Tida var en forbedring av persen med drøye 4 sekunder, og 9.56,30 holdt til tredjeplass, ca. 7 sekunder bak de to jentene i tet. VM-kravet er på 9.44,00, så skal det bli Kina-tur til sommeren, må 23-åringen forbedre seg med ytterligere 12 sekunder.
Karoline Skattebo løp i C-heatet og ble nummer åtte med 10.36,89. Det var pers med 8 sekunder, og hun var mindre enn 2 sekunder bak kravet til U23-EM.
Også Aurora Dybedokken var i aksjon, og hun løp 1500 meteren på 4.26,15. Det var knappe 4 sekunder bak kravet til U23-EM, som går i Tallinn 9.-12. juli.
Stanford Invitational, California 03.04.2015 | |||
Kvinner 3000 hinder, A-heat | |||
1 | Courtney Frerichs | UMKC | 9:49.06 |
2 | Eva Krchova | Hudson Elite | 9:49.88 |
3 | Ingeborg Loevnes | Oklahoma Sta | 9:56.30 |
4 | Tansey Lystad | Portland | 10:01.31 |
5 | Shannon Klenke | Arkansas | 10:07.62 |
6 | Courtney Heiner | Strava TC | 10:08.99 |
7 | Danielle Winslow | Boston Colle | 10:09.41 |
8 | Kelly McShea | Unattached | 10:13.02 |
9 | Allie Buchalski | Furman | 10:13.10 |
10 | Madi Talbert | Lipscomb | 10:16.69 |
11 | Megan Rolland | Oiselle | 10:22.81 |
12 | Maggie Callahan | Hudson Elite | 10:28.03 |
13 | Katie Mahoney | Eastern Wash | 10:28.68 |
14 | Lucy Cheadle | Washington U | 10:35.01 |
15 | Emma Hyyppa | Boise State | 10:37.65 |
16 | Leila Mantilla | Columbia | 10:47.96 |
17 | Catie Arrigoni | Eastern Wash | 10:50.80 |
18 | Shanoah Souza | SMU | 10:55.61 |
Kvinner 3000 m, B-heat | |||
1 | Janica Mäkelä | Team Finland | 10:23.53 |
2 | Hope Schmelzle | Purdue | 10:30.19 |
3 | Abby Caldwell | Iowa State | 10:32.43 |
4 | Kaila Urick | Minnesota | 10:33.41 |
5 | Sydney Leiher | Syracuse | 10:35.19 |
6 | Louise Webb | Lamar | 10:35.48 |
7 | Jennica Redd | BYU | 10:36.17 |
8 | Karoline Skatteboe | SMU | 10:36.89 |
9 | Rebecca Chandler | Vanderbilt | 10:37.18 |
10 | Paula Gil-Echevarria | Eastern Wash | 10:40.94 |
11 | Audra DeStefano | Wyoming | 10:41.11 |
12 | Madison Stenger | Indiana | 10:45.70 |
13 | Claire DeVoe | Cornell | 10:49.25 |
14 | Caroline Hogardh | Northern Ari | 10:49.87 |
15 | Courtney Wood | Missouri | 10:58.39 |
Kvinner 1500 m, C-heat | |||
1 | Baylee Mires | Washington | 4:21.64 |
2 | Ayla Granados | SRA Elite | 4:23.57 |
3 | Sara Barron | Vanderbilt | 4:23.74 |
4 | Caileigh Glenn | Oklahoma Sta | 4:23.90 |
5 | Anna Boyert | Oklahoma Sta | 4:24.07 |
6 | Kelsey Brown-Gilbert | BYU | 4:24.77 |
7 | Aurora Dybedokken | Oklahoma Sta | 4:26.15 |
8 | Rebecca Mehra | Stanford | 4:26.69 |
9 | Belle Wallace | Oklahoma | 4:27.50 |
10 | Molly McNamara | Stanford | 4:28.31 |
11 | Anna Laman | Stanford | 4:28.82 |
12 | Kori Gilley | Humboldt Sta | 4:35.20 |
13 | Maddy Berkson | Stanford | 4:35.94 |
--- | Leah Rosenfeld | Unattached | DNF |