Det var totalt 2661 påmeldte til det første Ingalåmi i Birken-regi. 2443 jenter stilte til start fordelt på de tre distansene, 30, 15 og 5 km. 770 fullførte tremila, 1051 på den halve distansen og 617 på kostymerennet på 5 km. Dermed ble totalt 2438 registret i mål under årets jenteskifest som gikk i solskinn og på godt skiføre. Pga. meget skapt føre etter nattens frost valgte Birken-arrangørene av sikkerhetsmessige årsaker og kjøre opp igjen løypene for å gjøre snøen mjukere.
Etter at Lillehammerløperen Hilde Losgård Landheim hadde paradert i mål som klar vinner på 30 km, ble det et rivende spurtoppgjør på 15 km hvor Marthe Bjørnsgaard, også fra Lillehammer Skiklub, vant fotofinishen med Kjelsås' Ane Blomseth Johnsen med Sofie Nordsveen Hustad fra Nes Ski bare fem sekunder bak.
Bildet: Vinner av 15 km Marthe Bjørnsgaard, Lillehammer Skiklub.
GALLERI MED 50 BILDER TATT MELLOM SAGMYRA OG MESNASAGA
Alle resultater Ingalåmi 2014
Ane Blomseth Johnsen ledet an i tetrioen på 15 km ved Sagmyra foran Sofie Nordsveen Hustad og Marthe Bjørnsgaard,
Tynsetjenta i Lillehammers blå trikot, Hilde Losgård Landheim, vant 30 km med to og et halvt minutt på Ingeranne Strøm Nakstad. fra Byåsen IL. (Arrangørfoto)
Tettsittende skidresser var byttet ut med andre fargerike antrekk i kostymerennet på 5 km. (Arrangørfoto)
De beste i Ingalåmi 08.03.2014: | |||
15 km | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Marthe Bjørnsgaard | Lillehammer Skiklub | 44:02:00 |
2 | Ane Blomseth Johnsen | 44:02:00 | |
3 | Sofie Nordsveen Hustad | Nes-Ski | 44:07:00 |
4 | Ine Løvlien | Lillehamer Skiklub | 45:11:00 |
5 | Astrid-Kristin Ruud | Hufserypene | 45:14:00 |
6 | Sigrid Nordgården | Lillehammer Skiklub | 46:48:00 |
7 | Kristine Kristiansen Torgersen | Lillehammer Skiklubb | 46:55:00 |
7 | Kristin Helland-Hansen | Jardar Langrenn | 46:55:00 |
9 | Anna Bergehagen | Lillehammer Skiklub | 47:03:00 |
10 | Ragnhild Bratberg | DnB | 47:05:00 |
11 | Hege Skari | Lillehammer Skiklub | 47:06:00 |
12 | Maria Nyeng | Ringebu-Fåvang skiklubb | 47:38:00 |
13 | Marte Sofie Buraas | Lillehammer SK | 47:40:00 |
14 | Katrine Amundsen | LØRENSKOG SKIKLUBB | 48:48:00 |
14 | Jeanette Persson | Hufserypene Nittedal | 48:48:00 |
16 | Pernille Skarpenes | NTG Lillehammer/Kjelsås IL | 48:58:00 |
17 | Mathea Gjeitnes | Molde og Omegn | 49:03:00 |
18 | Astrid Tesaker | Rustad IL | 49:13:00 |
19 | Karoline Bye Øren | Lillehammer Skiklub | 49:22:00 |
20 | Reidun O. Karlsen | Lillehammer Skiklub | 49:44:00 |
30 km | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Hilde Losgård Landheim | 01:29:23 | |
2 | Ingeranne Strøm Nakstad | Byåsen skiklubb | 01:31:52 |
2 | Therese Engen | Swix Sport AS | 01:31:52 |
4 | Randi Damgaard | LHL | 01:33:22 |
5 | Marit Stalsberg Nyeng | Ringebu-Fåvang skiklubb | 01:37:00 |
6 | Marianne Myklebust | Hamar Skiklubb | 01:37:18 |
7 | Carina Lagerlöf | Malungs Skidklubb | 01:37:55 |
8 | Kirsti Kolseth | 01:38:14 | |
9 | Stine Fallingen Ødegård | LHL | 01:38:30 |
9 | Katja Boner | SC Klosters/Team Coop | 01:38:30 |
11 | Lill Hege Bjørklund | Sørskogbygda IL | 01:38:37 |
12 | Borghild Løvset | 01:38:51 | |
13 | Anne Hørsand | Ilseng | 01:40:24 |
14 | Guro Tveito | Voss IL | 01:40:58 |
15 | Frida Næss-Ulseth | 01:41:03 | |
16 | Ragnhild Vestad | Garmo | 01:41:54 |
17 | Stine Cecilie Aarstad | Ås IL | 01:42:13 |
18 | Anne Rindal Offigstad | Friskis&Svettis Lillehammer | 01:42:32 |
19 | Inger-Lise Sæterbakken Jevne | Øyer/Tretten | 01:42:57 |
20 | Venche Vestbakken | LHL | 01:43:20 |
d