Igjen var det et flertall av barn som stilte til start i Skjergardskarusellen, en tredjedel av deltakerne var barn under 10 år. De aller fleste av disse løp kortløypen på 3 km, men der var også et par barn i langløypen som denne gangen var på 5 km. Arrangøren veksler på å ha langløypen 5 og 10 km mens kortløypen alltid er 3 km, og det ser jo ut til at dette er noe som passer de aller yngste.
Denne gangen var det fine forhold, det var ikke glatt og ikke så mye vind.
I 5km-løypen var det Ole Kristian Vikenes som kom først i mål, han vant her foran Simen Astrup og Christer Eide. I kvinneklassen ble det her en klar seier til Anja Kleiven Sætre, som tok andreplassen i forrige løp, og denne gangen var hun nesten tre minutter foran neste kvinne, Anne Marie Gjengstø Solsvik. Solveig Barmen-Johnsen tok tredjeplassen.
I kortløypen ble beste jente Sophia Nordeng-Johansen, foran Hanna Solsvik og Inger Elise J Økland. De beste guttene var Emil Iversen, Trym Myhr og Daniel Wasbø.
Alle resultater fra Skjergardskarusellens 5. løp
Klasse | Antall |
Barn 0-10 | 28 |
K11-12 | 5 |
K30-39 | 10 |
K40-49 | 6 |
M11-12 | 6 |
M13-14 | 2 |
M15-16 | 1 |
M20-29 | 5 |
M30-39 | 9 |
M40-49 | 12 |
M60-69 | 2 |
Totalsum | 86 |
Aldersfordelingen i Skjergardskarusellens løp 3. mars
Premiepallen for kvinner kortløypen: Hanna Solsvik, Sophia Nordeng-Johansen og Inger Elise J Økland.
10 beste kvinner 3 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 515 | Sophia Nordeng-Johansen | IL Skjergard/Nordre Fjell | Barn 0-10 | 00:13:45 |
2 | 80 | Hanna Solsvik | Skjergard | K11-12 | 00:15:46 |
3 | 414 | Inger Elise J Økland | ÅGOTNES | K40-49 | 00:15:50 |
4 | 451 | Karen Hansen | ÅGOTNES | K40-49 | 00:16:30 |
5 | 463 | Athena Kvitle | SKOGSVÅG | Barn 0-10 | 00:16:50 |
6 | 506 | Alva Engebergrisnes | Nordre Fjell Friidrett | Barn 0-10 | 00:17:13 |
7 | 196 | Susanne Risnes | Nordre Fjell | K30-39 | 00:17:14 |
8 | 505 | Malin Mauland | Nordre Fjell Friidrett | Barn 0-10 | 00:17:37 |
8 | 500 | Thea Emilie Turøy | Nordre Fjell Friidrett | Barn 0-10 | 00:17:37 |
10 | 504 | Andrine Garlid | Nordre Fjell Friidrett | Barn 0-10 | 00:17:42 |
Premiepallen for menn kortløypen: Trym Myhr, Emil Iversen og Daniel Wasbø
10 beste menn kortløypen:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 79 | Emil Iversen | Nordre Fjell | M15-16 | 00:12:56 |
2 | 74 | Trym Myhr | Skjergard | M11-12 | 00:13:21 |
3 | 498 | Daniel Wasbø | Nordre Fjell IL | M11-12 | 00:13:25 |
4 | 50 | Oscar Iversen | Nordre Fjell Fotball | Barn 0-10 | 00:13:41 |
5 | 59 | Håkon Hellesøy | RONG | Barn 0-10 | 00:13:54 |
6 | 30 | Thormod Hellesøy | Skjergard | M30-39 | 00:13:55 |
7 | 499 | Julian Vatnvåg-Fjeldstad | Skjergard | M13-14 | 00:14:31 |
8 | 98 | Aron Oen-Blom | RONG | M11-12 | 00:15:29 |
9 | 62 | Robin Trondsen | Skjergard IL | Barn 0-10 | 00:16:02 |
10 | 61 | Adrian Svellingen | Skjergard | Barn 0-10 | 00:16:16 |
Premiepallen kvinner langløypen 5km: Anne Marie Gjengstø Solsvik, Anja Kleiven Sætre og Solveig Barmen-Johnsen.
Resultater 5 km kvinner:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 86 | Anja Kleiven Sætre | MATHOPEN | K30-39 | 00:20:27 |
2 | 3 | Anne Marie Gjengstø Solsvik | RONG | K30-39 | 00:23:13 |
3 | 147 | Solveig Barmen-Johnsen | RONG | K30-39 | 00:24:50 |
4 | 142 | Anita Barmen-Fløisand | RONG | K30-39 | 00:25:57 |
5 | 489 | Aina Vatnvåg-Fjeldstad | RONG | K30-39 | 00:27:22 |
6 | 517 | Agnete Rong | RONG | K30-39 | 00:27:29 |
7 | 496 | Evi Solttun | KOLLTVEIT | Barn 0-10 | 00:27:50 |
8 | 85 | Hilde Vik | Team ØUS | K40-49 | 00:28:45 |
9 | 100 | Lilly Kleppestø | RONG | K11-12 | 00:29:19 |
10 | 91 | Aud Helen Solsvik | Team ØUS | K40-49 | 00:29:20 |
Premiepallen for langløypen 5 km: Simen Astrup, Ole Kristian Vikenes og Christer Eide.
10 beste menn 5 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 16 | Ole Kristian Vikenes | Skjergard IL | M20-29 | 00:16:52 |
2 | 434 | Simen Astrup | Hageland Sotra Hagesenter | M20-29 | 00:17:57 |
3 | 87 | Christer Eide | STRAUME | M30-39 | 00:18:50 |
4 | 418 | Thomas Hæsken | RONG | M30-39 | 00:18:56 |
5 | 493 | Jan Martin Skoge-Antonsen | FJELL | M40-49 | 00:19:40 |
6 | 29 | Nils Jakob Solsvik | Toftøy IL | M30-39 | 00:20:04 |
7 | 28 | Remi-Andre Vetås | STRAUME | M30-39 | 00:20:30 |
8 | 145 | Jørgen Fjeldberg | BØNES | M30-39 | 00:21:00 |
9 | 17 | Kristoffer Monsen | RONG | M20-29 | 00:21:25 |
10 | 33 | Jørgen Viksund | RONG | M40-49 | 00:21:30 |
Klar for start i kortløypen.
Jone Hop styrer tidsregistreringen mens Espen Thorbjørnsen foretar premieutdeling.
Se flere bilder fra løpet i bildekarusellen øverst i artikkelen.