraton som blei avviklet lørdag formiddag. Geir startet sin maratonkarriere under Stockholm Maraton i 2006 på tiden 3.56.36. I dag sprang han halvtimen fortere, samtidig som det har blitt flere og flere maraton for hvert år.

Signy er søster til Jon Henden, løperen som var den første nordmann med 100 registrerte maratonløp, og som var opphavet til 100-klubben. Historikken på Signy sine maraton er under arbeid, men 79-åringen kom til mål i dag på godt under 6 timer.

Dette var fjerde året der traséen var lagt langs Hornindalsvatnet til Otredalen, 5 km fra Hornindal Idrettspark med målgang på alle fire distansene. Og været var, som det pleier å være i indre støk på denne tiden, varmt og godt i strålende solskinn. Når arrangøren da stilte med mange væskestasjoner og rikelig med svamper i kjølig vann, var dette nok til at løperen kom mer enn velberget gjennom de forskjellige konkurransene.

164 løpere var påmeldt dagens fire distanser. Hvor mange som kom til mål er enda ikke klart, men deltakerrekorden fra tidligere er totalt 166 løpere. Deltakertallet på halv- og heilmaraton har vært ganske stabilt de siste åra. Økningen i år var på 10 km distansen.

RESULTATER MARATON

Maraton

 

 

 

 

 

 

Klasse

St.nr

Navn

Født

Klubb

Tid

Plass

K 50-54:

2

KARI-ANNE T RYSTE

1967

SUNNYLVEN IL

3.40.46

1

 

 

 

 

 

 

 

K 55-59:

4

LIV B. JEGTEBERG LYSTAD

1960

SPORTSKLUBBEN VIDAR

3.57.19

1

K 55-59:

3

MARIANNE FØLLING

1962

ROMERIKE ULTRALØPERKL.

4.13.55

2

K 55-59:

5

SIV KRISTENSEN

1959

HORNINDAL IL

5.17.13

3

 

 

 

 

 

 

 

K 70-74:

6

VERA NYSTAD

1945

SØGNE IL

3.55.00

1

 

 

 

 

 

 

 

K 75-79:

1

SIGNY HENDEN RUSTLIE

1938

LØRENSKOG FRIIDRETTSLAG

5.55.52

1

 

 

 

 

 

 

 

M17-34:

29

RASMUS GAUSEMEL

1989

Stryn turn og IL

3.09.16

1

M17-34:

7

SIMON MARIJSSE

1988

BELGIA

3.34.23

2

M17-34:

8

CARLO CAPILLO

1984

SVERIGE

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

M35-39:

9

TOMAS KADLAS

1980

NORDFJORDEID

3.17.08

1

 

 

 

 

 

 

 

M45-49:

12

MATHIAS KUNZE

1971

TYSKLAND

4.33.14

1

M45-49:

10

VENKAT S. CHALASANI

1972

USA

4.38.49

2

M45-49:

11

PÅL RØRVIK

1971

SOGNDAL IL

Halvmaraton

 

 

 

 

 

 

 

 

M50-54:

14

HELGE HAFSÅS

1966

OLDEN IL                                            

2.55.26

1

M50-54:

13

BJØRN OLE VASSBOTN

1967

VOLDA TURN OG IL

3.18.02

2

M50-54:

100

GEIR JENSEN

1963

KONDIS

3.28.05

3

M50-54:

16

ODD GUNNAR TVEIT

1964

BIRKENES IL

3.37.58

4

M50-54:

15

FRODE STORVIK

1964

BERGEN TRIATHLON CLUB

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

M55-59:

17

SVEIN-RUNE JOHANNESSEN

1960

KONDIS

3.28.51

1

M55-59:

18

ALF GAUPÅS

1959

YTRE ARNA

4.42.50

2

 

 

 

 

 

 

 

M60-64:

20

STEINAR SKAAR

1956

LØPSKLUBBEN 1814 BIL

3.30.43

1

M60-64:

22

INGE ASBJØRN HAUGEN

1953

HORNINDAL IL

3.59.20

2

M60-64:

30

RUNE HOLMGREN

1958

EID IL

4.03.16

3

M60-64:

19

GEIR ARVE RÅHEIM

1957

ÅLESUND FIK

4.05.57

4

M60-64:

21

BERNT OLAV ØVREGAARD

1953

VOLDA

4.51.18

5

 

 

 

 

 

 

 

M65-69:

25

HELGE FUGLSETH

1949

ÅLESUND FIK

3.43.56

1

M65-69:

23

TORSTEIN ØSTEVIK

1950

KLEPP IL

4.40.40

2

M65-69:

24

HARALD KRØVEL

1949

ÅNDALSNES

5.55.52

3

 

 

 

 

 

 

 

M70-74:

26

KNUT ERICHSEN

1946

STOVNERKAMERATENE

5.28.06

1

 

 

 

 

 

 

 

M75-79:

27

HARALD SEL

1942

BRYNE FRIIDRETTSKLUBB

4.50.14

1

M75-79:

28

KÅRE BJØRKAVÅG

1942

ÅLESUND

6.09.12

2


Se flere bilder på facebook Kondis Møre og Romsdal
 

06_100maraton.jpg
Signy Henden Rustlie hadde følge med Harald Krøvel under sitt jubileumsløp. Harald stilte villig opp som følgesvenn, oppmuntrer og sekundant. Foto: Martin Hauge-Nilsen

05_Karianne_vinner_hel.jpg
Kari-Anne Tryggestad Ryste er ute på sisterunden i sitt maratonløp. Kar-Anne vant maraton i kvinneklassen. Foto: Martin Hauge-Nilsen

02_Helge_vinner_hel.jpg
Helge Hafsås vinner heilmaraton, også denne gang på godt under 3 timer. (2.55.26) Foto: Martin Hauge-Nilsen

Kari_Anne_Tryggestad_Ryste_pallen
Kari-Anne Tryggestad Ryste
 

RESULTATER HALVMARATON

Klasse

St.nr.

Navn

Født

Klubb/Stad

Tid

Plass

KS 17-34:

105

HILDE ECK-OLSEN

1987

OSLO

1.47.46

1

KS 17-34:

107

KAROLINE RAFTEVOLD IHLER

1984

HAGAN

1.48.46

2

KS 17-34:

102

MARISA SHUMAN

1990

NEW YORK, USA

2.14.53

3

KS 17-34:

103

HANNAH BERGEMAN

1988

COLORADO, USA

2.21.12

4

KS 17-34:

101

SUNNIVA ABRAHAMS

1996

MELHUS

DNS

 

KS 17-34:

108

ANNE KRISTINE JOHANSSON

1983

BFG BERGEN LØPEKLUBB

DNS

 

KS 17-34:

106

MARINA KACARSKA

1984

GJØVIK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

KS 35-39:

109

LINDA HOVDE

1982

SKAR-HOVDE RUNNERS

1.47.51

1

KS 35-39:

111

KRISTIN DVERGSDAL

1980

HUNDEIDVIK

DNF

 

KS 35-39:

110

KAJA FUNDER IDSTAD

1981

FAGERNES

2.26.44

2

 

 

 

 

 

 

 

KS 40-44:

112

ESTHER INNSELSET

1977

HAMAR IL

1.31.31

1

 

 

 

 

 

 

 

KS 45-49:

113

MARIA AAMBAKK

1970

K-REKNESKAP AS

2.50.41

1

KS 45-49:

114

ANETTE KRISTIANSEN

1969

IL FENRING

3.30.35

2

 

 

 

 

 

 

 

KV 50-54:

116

HEIDI AUSTEVIK

1966

LAERDAL MEDICAL B.I.L

1.55.11

1

KV 50-54:

115

MARIT LILLESTØL

1967

GJERDSVIKA

2.19.47

2

KV 55-59:

117

UNNI-BENTE N HAUGEN

1959

FROGNER

2.24.12

3

 

