Merete Helgheim løper for Gloppen FIK, og på tredjeplass kom Malin Holmberg, Vallda IL med tiden 56.23.
I herreklassen var det Jann Olav Tjønneland, Viksdalen IL som seiret på tiden 45.01 foran den lokale 14-åringen Håkon Stavik fra Langevåg, men representerer Ålesund FIK, med tiden 47.03. Tredjeplassen tok Robert Sogge, Ekornes BIL på tiden 48.38.
Varden Opp blei arrangert for 11. gang og denne gangen var arrangøren, Vonløypa, heldig med både været og forholda i løypa. Det lå litt skodde oppover Sulafjellet i formiddagstimene, men den lettet da alle nådde toppen på Vardane (776 m.o.h.). Utsikten fra Storvarden var upåklagelig i solgløtta.
Arrangøren stilte med høye pengepremier til de beste, men også i trimmklassen uten tid blei det trekt ut mange flotte premier. Det er kjekt å oppleve arrangører som også setter pris på prestasjonene til de mange mosjonistene, og som ofte er økonomisk bærebjelker i mange motbakkeløp.
105 løpere sprang på tid i fjelløpet, og det var en solid økning fra i fjor.
Se tekst og bilder på Sunnmørsposten fra fjelløpet Varden Opp
RESULTATER:
Fjelløpet Varden Opp |
|
|
|
|
|
|
Navn |
Klubb |
St. nr |
Tid |
Pl totalt |
Klasse |
Plass |
Krostoffersen Sara D. |
Langevåg |
4074 |
1.13,20 |
83 |
K 17-22 |
1 |
Kristoffersen Synne D. |
Langevåg |
4075 |
1.17,43 |
91 |
K 17-22 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
Weng Merete |
BUL |
4010 |
48,03 |
3 |
K 23-39 |
1 |
Helgheim Merete |
Gloppen Friidrettsklubb |
4021 |
50,43 |
7 |
K 23-39 |
2 |
Holmberg Malin |
Valldal |
4027 |
56,23 |
23 |
K 23-39 |
3 |
Stave Åshild D. |
Blomstervegen 13A |
4067 |
1.04,58 |
58 |
K 23-39 |
4 |
Fagervold Tove |
Selbu IL |
4052 |
1.06,19 |
60 |
K 23-39 |
5 |
Hellevik Anette |
Crossfit Langevåg |
4036 |
1.09,11 |
72 |
K 23-39 |
6 |
Slørdahl Ingunn |
Funksjonell Trening |
4050 |
1.11,53 |
79 |
K 23-39 |
7 |
Lunheim Vibeke Solbakken |
Ellingsøy |
4046 |
1.17,52 |
92 |
K 23-39 |
8 |
Knutsen Anne-Marthe |
Crossfit Langevåg |
4037 |
1.20,16 |
95 |
K 23-39 |
9 |
Håhjem Bente Eide |
Ålesund |
4048 |
1.23,44 |
97 |
K 23-39 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Eid Arlén Rønning |
Hødd |
4024 |
1.07,00 |
63 |
K 40-44 |
1 |
Emblem Anne Berit Støyva |
Emblem IL |
4071 |
1.07,37 |
65 |
K 40-44 |
2 |
Vågnes Ragnhild Molvær |
Langevåg |
4001 |
1.09,19 |
73 |
K 40-44 |
3 |
Vasset Grethe V. |
Crossfit Langevåg |
4005 |
1.13,36 |
84 |
K 40-44 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
Ryste, Kari-Anne Tryggestad |
Sunnylven IL |
4058 |
1.02.38 |
51 |
K 45-49 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
Aaland Venke H. |
Crossfit Langevåg |
4007 |
1.09,03 |
69 |
K 50-54 |
1 |
Krosby Ingunn |
Crossfit Langevåg |
4000 |
1.14,34 |
89 |
K 50-54 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
To Linn |
Langevåg |
3959 |
1.06,27 |
62 |
K-Trim |
1 |
Finholt Kjersti |
Eidsnes |
3957 |
1.10,52 |
76 |
K-Trim |
2 |
Vågan Anne Marita |
Ålesund |
