Til tross for litt grått vær stilte det lørdag opp 114 aktive og 55 trimmere i det nye motbakkeløpet Skeikampen Opp. Det var arrangørene i Gausdal Friidrettsklubb, Follebu Skiklubb og Skeikampen Resort svært fodt fornøyd med. 

 I herreklassen tok Per-Christian Lysaker Torgersrud fra Eidsiva BIL totalseieren foran Geir Ludvig Aasen Ouren fra Team NPRO og Mattis Stenshagen fra Follebu Skiklubb.

I dameklassen var det Therese Sjursen fra BFG Bergen som var raskest foran May Bente Weng fra IL BUL og Mari Nordlunde fra Follebu Skiklubb.
 
Bildet: Det var tåke på toppen av Skeikampen da motbakkeekspert Therese Sjursen sikret seieren  tre sekunder foran May Bente Weng. (Arrangørfoto) KLIKK PÅ BILDET FOR STOR UTGAVE!

Follebu Skiklubbs nettsider
Løypekart
Flere bilder fra løpet
 
Vinner_Per-Christian_Torgersrud.jpg
Per-Christian Lysaker Torgersrud fikk etter hvert en luke på 14 sekunder til Geir Ludvig Aasen Ouren. (Arrangørfoto)


Resultatliste Skeikampen Opp 05.10.2013

 

 

 

 

 

 

 

Plass

Navn

 

Klubb

Mellomtid

Tid

Etter

 

K11-12

 

 

 

 

 

 

 

1

Carina Tørnby

Brømsko il

25:48

25:48

 

 

2

Ingvild Sandvik

Follebu Skiklubb

26:58

26:58

01:10

 

3

Celina Rytterager Aas

Fet Skiklubb

29:13

29:13

03:25

 

Antall 3

 

Påmeldte: 3

Startende: 3

 

 

 

 

M 11-12

 

 

 

 

 

 

1

Håvard Linn

Follebu Skiklubb

22:44

22:44

 

 

2

Henrik Glomnes

Holmen Langrenn

23:54

23:54

01:10

 

3

Oskar Lockert Skjold

Bjerke IL

25:41

25:41

02:57

 

4

Henrik Fjeld

Rustad Il

28:17

28:17

05:33

 

Antall 4

 

Påmeldte: 5

Startende: 5

 

 

 

 

K 13-14

 

 

 

 

 

 

1

Anette Berntsen

Vind Il

21:07

21:07

 

 

2

Tiril Birgitte Lund

Tyrving

21:19

21:19

00:12

 

3

Isa Skeie

Fossum

22:05

22:05

00:58

 

4

Victoria Hæstad Bjørnstad

Fossum

22:23

22:23

01:16

 

5

Johanne Lunde

Vind Il

24:15

24:15

03:08

 

6

Pernille Bakken

Vind Il

24:37

24:37

03:30

 

Antall 6

 

Påmeldte: 6

Startende: 6

 

 

 

 

M 13-14

 

 

 

 

 

 

1

Espen Hegstad Kruger

Lyn Ski

18:49

18:49

 

 

1

Ansgar Evensen

Vind Il

18:49

18:49

 

 

3

Erik Hæstad Bjørnstad

Fossum

19:11

19:11

00:22

 

4

Tobias Paulsen

NOTEAM

19:16

19:16

00:27

 

5

Ole Christian Bjeglerud

Strømmen Og Lillestrøm

19:48

19:48

00:59

 

6

Oscar Hæstad Bjørnstad

Fossum

20:34

20:34

01:45

 

7

Erik Houm

Gausdal Fik

21:03

21:03

02:14

 

8

Henrik Markestad

Vind Il

21:32

21:32

02:43

 

9

Vemund Øversjøen

Bvif

21:48

21:48

02:59

 

10

Peder Stalenget

ØTI

22:04

22:04

03:15

 

11

Christian Opsahl Eriksen

Vind Il

23:18

23:18

04:29

 

12

Hans Cristian Lørken

Gfk

28:01

28:01

09:12

 

13

Sondre Holst

Fet Skiklubb

30:40

30:40

11:51

 

Antall 13

Påmeldte: 13

Startende: 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K 15-16

 

 

 

 

 

1

Mari Nordlunde

Follebu Skiklubb

19:19

19:19

 

 

2

Emilie Fossumstuen Grøterud

Moelven Il Friidrett

21:58

21:58

02:39

 

