Det femte kretsmesterskapet i terrengløp for Hedmark og Oppland som ble arrangert på Mo Gård i Moelv hadde også denne gang god deltakelse med 218 løpere, 56 barn under 11 år inkludert. Det er 11 flere enn fjorårets mesterskap, og helt på høyde med rekorddeltakelsen samme sted i 2013 da 221 løpere fullførte en av de tre distansene.
Det ble kåret over 20 krestmestere i begge kretser torsdag med Friidrettsklubben Orion og Gjøvik Friidrettsklubb som de mestvinnende med sju KM-gull hver. Også arrangørklubben Moelven IL hevdet seg godt på hjemmebane med seks løpere på toppen av seierpallen etter løpene som gikk i den samme oversiktlige og publikumsvennelige rundløypa på 800 meter som er blitt brukt de siste årene.
99 BILDER FRA KM I TERRENGLØP 2015
Video på ringsakerblad.no: Kamp om KM-titlene i Moelv
Se videoer på Moelven IL Friidretts facebookside
Moelven IL Friidretts hjemmeside
Søkbare resultater
Samleside for KM i terrengløp for Hedmark
Hard kamp mellom kretsmesterene i 12-årsklassen: Andreas Grimerud, Moleven IL (543) var ett sekund foran Øyvind Tallhaug Gulbrandsen, Øystre Slidre IL (527) i mål. (Foto: Dag Kåshagen)
Birk Håkenstad Evertsen, Øystre Slidre IL (532) spurtet inn til KM -tittel i G13 for Oppland, side om side med Henrik Jevanord, Moleven IL som tok KM-sølv for Hedmark i G12.(Foto: Dag Kåshagen)
Spurtoppgjør på jentenes 1,6 km mellom Mari Robøle Lien, Hamar IL (J15 - til høyre)) som vant duellen med Tessa den Heijer, FIK Ren-Eng (J18-19). (Foto: Dag Kåshagen)
Tre Orionløpere som tok hvert sitt KM-gull var først på guttenes 1,6 km: Sigurd Ruud Skjeseth (G18-19), Petter Myhr (G15) og Anders Søgnebotten Lang-Ree (G16). (Foto: Dag Kåshagen)
Kretsmestere i terrengløp 2015 - Hedmark: |
|||
Klasse | Fornavn | Etternavn | Klubb |
J11 | Lina | Hagelund | Hamar IL |
J12 | Tiril Kristine | Knutsen | Oppstad IL |
J13 | Siri | Wangen | FIK Orion |
J14 | Ida | Benjaminsen | Veldre Friidrett |
J15 | Mari Robøle | Lien | Hamar IL |
J16 | Anine | Lome | FIK Orion |
J17 | Emma | Murvold | Ren-Eng, FIK |
J18-19 | Tessa | Denheijer | Ren-Eng, FIK |
KS | Anne | Storslett | Moelven IL |
K40-44 | Tone Lise | Johannessen | Moelven IL |
G11 | Sigurd | Nordaas | FIK Orion |
G12 | Andreas | Grimerud | Moelven IL |
G13 | Kjartan | Røstelien-Gangås | Moelven IL |
G15 | Petter | Myhr | FIK Orion |
G16 | Anders Søgnebotten | Lang-Ree | FIK Orion |
G17 | Ole | Flatebø | Veldre Friidrett |
G18-19 | Sigurd Ruud | Skjeseth | FIK Orion |
MS | Henning | Mortensen | Veldre Friidrett |
M35-39 | Jarle | Jakobsen | Moelven IL |
M40-44 | Bjørn | Robstad | Moelven IL |
M45-49 | Svein | Nordaas | FIK Orion |
M50-54 | Anders | Holmberg | Skar G-Sport Moelv |
Kretsmestere i terrengløp 2015 - Oppland: |
|||
Klasse | Fornavn | Etternavn | Klubb |
J11 | Jessica | Silber | Vind IL |
J12 | Mari | Stensrud | Raufoss IL |
J13 | Kristine | Kravdal | Gjøvik FIK |
J14 | Hedda | Bakkemo | Gjøvik FIK |
J15 | Pernille | Gullikstad | Søre Ål IL |