3965 |
1.13,48 |
85 |
K-Trim |
3 |
Kristoffersen Maren |
Langevåg |
3960 |
1.18,46 |
94 |
K-Trim |
4 |
Refsnes Ingeborg |
Eidsnes |
3956 |
1.23,10 |
96 |
K-Trim |
5 |
Solevåg Therese |
Langevåg |
3966 |
1.36,14 |
99 |
K-Trim |
6 |
Hareide Live Rensch |
Fiskarstrand |
3953 |
1.42,42 |
102 |
K-Trim |
7 |
Furuli Irene Schmidt |
Eidsnes |
3955 |
|
Brutt |
K-Trim |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Stavik Håkon |
Langevåg |
4032 |
47,03 |
2 |
M 17-22 |
1 |
Rimereit Lars Åkernes |
Gåseid Athletics |
4038 |
53,11 |
11 |
M 17-22 |
2 |
Werve Youri van der |
Hornindal IL |
4044 |
54,21 |
16 |
M 17-22 |
3 |
Skarbø Henrik Waagan |
IL Lauparen |
4051 |
55,24 |
20 |
M 17-22 |
4 |
Solnørdal Oscar |
Aafk |
4016 |
58,56 |
34 |
M 17-22 |
5 |
Dalen Filip |
Aafk |
4017 |
1.02,27 |
50 |
M 17-22 |
6 |
Fredriksen Tengel |
Aafk |
4084 |
1.11,40 |
78 |
M 17-22 |
7 |
Gjøsund Eirik Larsgård |
Aafk |
4015 |
1.18,05 |
93 |
M 17-22 |
8 |
Flem Oliver K. |
LIL |
4002 |
1.32,16 |
98 |
M 17-22 |
9 |
Otterlei Erik |
Langevåg IL |
4034 |
1.40,06 |
100 |
M 17-22 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Holvorsen Øystein |
Ålesund |
4061 |
49,48 |
5 |
M 23-39 |
1 |
Ahl Daniel |
IF Triathlon |
4045 |
50,24 |
6 |
M 23-39 |
2 |
Haugland Arve |
Follestaddalen IL |
4047 |
53,11 |
12 |
M 23-39 |
3 |
Mørch Robert |
Molde |
4041 |
54,16 |
15 |
M 23-39 |
4 |
Hauge-Nilsen Martin |
Kondis |
4039 |
54,35 |
17 |
M 23-39 |
5 |
Blindheim Sindre |
Ålesund |
4066 |
54,46 |
18 |
M 23-39 |
6 |
Drotningsvik Øyvind |
|
4083 |
57,05 |
27 |
M 23-39 |
7 |
Huldal Onar |
Kondis |
4072 |
57,43 |
30 |
M 23-39 |
8 |
Fornelos Nuno |
Tennfjord |
4062 |
58,53 |
33 |
M 23-39 |
9 |
Johannessen Bent |
Langevåg IL |
4064 |
58,58 |
35 |
M 23-39 |
10 |
Emblem Sigbjørn |
Hakkalestranda FIL |
4060 |
59,20 |
38 |
M 23-39 |
11 |
Kongshaug Simen Sørgaard |
Oslo |
4009 |
1.00,41 |
42 |
M 23-39 |
12 |
Haddal Kjetil |
Ålesund |
4011 |
1.00,58 |
43 |
M 23-39 |
13 |
Eikrem Vegard |
Langevåg IL |
4013 |
1.01,32 |
46 |
M 23-39 |
14 |
Holte Rune |
Ålesund |
4065 |
1.01,37 |
47 |
M 23-39 |
15 |
Haugen Bertil |
Herd |
4087 |
1.02,50 |
52 |
M 23-39 |
16 |
Sjølset Daniel Anders |
Øksendal IL |
4043 |
1.09,08 |
70 |
M 23-39 |
17 |
Solheim Frank Robert |
Ellingsøy |
4053 |
1.12,06 |
80 |
M 23-39 |
18 |
Andersen Morten |
Spjelkavik og Omegn FIK |
4023 |
1.13,02 |
81 |
M 23-39 |
19 |
Haugen Stian |
Giørtz BIL |
4077 |
1.17,44 |
103 |
M 23-39 |
20 |
Korsnes Runar |
Emblem IL |
4059 |
|
Brutt |
M 23-39 |
21 |
|
|
|
|
|
|
|
Tjønneland Jann Olav |
Viksdalen IL |
4022 |
45,01 |
1 |
M 40-44 |
1 |
Sogge Robert |
Ekornes BIL |
4068 |
48,38 |
4 |
M 40-44 |
2 |
Skaar Rune |
Sula SK |
4004 |
51,30 |
8 |
M 40-44 |
3 |
Uran Are |
Havørn |
4026 |
52,04 |
9 |
M 40-44 |
4 |
Tafjord Glenn H. |
Ekornes BIL |
4070 |
53,27 |
13 |
M 40-44 |
5 |
Strømsholm Brian |
Noteam |
4056 |
55,09 |
19 |
M 40-44 |
6 |
Brandtzæg Jens Ivar |
Ålesund |
4012 |
