170 løpere deltok søndag under vårlige forhold i Budorklassikeren, som til tross for navnet, gikk i fri teknikk fra skistadion på Gryllingsætra. Samboerparet Ida Gjermundshaug Pedersen, Nybygda IL og Torgeir Bekkemoen,
Kjellmyra IL tok hver sin seniorseier på 15 km.
Bildet til venstre: Torgeir Bekkemoen, Kjellmyra IL spurtbesieret Lars Stenseth, Vang Skiløperforening med fem sekunder og sikret seg seieren i menn senior med tida 40.11. (Foto: Dag Nylund)
Bildet til høyre: Ida Gjermundshaug, Nybygda IL inn til seier i kvinner senior på 45.08 på 15 km fristil på Budor. (Foto: Dag Nylund)
Ungguttene Kristoffer Nordlunde, Follebu SK og Anders Kampenhøy, Furnes Skiløperforening hadde imidlertid dagens to beste tider som vinnere av henholdsvis G 17- og G 18 år og var også de eneste som gjorde unna de fem rundene under 40 minutter.
Kristian Græsli, Hamar Skiklubb beseiret Vebjørn Aaseth, Strandbygda IL i G16 år og var best etter tre runder. Ragnhild Hafsahl Karset, Vang Skiløperforening og Sigrun Olsen Sandnes, Raufoss IL var likt over mål på beste tid på 10 km i K 19/20 år.
Resultatliste_Budorklassikeren
Budorprologen i klassisk
GALLERI MED 36 BILDER
Klassevinnere i Budorklassikeren 03.04.2011:
|
|||
J 11 år 3 km fri | Hanne Myhr | Vallset IL | 10:01 |
Mari Victoria Robøle Lien | Hamar SK | 10:01 | |
J 12 år 3 km fri | Aurora Ulsaker Bjørn | Vang Skiløperforening | 09:00 |
J 13 år 6 km fri | Sina Lindberg | Kjellmyra IL | 21:37 |
J 16 år 6 km fri | Åste Sætre Liberg | Trysilgutten IL | 17:37 |
K 19/20 år 10 km fri | Sigrun Olsen Sandnes | Raufoss IL | 26:04 |
Ragnhild Hafsahl Karset | Vang Skiløperforening | 26:04 | |
KS 15 km fri | Ida Gjermundshaug Pedersen | Nybygda IL | 45:08 |
FH MS 1 km fri | Morten Hulleberg | MjøsSki | 03:08 |
G 11 år 3 km fri | Didrik Lundhaug Brenna | Magnor UL | 08:31 |
G 12 år 3 km fri | Martin Solvik | Haslum IL | 09:01 |
G 13 år 6 km fri | Kristian Kjeverud Eggen | Hernes IL | 17:30 |
G 14 år 6 km fri | Øystein Nordaas | Strandbygda IL | 17:48 |
G 15 år 10 km fri | Andreas Kjeverud Eggen | Hernes IL | 24:38 |
G 16 år 10 km fri | Kristian Græsli | Hamar SK | 23:27 |
M 17 år 15 km fri | Kristoffer Nordlunde | Follebu SK | 39:40 |
M 18 år 15 km fri | Anders Kampenhøy | Furnes Skiløperforening | 39:59 |
M 19/20 år 15 km fri | Odd Erlend Hansen Berg | Grue IL | 40:18 |
MS 15 km fri | Torgeir Bekkemoen | Kjellmyra IL | 40:11 |