J16 | Tuva | Bakkemo | Gjøvik FIK |
K45-49 | Dorte | Foss | Raufoss IL |
G11 | Gédeon | Ngoma-Larsen | Lillehammer IF |
G12 | Øyvind Tallhaug | Gulbrandsen | Øystre Slidre IL |
G13 | Birk Håkenstad | Evertsen | Øystre Slidre IL |
G14 | Eirik | Seegaard | Gjøvik FIK |
G15 | Håkon | Nyhagen | Rogne IL |
G16 | Anders | Kolstadbakken | Rogne IL |
G17 | Kristian | Jakobsen | Gjøvik FIK |
G18-19 | Knut Einar | Jakobsen | Gjøvik FIK |
MU23 | Erik K | Hoffsbakken | Biri IL |
MS | Inge | Kristoffersen | Vind IL |
M35-39 | Bjørn Egil | Nordseth | Gjøvik FIK |
M40-44 | Odd Arnvid | Bollingmo | Raufoss IL |
M45-49 | Knut | Lium | Nordre Land IL |
M55-59 | Bjørn | Bakkelund | Vind IL |
Resultater KM i terrengløp, Hedmark og Oppland 01.05.2015: |
||||||
J11 - 0,8 km | ||||||
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Krets | Tid | Etter |
1 | Jessica | Silber | Vind IL | O | 00:03:00.5 | 00:00:00.0 |
2 | Malene Hagen | Lie | Lillehammer IF | O | 00:03:02.0 | 00:00:01.6 |
3 | Synne Børresen | Bollingmo | Raufoss IL | O | 00:03:02.7 | 00:00:02.3 |
4 | Hedda | Magnussen | Raufoss IL | O | 00:03:06.6 | 00:00:06.2 |
5 | Martea | Bergrum | Lillehammer IF | O | 00:03:09.4 | 00:00:09.0 |
6 | Lina | Hagelund | Hamar IL | H | 00:03:13.3 | 00:00:12.8 |
7 | Emma | Brobakken | Raufoss IL | O | 00:03:14.4 | 00:00:14.0 |
8 | Astrid | Hagen | FIK Orion | H | 00:03:25.0 | 00:00:24.6 |
9 | Thea | Kvam | Lillehammer IF | O | 00:03:28.8 | 00:00:28.4 |
10 | Dorthe | Danbolt | Raufoss IL | O | 00:03:29.5 | 00:00:29.0 |
J12 - 0,8 km | ||||||
1 | Tiril Kristine | Knutsen | Oppstad IL | H | 00:02:42.3 | 00:00:00.0 |
2 | Mari | Stensrud | Raufoss IL | O | 00:02:42.7 | 00:00:00.4 |
3 | Hanna Hagevik | Bakke | Trysilgutten IL | H | 00:02:50.9 | 00:00:08.6 |
4 | Emma Bangstad | Bergersen | Hamar IL | H | 00:02:53.6 | 00:00:11.3 |
5 | Mia Emilie | Berntsen | Gjøvik FIK | O | 00:02:55.0 | 00:00:12.7 |
6 | Dina Lidahl | Lillejordet | Hamar IL | H | 00:03:00.2 | 00:00:17.9 |
7 | Kari Hagevik | Bakke | Trysilgutten IL | H | 00:03:11.9 | 00:00:29.6 |
8 | Mathilde Krogstie | Bjørgan | Løten Friidrett | H | 00:03:26.9 | 00:00:44.7 |
J13 - 0,8 km | ||||||
1 | Kristine | Kravdal | Gjøvik FIK | O | 00:02:46.3 | 00:00:00.0 |
2 | Siri | Wangen | FIK Orion | H | 00:02:51.4 | 00:00:05.1 |
3 | Marthe Sofie L. | Foss | Gjøvik FIK | O | 00:02:51.9 | 00:00:05.6 |
4 | Karen | Plukkerud | Løten Friidrett | H | 00:02:53.2 | 00:00:06.9 |
5 | Janne B | Seierstad | Raufoss IL | O | 00:02:55.5 | 00:00:09.2 |
6 | Marie-Liv | Kyllingstad | Moelven IL | H | 00:02:57.1 | 00:00:10.8 |
7 | Astrid Ellefsæter | Grønbakken | Moelven IL | H | 00:02:58.8 | 00:00:12.5 |
8 | Karen Emine | Rekslen | Raufoss IL | O | 00:03:01.6 | 00:00:15.3 |
9 | Live | Bergum | Lillehammer IF | O | 00:03:05.4 | 00:00:19.1 |
10 | Anette Berg | Kløvstad | Moelven IL | H | 00:03:19.3 | 00:00:33.0 |
11 | Ingrid | Stenberg | FIK Orion | H | 00:03:21.2 | 00:00:34.9 |
J14 - 0,8 km | ||||||