55,34 |
21 |
M 40-44 |
7 |
Størksen André |
Langevåg |
4003 |
56,38 |
25 |
M 40-44 |
8 |
Emblem Gunnar |
Hakalestranda Kondisj.lag |
4082 |
57,14 |
28 |
M 40-44 |
9 |
Branddal Hans Jørgen |
Sula SK |
4073 |
59,38 |
39 |
M 40-44 |
10 |
Moen Anders |
|
4080 |
1.01,22 |
45 |
M 40-44 |
11 |
Slinning Cato Andre |
G-MAX |
4081 |
1.04,43 |
56 |
M 40-44 |
12 |
Brynhildsrud Håvard |
MSIL |
4086 |
1.05,24 |
59 |
M 40-44 |
13 |
Måseidvåg Terje |
Crossfit Langevåg |
4033 |
1.09,10 |
71 |
M 40-44 |
14 |
Lie Odd Helge |
Fiskarstrand IL |
4042 |
1.14,17 |
86 |
M 40-44 |
15 |
Otterlei Kjell Harald |
Langevåg IL |
4035 |
1.40,07 |
101 |
M 40-44 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
Nystøyl Harald Svein |
Hakkalestranda Kondisj.lag |
4029 |
56,50 |
26 |
M 45-49 |
1 |
Ekroll Asbjørn |
Ålesund |
4079 |
57,33 |
29 |
M 45-49 |
2 |
Stokkevåg Christian |
Ålesund |
4085 |
1.02,11 |
49 |
M 45-49 |
3 |
Vadseth Oddgeir |
LIL |
4078 |
1.04,50 |
57 |
M 45-49 |
4 |
Hagerup Vidar |
Eidsnes |
4018 |
1.10,08 |
74 |
M 45-49 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
Juliebø Jan Ove |
Ørsta |
4049 |
52,55 |
10 |
M 50-54 |
1 |
Gardien Johan |
Spjelkavik IL |
4054 |
53,44 |
14 |
M 50-54 |
2 |
Brune Bjørn Arve |
Stranda |
4069 |
55,46 |
22 |
M 50-54 |
3 |
Torben Sverre |
Sula SK |
4014 |
1.04,37 |
55 |
M 50-54 |
4 |
Hundvebakke Geir |
|
4019 |
1.06,22 |
61 |
M 50-54 |
5 |
Andersson Thomas |
Gursken IL |
4030 |
1.07,05 |
64 |
M 50-54 |
6 |
Ness Oddgeir |
Langevåg |
4076 |
1.10,41 |
75 |
M 50-54 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
Skaar Knut |
Ålesund |
4055 |
58,05 |
31 |
M 55-59 |
1 |
Råheim Geir A. |
Ålesund Tennisklubb |
4008 |
1.04,17 |
54 |
M 55-59 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
Driveklepp Erik |
VTI |
4006 |
58,42 |
32 |
M 60-64 |
1 |
Døving Odd Jarle |
Emblem IL |
4057 |
59,18 |
37 |
M 60-64 |
2 |
Vasset Per Gunnar |
Langevåg IL |
4031 |
1.01,57 |
48 |
M 60-64 |
3 |
Godø Finn |
Godøy |
4025 |
1.10,53 |
77 |
M 60-64 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
Fugleseth Helge |
Ålesund Friidrettsklubb |
4020 |
1.01,09 |
44 |
M 65-69 |
1 |
Fagerlund Kjell M. |
Hasundgot IL |
4028 |
1.14,28 |
88 |
M 65-69 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
Helset Per Jan |
Kondis |
4063 |
1.14,22 |
87 |
M 70- |
1 |
Øien Olaf |
Velledalen IL |
4040 |
1.14,56 |
90 |
M 70- |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
Blindheim Jakob |
Langevåg |
3951 |
56,34 |
24 |
M-Trim |
1 |
Vågnes David |
Langevåg |
3963 |
59,09 |
36 |
M-Trim |
2 |
Birkeland Ole Kristian |
Ålesund |
3958 |
59,58 |
40 |
M-Trim |
3 |
Salen Marius |
Langevåg |
3962 |
1.00,06 |
41 |
M-Trim |
4 |
Nordstrand Espen |
LIL |
3967 |
1.04,10 |
53 |
M-Trim |
5 |
Hoff Jonas T. |
Langevåg |
3952 |
1.07,46 |
66 |
M-Trim |
6 |
Aaland Jan |
Fiskarstrand |
3954 |
1.08,15 |
67 |
M-Trim |
7 |
Kristoffersen Vidar |
Langevåg |
3964 |
1.08,24 |
68 |
M-Trim |
8 |