Antall 2

Påmeldte: 2

Startende: 2

 

 

 

 

M 15-16

 

 

 

 

 

1

Erik Staum

Follebu Skiklubb

18:07

18:07

 

 

2

Jonas Guldbrandsen

Lillehammer Skiklubb

22:18

22:18

04:11

 

3

Hans Kristian Drege Bø

Gausdal Fik

22:35

22:35

04:28

 

4

Patrick Sandgrav

NOTEAM

22:36

22:36

04:29

 

5

Ahmed Ali

Gausdal Fik

23:47

23:47

05:40

 

6

Roman Magnus Lørken

Lck

23:49

23:49

05:42

 

7

Ulrik Syversen

NOTEAM

25:23

25:23

07:16

 

Antall 7

Påmeldte: 8

Startende: 7

 

 

 

 

K 17-21

 

 

 

 

 

1

Kristine Torgersen

Lillehammer Skiklubb

20:34

20:34

 

 

2

Emilie Fleten

Team Veidekke

21:58

21:58

01:24

 

3

Britt Thorshaug Granrud

Team Veidekke

22:30

22:30

01:56

 

Antall 3

Påmeldte: 3

Startende: 3

 

 

 

 

M 17-21

 

 

 

 

 

1

Mattis Stenshagen

Follebu Skiklubb/NTG-L

16:01

16:01

 

 

2

Sjur Slettom

Lom IL/NTG-L

16:56

16:56

00:55

 

3

Joachim Aurland

Kjellmyra IL/NTG-L

17:00

17:00

00:59

 

4

Jens Storås Sommer

Lillehammer Skiklub

17:09

17:09

01:08

 

5

Elmer Mulleri Skalle

NOTEAM

19:26

19:26

03:25

 

6

Kjetil Tyrom

Follebu Skiklubb

19:55

19:55

03:54

 

7

Martin Øvstehage

Vestringen Il

21:09

21:09

05:08

 

Antall 7

Påmeldte: 8

Startende: 7

 

 

 

 

                   


K 22-39

 

 

 

 

 

 

 

1

Therese Sjursen

Bfg Bergen

18:31

18:31

 

 

2

Lene Bergwitz-Larsen

Dnb

21:39

21:39

03:08

 

3

Kaja Stabursvik

Team Skigo

23:07

23:07

04:36

 

4

Britt Gjermundshaug

Milslukern

23:09

23:09

04:38

 

5

Renate Segtnan

Gausdal Skilag

23:43

23:43

05:12

 

6

Elisabeth Lockert

NOTEAM

23:58

23:58

05:27

 

7

Hege Vethe

Haugavn il

25:15

25:15

06:44

 

8

Marianne Øvstehage

Vestringen Il

27:28

27:28

08:57

 

9

Tonje Marie Haugbro

Olav Thon Bil

28:05

28:05

09:34

 

10

Bjørnhild Fjeld

NOTEAM

29:38

29:38

11:07

 

Antall 10

Påmeldte: 10

Startende: 10

 

 

 

 

M 22-39

 

 

 

 

 

 

1

Per-Christian L. Torgersrud

NOTEAM

15:13

15:13

 

 

2

Geir Ludvig Aasen Ouren

Team Npro 2

15:27

15:27

00:14

 

3

Magnus Bleken

Team Sport1

16:20

16:20

01:07

 

4

Emil Nyeng

Team Veidekke

16:31

16:31

01:18

 

5

Eivind Bakkene

Team Veidekke

16:53

16:53

01:40

 

6

Erik S. Molenaar

Modum O-Lag

17:12

17:12

01:59

 

7

Ole-Jakob Følling

Team Npro 2

17:18

17:18

02:05

 

8

Ståle Fenstad

Team Skigo

19:42

19:42

04:29

 

9

Truls Killingmo

Kreativ Trening

20:01

20:01

04:48

 

10

Magnus Krogstad

Ernst&Young

20:20

20:20

05:07

 

11

Christian Rønning

Miljøbygg

20:24

20:24

05:11

 

12

Lars Musdalslien

NOTEAM

20:31

20:31

05:18

 

13

Stian Sandtorv

Lørenskog Ck

20:58

20:58

05:45

 

14

Roger Mohaugen

NOTEAM

21:30

21:30

06:17

 

15

Arne Paulsrud

NOTEAM

21:40

21:40

06:27

 