 

 

 

 

 

 

KV 60-64:

118

WENCHE LANDE

1953

BYÅSEN IL

2.09.50

1

 

 

 

 

 

 

 

Menn

 

 

 

 

 

 

MS 17-34:

128

TOMMY HAVELLEN

1983

HESTNES MOTBAKKALAG

1.22.58

1

MS 17-34:

121

ARMAND VIC

1996

FRANKRIKE

1.24.08

2

MS 17-34:

159

Einar Orten Trovåg

1987

HAREID IL

1.25.15

3

MS 17-34:

120

ESPEN STRØM GREBSTAD

2000

VELLEDALEN IL - FRIIDRETT

1.29.04

4

MS 17-34:

125

VIDAR UGLANE

1988

SAGENE IF

1.31.13

5

MS 17-34:

126

BJØRN GRINDE

1984

EID IL

1.31.25

6

MS 17-34:

124

JOHN F. JAHRE

1988

TJØME LØPEKLUBB

1.38.26

7

MS 17-34:

122

AUDUN GJERDE

1994

ULSTEINVIK

1.45.19

8

MS 17-34:

129

RENÉ GJERDE

1983

NYBORG

1.47.10

9

MS 17-34:

104

HALVOR IHLER

1987

HAGAN

1.47.32

10

MS 17-34:

119

GAUTE SKAR-HOVDE

2003

SKAR-HOVDE RUNNERS, ÅLESUND

1.47.50

11

MS 17-34:

127

VEGARD GRAVÅS

1983

BLÅ KORS LADE 

2.02.29

12

MS 17-34:

123

KIM RUNAR HEGGEN

1991

HORNINDAL IL

2.09.42

13

 

 

 

 

 

 

 

MV 35-39:

133

MAGNUS ALSAKER

1978

RANHEIM IL

1.20.55

1

MV 35-39:

134

HILMAR KRÅKENES

1978

ALMENNING IL

1.32.48

2

MV 35-39:

131

PRZEMYSLAW OLKOWSKI

1980

POLEN

1.49.56

3

MV 35-39:

130

KARL OTTO HENRIKSEN

1982

EGT, VALLDAL

2.04.43

4

MV 35-39:

132

YNGVE FOLVEN BERGESEN

1980

SJØFARTSDIREKTORATET

2.11.25

5

 

 

 

 

 

 

 

MV 40-44:

139

GISLE SKJØLBERG

1973

BREMANGER IL

1.23.22

1

MV 40-44:

135

OLE CHRISTIAN HAUGEN

1977

HORNINDAL IL

1.30.46

2

MV 40-44:

136

KARL LUDVIG DAAE

1976

AUSTRHEIM IL

1.34.41

3

MV 40-44:

140

TORBEN PIHL

1973

SLOTTSKOGEN

1.42.35

4

MV 40-44:

137

MARCUS VEDELER

1975

EID MOTBAKKELAG

1.47.00

5

MV 40-44:

138

TOM SKAR

1974

SKAR-HOVDE RUNNERS

1.47.52

6

MV 40-44:

158

Svein Hopland

1974

Opil

1.50.40

7

 

 

 

 

 

 

 

MV 45-49:

142

FREDRIK MADSEN

1972

BERGEN CYKLEKLUBB

1.24.19

1

MV 45-49:

160

Pål Rørvik

1971

Sogndal IL

1.27.59

2

MV 45-49:

141

MIGUEL ÁNGEL ESPINA BOIXO

1972

SPANIA

1.39.21

3

MV 45-49:

145

INGE OLSEN

1968

HORNINDAL IL

1.42.40

4

MV 45-49:

143

PHILIP HANNEVIK

1970

OSLO

1.53.46

5

MV 45-49:

144

SVEIN EGIL SØRLAND

1969

HAUGESUND IDRETTSLAG friidrett

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

MV 50-54:

147

ALF PETTER BØE

1967

RINDAL IL

1.26.13

1

MV 50-54:

146

ODD MARTIN ØVREBØ

1967

MÅLØY IL SYKKEL

1.32.48

2

 

 

 

 

 

 

 

MV 55-59:

150

PER ATLE HJELMELAND

1959

EID IL

1.32.10

1

MV 55-59:

161

Magnar Heggen

1958

Eid IL

1.52.57

2

MV 55-59:

149

BJØRN SELLEREITE

1960

ÅLESUND

1.53.19

3

MV 55-59:

148

MAGNE SOLHEIM

1962

OSLO TESTKLUBB

2.19.51

4

 

 

 

 

 

 

 

MV 60-64:

151

EGIL ARNE STANDAL

1956

VOLDA LØPELAG

1.48.46

1

 

 

 

 

 

 

 

MV 65-69:

153

KJELL M. FAGERLUND

1949

HASUNDGOT IL

2.02.56

1

MV 65-69:

152

GUNNAR NORDHUS

1949

FIL AKS-77

3.31.53

2

 

 

 

 

 

 

 

MV 70-74:

154

ATLE NYTUN

1944

KONDIS, ÅLESUND

1.47.15

1

MV 70-74:

155

PEDER RINGDAL

1944

MÅNDALEN IL

1.53.39

2

 

 

 

 

 

 

 

MV 75-79:

156

HERMUND KLEPPA

1941

SYRIL IL

2.48.37

1

 

 

 

 

 

 

 

MV 80-84:

157

PER GUNDERSEN

1934

ÅLESUND FIK

2.24.57

1

 

Bilder halvmaraton
01_vinner_halv.jpg
Vinner halvmaraton herrer blei Magnus Alsaker på tiden 1.20.55. Foto: Martin Hauge-Nilsen

03_vinner_halv.jpg
Esther Innselset vinner halvmaraton i kvinneklassen på 1.31.31. Foto: Martin Hauge-Nilsen

04_trebestehalv.jpg
De tre beste herreløperne på halvmaraton. Fra venstre, Tommy Havellen (2), Magnus Alsaker (vinner) og Gisle Skjølberg (3) Foto: Martin Hauge-Nilsen
 

RESULTATER 10 KM

Kvinner

 

 

 

 

 

 

Klasse

St.nr.

Navn

Født

Klubb/sted

Tid

Plass

KS 17-34:

205

KRISTINE VARTDAL

1985

JESSHEIM

45,08

1

KS 17-34:

206

JULIE BØTUN

1984

MODIG IL

45,52

2

KS 17-34:

202

SILJE KULEN

1992

ULSTEINVIK

48,07

3

KS 17-34:

204

SILJE-ELIN SKREDE

1990

HOPLAND

49,4

4

KS 17-34:

203

IDA HADDAL

1992

ULSTEINVIK

49,47

5

KS 17-34:

201

ROCIO ESPINA GARCIA

2001

SPANIA

56,03

6

 

 

 

 

 

 

 

KV 35-39:

207

VIBEKE OWREN

1981

SPORT 1 RØYKEN

48,43

1

KV 35-39:

208

SARA HÖKPERS

1980

SVERIGE

55,23

2

 

 

 

 

 

 

 

KV 40-44:

211

GUNHILD NYTRØEN

1976

LYN SKI

48,59

1

KV 40-44:

210

LINDA VAN HULST-FLORACK

1977

BREIMSBYGDA IL

55,31

2

KV 40-44:

209

ANNA MARKOVA

1977

ULSTEINVIK

1.09,25

3

 

 

 

 

 

 

 

KV 45-49:

212

GLADYS CRUZ MOLINA

1971

SPANIA

54,49

1

 

 

 

 

 

 

 

KV 65-69:

213

ANNE RAFTEVOLD

1949

HORNINDAL IL

1.10,07

1

KV 65-69:

247

Brit Holm

1950

Vidar (Kondis)

1.14,20

2

 

 

 

 

 

KV 65-69:

248

Yngvild Holm

1952

Kondis

1.14,20

1

 

 

 

 

 

 

 