Solevåg Roy Egil |
Eidsnes |
3961 |
1.13,10 |
82 |
M-Trim |
9 |
Fotografer har vært: Angelique Helseth, Bas van der Werve og Martin Hauge-Nilsen
Oppvarming: Aktiv Trening Langevåg stod for oppvarmingen før start
Starten: 105 løpere startet i Varden Opp 2014
Først ut: Motbakkeløper og langrennsløper Runar Korsnes tar føringen, men må etter hvert bryte da han ikke følte seg heilt bra.(Foto: Bas van der Werve)
Fra Kondis: Martin Hauge-Nilsen (4039) Foto: Bas van der Werve
Nest tet: Startnummer 4044 er Youri van der Werve
Vinner klasse K-Trim: Startnummer 3959 To Linn
Flat start: Startnummer 4027 er Malin Holmberg som til slutt blei tredje beste kvinne. Foto: Bas van der Werve
13. plass i kl. M40-44 år: Startnummer 4086 Håvard Brynhildsrud
Eldste klasse: Nummer 4040 er Olaf Øien som stilte i 70-års klassen
Totalvinner: Jann Olav Tjønneland fra Viksdalen IL
3. og 2. plass: Robert Sogge foran Håkon Stavik
Nest best i kl. 23-39 år: Ahl Daniel
Applaus: Merete Weng setter ny løyperekord og blir totalt nummer tre i mål
Bedre enn i fjor: Merete Helgheim forbedret seg med over minuttet
Arrangøren av Follestaddalen rundt: Arve Haugland
Tåka: Geir Råheim forsvinner inn i den lille rest av skodde
I trimklassen: Anne Marita Vågan
Fra tåken og inn i solen: Bente Eide Håhjem svever
På hjemmebane: Grethe Vasset fra Crossfit Langevåg
Fotballspiller: Tengel Fredriksen (4084) fra Ålesund Fotballklubb
Av med klærne: Henrik Waagan Skarbø synes det blei vel varmt oppover bakkene, men beholdt buksen i respekt for tilskuerne
Ungdommen: Synne Dybvik Kristoffersen i yngste kvinneklasse
Mål: Storvarden 776 meter over havet
3. plass i kl. K40-44 år: Anne Berit Støyva Emblem
Vinner kl. M55-59 år: Knut Skaar med enda en ny personlig rekord
Flatt, men steinete mot målt: Nummer 4046 er Vibeke Solbakken Lunheim
Maratonløper: Geir Råheim valgte vekk maraton på Hadeland i dag for å springe motbakkeløp på Sula
Fra Hakallestranda kondisjonslag: Gunnar Emblem
Tidligere vinner: Øystein Halvorsen har vunnet Varden Opp før. I dag blei han klassevinner i kl. M23-39 år
Første motbakkeløp: Kari-Anne Tryggestad Ryste debuterte på motbakkeløp og blei totalt nummer fire blant kvinnene
Fra Søre Luten: Kjell Mindor Fagerlund
Portugiser fra Tennfjord: Nuno Fornelos
Fra Ulsteinvik: Onar Huldal
Facebookbilde: Fra venstre Onar Huldal, Arve Haugland og Martin Hauge-Nilsen
Snøparti: Også i år måtte løperne passere et bratt fjellparti med snø. Da var det gøyere ned igjen
Fra Ålesund Fotballklubb: Oscar Solnørdal
Fra Vanylven: Sigbjørn Emblem
Mål: Storvarden
Utsikt fra toppen: Sunnmørsalpene med Jønshorn
Og Kondis var tilstede: Her ved lokalredaktøren
De tre beste menn: Fra venstre Robert Sogge (3.plass), Jann Olav Tjønneland (vinner) og Håkon Stavik (2. plass)
De tre beste kvinner: Fra venstre Malin Holmberg (3. plass), Merete Weng (vinner) og Merete Helgheim (2.plass). Prisutdeler er Trygve Holm fra dugnadsgjengen i Vonløypa