16

Hans Thorvald Nygaard

Vestringen Il

22:15

22:15

07:02

 

17

Eivind Warlo

Team Veidekke

22:27

22:27

07:14

 

18

Peter Mikke Haug

Team Broiler

23:03

23:03

07:50

 

19

Tonny Segtnan

Gausdal Skilag

23:05

23:05

07:52

 

20

Fredrik Godager Eide

NOTEAM

23:48

23:48

08:35

 

21

Johannes Woxen Bøygard

Team Wrestlemania

27:04

27:04

11:51

 

22

Karl Emil Utnes

Frogner Il

27:33

27:33

12:20

 

23

Eirik Skarderud Jensen

Gausdal Fik

28:51

28:51

13:38

 

24

Niklas Fossumstuen Grøterud

Moelven Il Friidrett

29:15

29:15

14:02

 

Antall 24

Påmeldte: 28

Startende: 24

 

 

 

 


K 40-49

 

 

 

 

 

 

1

May Bente Weng

Il Bul

18:34

18:34

 

 

2

Inger Hegstad Kruger

Lyn Ski

19:42

19:42

01:08

 

3

Marit Stalsberg Nyeng

Ringebu-fåvang

19:45

19:45

01:11

 

4

Helene Skeie

Fossum

20:57

20:57

02:23

 

5

Eli Stalenget

ØTI

24:14

24:14

05:40

 

6

Tone Lindløv Sand

Nabolaget

24:58

24:58

06:24

 

7

Kjertsi Paulsen

NOTEAM

25:12

25:12

06:38

 

8

Eva Gillinsky

NOTEAM

26:03

26:03

07:29

 

9

Anne R Fredriksen

NOTEAM

29:19

29:19

10:45

 

Antall 9

 

Påmeldte: 11

Startende: 10

 

 

 

 

M 40-49

 

 

 

 

 

 

1

Geir Strandbakke

Team Sport1

17:28

17:28

 

 

2

Jon Øksenvad

NOTEAM

17:32

17:32

00:04

 

3

Oleg Ruds

NOTEAM

19:38

19:38

02:10

 

4

Sverre Sand

Dnb Piratbirken

19:42

19:42

02:14

 

5

Aslak Berglund

Milslukern

19:57

19:57

02:29

 

6

Trond Rønningsveen

Kjell Sykkel Og Sport

20:56

20:56

03:28

 

7

Thomas Danielsen

NOTEAM

21:22

21:22

03:54

 

8

Asmund Sveen

Aas-jakobsen Bil

21:25

21:25

03:57

 

9

Tor Egil Sand

Telenor Bil

21:35

21:35

04:07

 

10

Harald Meen

Fossum If

22:38

22:38

05:10

 

11

Dirk Lørken

Lck

23:52

23:52

06:24

 

12

Arnt Steinar Olasveen

Glør

24:04

24:04

06:36

 

13

Espen Gillinsky

Netsaktiv

24:33

24:33

07:05

 

14

Jo Engeland

NOTEAM

32:45

32:45

15:17

 

Antall 14

Påmeldte: 15

Startende: 14

 

 

 

 

K 50-59

 

 

 

 

 

 

1

Torhild Garen

Milslukern

21:59

21:59

 

 

2

Kjersti Stenberg

Technip

23:01

23:01

01:02

 

Antall 2

 

Påmeldte: 2

Startende: 2

 

 

 

 

                   


M 50-59

 

 

 

 

1

Sven Lystad

Fet Skiklubb

20:49

20:49

 

2

Pål Hansen

Ceres

21:35

21:35

00:46

3

Egil Paulsrud

NOTEAM

21:55

21:55

01:06

4

Viggo Sandgrav

NOTEAM

21:56

21:56

01:07

5

Karl Kristian Aketun

Milslukern

22:12

22:12

01:23

6

Knut Houm

Gausdal Fik

22:26

22:26

01:37

7

Per Ole Nygaard

Vestringen Il

22:28

22:28

01:39

8

Jonny Stenshagen

NOTEAM

22:40

22:40

01:51

9

Øystein Løseth

Overtoppen

24:09

24:09

03:20

Antall 9

Påmeldte: 9

Startende: 9

 

 

 

M 60-69

 

 

 

 

1

Harald Austgarden

Vestringen Il

26:00

26:00

 

Antall 1

Påmeldte: 1

Startende: 1