1 | Ida | Benjaminsen | Veldre Friidrett | H | 00:02:36.0 | 00:00:00.0 |
2 | Hedda | Bakkemo | Gjøvik FIK | O | 00:02:38.9 | 00:00:02.9 |
3 | Carina | Sveen | FIK Orion | H | 00:02:40.5 | 00:00:04.5 |
4 | Julie | Grøndalen | Raufoss IL | O | 00:02:45.7 | 00:00:09.7 |
5 | Karen | Myklebust | Hamar IL | H | 00:02:47.8 | 00:00:11.8 |
6 | Anna | Bårdseng | Hamar IL | H | 00:02:51.3 | 00:00:15.2 |
7 | Signe | Granseth | Søndre Land IL | O | 00:02:53.7 | 00:00:17.7 |
8 | Julie | Neby | Hamar IL | H | 00:02:54.1 | 00:00:18.1 |
9 | Otilie Børresen | Bollingmo | Raufoss IL | O | 00:02:54.4 | 00:00:18.4 |
10 | Natascha | Silber | Vind IL | O | 00:03:03.3 | 00:00:27.2 |
11 | Solvor | Seim | Hamar IL | H | 00:03:05.5 | 00:00:29.5 |
12 | Kine Jeanette | Brenden | FIK Orion | H | 00:03:14.5 | 00:00:38.5 |
J15 - 1,6 km | ||||||
1 | Mari Robøle | Lien | Hamar IL | H | 00:05:16.7 | 00:00:00.0 |
2 | Pernille | Gullikstad | Søre Ål IL | O | 00:05:52.9 | 00:00:36.2 |
3 | Hanne | Myhr | FIK Orion | H | 00:05:53.2 | 00:00:36.6 |
4 | Annette | Berntsen | Gjøvik FIK | O | 00:05:53.5 | 00:00:36.9 |
5 | Karoline Wardberg | Høiby | Moelven IL | H | 00:06:01.9 | 00:00:45.2 |
6 | Kristine Haanes | Strandlie | Gjøvik FIK | O | 00:06:02.9 | 00:00:46.2 |
7 | Ronja Håkenstad | Evertsen | Øystre Slidre IL | O | 00:06:03.6 | 00:00:47.0 |
8 | Thea Helene L. | Foss | Gjøvik FIK | O | 00:06:07.7 | 00:00:51.1 |
9 | Karen Amalie | Nordseth | Gjøvik FIK | O | 00:06:18.2 | 00:01:01.6 |
10 | Elin | Kolstadbakken | Rogne IL | O | 00:06:27.8 | 00:01:11.1 |
11 | Johanne Lunde | Ragnhildsløkken | Vind IL | O | 00:06:32.8 | 00:01:16.1 |
12 | Kamomilla | Sunde | Brandbu IF | O | 00:06:45.0 | 00:01:28.3 |
J16 - 1,6 km | ||||||
1 | Anine | Lome | FIK Orion | H | 00:05:41.2 | 00:00:00.0 |
2 | Tuva | Bakkemo | Gjøvik FIK | O | 00:05:41.3 | 00:00:00.1 |
3 | Dorthe B | Seierstad | Raufoss IL | O | 00:05:54.2 | 00:00:13.0 |
J17 - 1,6 km | ||||||
1 | Emma | Murvold | Ren-Eng, FIK | H | 00:05:35.8 | 00:00:00.0 |
J18-19 - 1,6 km | ||||||
1 | Tessa | Den Heijer | Ren-Eng, FIK | H | 00:05:17.8 | 00:00:00.0 |
2 | Marit | Østvang | Ren-Eng, FIK | H | 00:05:21.9 | 00:00:04.1 |
3 | Emilie Fossumstuen | Grøterud | Moelven IL | H | 00:05:43.7 | 00:00:25.9 |
KS - 1,6 km | ||||||
1 | Anne | Storslett | Moelven IL | H | 00:06:06.8 | 00:00:00.0 |
KV 40-44 - 1,6 km | ||||||
1 | Tone Lise | Johannessen | Moelven IL | H | 00:07:37.9 | 00:00:00.0 |
KV45-49 - 1,6 km | ||||||
1 | Dorte | Foss | Raufoss IL | O | 00:06:10.6 | 00:00:00.0 |
G11 - 0,8 km | ||||||
1 | Sigurd | Nordaas | FIK Orion | H | 00:02:43.2 | 00:00:00.0 |
2 | Lars | Kongssund | Moelven IL | H | 00:02:45.2 | 00:00:02.1 |
2 | Gédeon | Ngoma-Larsen | Lillehammer IF | O | 00:02:45.2 | 00:00:02.0 |
4 | Engebakken | Kristian | Løten Friidrett | H | 00:02:45.6 | 00:00:02.4 |
5 | Kristian | Kongssund | Moelven IL | H | 00:02:50.2 | 00:00:07.0 |
6 | Mattis Korsbakken | Holmen | FIK Orion | H | 00:02:57.9 | 00:00:14.7 |