Menn

 

 

 

 

 

 

MS 17-34:

220

ERIK JOHANNESSEN SKREDE

1999

FØRDE IL

36,32

1

MS 17-34:

223

MARTIN HAUGE-NILSEN

1986

KONDIS ULSTEINVIK

38,42

2

MS 17-34:

221

MADS KNUTSEN

1990

CONOCOPHILLIPS BIL

38,53

3

MS 17-34:

215

ISAK SKOGEN

2005

VIKANE IL

40,38

4

MS 17-34:

217

KAYA VAN HULST

2002

BREIMSBYGDA IL

42,02

5

MS 17-34:

219

MARTIJN LANGEWEG

2000

RINGERIKE FIK

42,11

6

M 17-34

249

Magnus Seljeset

2001

Hornindal IL

44,13

7

MS 17-34:

222

IVAR SLETTA

1988

VEIDEKKE, OSLO

45,50

8

MS 17-34:

225

HÅVARD HANCH-HANSEN

1983

ØRSTA IL

48,06

9

MS 17-34:

224

MARIO SPORS

1983

TYSKLAND

49,37

10

MS 17-34:

218

WILLIAM LAGERBÄCK

2000

SVERIGE

49,58

11

MS 17-34:

214

ERIK SKOGEN

2007

VIKANE IL

54,24

12

MS 17-34:

246

VEGARD VIKNE

1996

MATHOPEN

1.10,43

13

MS 17-34:

216

JØRN CHRISTIAN HUNVIK

2003

VIKANE IL

DNS

14

 

 

 

 

 

 

 

Mv 35-39:

229

VIDAR INNSELSET

1981

SPORT 1 RØYKEN

39,11

1

Mv 35-39:

228

PETTER SISSELBERG

1982

TEAM TIRSDAGSINTERVALL

40,03

2

Mv 35-39:

226

FRANK KVAME

1982

STORVRETA IK

51,38

3

Mv 35-39:

227

ERIK SKARSTEIN SANDNES

1982

GENUS BIL

54,47

4

 

 

 

 

 

 

 

MV 40-44:

231

SVEIN-ARNE LØDEMEL

1976

MARKANE IL

39,13

1

MV 40-44:

233

JAN ENDRE RISE

1975

HAREID

39,36

2

MV 40-44:

235

JAN ERLEND INNSELSET

1974

KJELSÅS IL

41,10

3

MV 40-44:

234

CHRISTIAN STEFFENSEN

1974

RØA IL

41,27

4

MV 40-44:

230

MARIUS JAHRE

1977

TJØME LØPEKLUBB

41,36

5

MV 40-44:

232

STIAN LØKKEN

1976

MOSSJONISTENE

43,39

6

MV 40-44:

236

STIG OMAR EIDE

1973

IL BJØRN

48,33

7

 

 

 

 

 

 

 

MV 50-54:

237

AUDUN SKOGEN

1967

VIKANE IL

37,58

1

MV 50-54:

238

BJØRN ARVE BRUNE

1964

STRANDA

44,23

2

 

 

 

 

 

 

 

MV 55-59:

239

OVE VIKNE

1962

MATHOPEN

55,00

1

 

 

 

 

 

 

 

MV 60-64:

240

CHRISTIAN PRESTEGÅRD

1955

LOEN ACTIVE

45,55

1

MV 60-64:

241

DAG SNIPSØYR

1953

HAREID IL

53,18

2

 

 

 

 

 

 

 

MV 65-69:

242

RAGNAR FURNES

1951

MÅLØY

50,57

1

MV 65-69:

243

OLA-HILMAR ERVIK

1949

STATOIL MONGSTAD BIL

53,51

2

 

 

 

 

 

 

 

MV 70-74:

245

ASBJØRN EIDSHEIM

1946

EIKANGER IL

54

1

MV 70-74:

244

SVEIN HJELMESET

1947

FJELLHUG/VEREIDE IL

DNS

 


RESULTATER MINIMARATON

Jenter

314

Laura Haugen

2003

Hornindal IL

24.11

1

Jenter

318

Elisebet Kanutte Lødemel 

2009

HORNINDAL IL

36.07

2

Jenter

317

Anna Raftevold Ihler

2012

HAGAN

36.16

3

Jenter

301

EMMA INNSELSET NORDENG

2007

HAMAR IL

38.10

4

Jenter

302

INGRID SKJELLEVIK INNSELSET

2007

KJELSÅS IL

47.25

5

Kvinner

303

GRY SKJELLEVIK

1976

KJELSÅS IL

47.25

6

Kvinner

304

TONJE GULBRANDSEN

1969

USA

 

 

 

 

 

 

 

 

Gutar

310

EMIL INNSELSET NORDENG

2005

HAMAR IL

16.10

1

Gutar

319

Torje Seljeset

2005

HORNINDAL IL

16.11

2

Gutar

308

IVER NYTRØEN SELJESET

2006

LYN SKI

18.03

3

Gutar

315

Roar Gausemel

2002

HORNINDAL IL

19.34

4

Menn

311

OLAV RUNE SELJESET

1957

HORNINDAL IL

23.01

5

Gutar

309

JØRGEN SKJELLEVIK INNSELSET

2005

KJELSÅS IL

24.11

6

Gutar

307

ISAK NYTRØEN SELJESET

2009

LYN SKI

35.16

7

Gutar

305

FREDERIK GILBERG HAUGEN

2011

FROGNER IL

36.17

8

Gutar

306

ERIK SKJELLEVIK INNSELSET

2009

KJELSÅS IL

38.28

9

Menn

313

IVAR ARNE FLO

1944

HORNINDAL IL

50.30

10

Menn

312

NILS JAKOB HAUGEN

1945

HORNINDAL IL

50.30

11

Gutar

316

Haakon Trædal

2003

HORNINDAL IL

36.17

 

 

 

 

 

 

 

 

Utan Tid

 

 

 

 

 

 

 

359

ANNE BARLIE

1953

SIGGERUD

x

 

 

362

ADRIAN CHALASANI

2011

USA

x

 

 

361

ANNIKA CHALASANI

2013

USA

x

 

 

363

ANDREAS EILERAAS

2010

JESSHEIM

x

 

 

365

ARILD EILERAAS

1977

JESSHEIM

x

 

 

354

SIGRID EILERAAS

2008

JESSHEIM

x

 

 

357

JANICE GUPTA

1975

USA

x

 

 

358

MARIA BEBELYN HATLELID

1970

HORNINDAL IL

x

 

 

368

KÅRE R. HAUGEN

1951

HORNINDAL

x

 

 

364

KARTHIK NARASIMHAN

1980

USA

x

 

 

356

MUGDHA NARASIMHAN

1981

USA

x

 

 

352

SANAA NARASIMHAN

2011

USA

x

 

 

360

VIHAAN NARASIMHAN

2013

USA

x

 

 

370

BENEFREDO QUINTRO

1943

FILIPPINANE

x

 

 

355

LALENE QUINTRO PENAREDONDO

1983

 

x

 

 

367

HARALD VARTDAL

1954

HORNINDAL

x

 

 

369

TERJE VISNES

1949

SIGGERUD

x

 

 

351

AYAN ZAVERI

2013

USA

x

 

 

366

NIRAJ ZAVERI

1976

USA

x

 

 

353

RAIYA ZAVERI

2011

USA

x

 

 

374

Eivind Skjærven

 

STRYN

x

 

 

371

Magnar Nilsen

1956

ØRSTA

x

 

 

372

Kjetil Guddal

1968

VOLDA

x

 

 

373

Bente Nilsen Otterdal

1959

ØRSTA

x

 

 

Inge_gratulerer_jubilantene
Men dagens øyeblikk var overrekkelsen av 100 maraton-vaser til jubilantene, her utført av 100-klubben sin mann og arrangør av Hornindalsvatnet Maraton, Inge Asbjørn Haugen