7 | Joakim | Markestad | Vind IL | O | 00:03:02.9 | 00:00:19.7 |
8 | Sigurd | Bakke | Næroset IL | H | 00:03:05.2 | 00:00:22.0 |
9 | Kristoffer Berg | Kløvstad | Moelven IL | H | 00:03:23.7 | 00:00:40.5 |
10 | Sivert | Brenden | FIK Orion | H | 00:05:11.6 | 00:02:28.5 |
G12 - 0,8 km | ||||||
1 | Andreas | Grimerud | Moelven IL | H | 00:02:28.9 | 00:00:00.0 |
2 | Øyvind Tallhaug | Gulbrandsen | Øystre Slidre IL | O | 00:02:29.9 | 00:00:01.0 |
3 | Henrik | Jevanord | Moelven IL | H | 00:02:34.9 | 00:00:06.0 |
4 | Jonas | Øyan | Ren-Eng, FIK | H | 00:02:41.0 | 00:00:12.1 |
5 | Anders | Grini | Moelven IL | H | 00:02:41.4 | 00:00:12.5 |
6 | Jonas | Hoelsveen | Raufoss IL | O | 00:02:42.7 | 00:00:13.8 |
7 | Karsten | Grønnerud | Kolbukameratene | O | 00:02:43.5 | 00:00:14.6 |
8 | Milan | Spijker | Ren-Eng, FIK | H | 00:02:44.3 | 00:00:15.4 |
9 | Imre Sagbakken | Myrland | Raufoss IL | O | 00:02:47.5 | 00:00:18.6 |
10 | Jørgen Evensen | Lund | Gjøvik FIK | O | 00:02:48.3 | 00:00:19.4 |
11 | Peder Elias | Nordseth | Gjøvik FIK | O | 00:03:03.9 | 00:00:35.0 |
12 | Vegard | Ranestad | Hamar IL | H | 00:03:11.7 | 00:00:42.8 |
13 | Oliver | Thoresen | Moelven IL | H | 00:03:13.7 | 00:00:44.8 |
14 | Håkon Mathias Dalen | Øverhaug | Hamar IL | H | 00:03:29.0 | 00:01:00.1 |
15 | Njål | Kongssund | Moelven IL | H | 00:03:31.9 | 00:01:03.0 |
G13 - 0,8 km | ||||||
1 | Birk Håkenstad | Evertsen | Øystre Slidre IL | O | 00:02:34.3 | 00:00:00.0 |
2 | Kjartan | Røstelien-Gangås | Moelven IL | H | 00:02:35.6 | 00:00:01.3 |
3 | Håvard Bentdal | Ingvaldsen | Moelven IL | H | 00:02:35.9 | 00:00:01.6 |
4 | Magnus | Spilsberg | Gjøvik FIK | O | 00:02:40.0 | 00:00:05.7 |
5 | Audun | Nordaas | FIK Orion | H | 00:02:40.9 | 00:00:06.6 |
6 | Sigurd | Mjølstad-Svendsen | Gjøvik FIK | O | 00:02:42.6 | 00:00:08.3 |
7 | Tobias | Ramsberg | Kolbukameratene | O | 00:02:50.8 | 00:00:16.5 |
8 | Amund Wardberg | Høiby | Moelven IL | H | 00:02:54.3 | 00:00:20.0 |
9 | Carl Olav | Ellingsbø | Veldre Friidrett | H | 00:03:25.0 | 00:00:50.8 |
G14 - 0,8 km | ||||||
1 | Eirik | Seegaard | Gjøvik FIK | O | 00:02:20.8 | 00:00:00.0 |
2 | Olav | Høgåsen | Lillehammer IF | O | 00:02:22.1 | 00:00:01.3 |
3 | Håvard | Kvam | Kolbukameratene | O | 00:02:25.3 | 00:00:04.5 |
4 | Simen | Sethne | Kolbukameratene | O | 00:02:33.6 | 00:00:12.8 |
5 | Andreas | Amdahl | Lillehammer Skiklub | H | 00:02:35.0 | 00:00:14.2 |
6 | Markus | Riste | Østre Toten Skilag | O | 00:02:35.5 | 00:00:14.7 |
G15 - 1,6 km | ||||||
1 | Petter | Myhr | FIK Orion | H | 00:04:40.4 | 00:00:00.0 |
2 | Simen | Syversen | FIK Orion | H | 00:05:00.4 | 00:00:20.1 |
3 | Håkon | Nyhagen | Rogne IL | O | 00:05:08.8 | 00:00:28.4 |
4 | Jon Fossen | Rosenberg | Nordre Land IL | H | 00:05:12.0 | 00:00:31.6 |
5 | Simen Krogstie | Bjørgan | Løten Friidrett | H | 00:05:14.5 | 00:00:34.2 |
6 | Lavrants | Kongssund | Moelven IL | H | 00:05:30.5 | 00:00:50.1 |
7 | Petter | Ellingsbø | FIK Orion | H | 00:05:38.3 | 00:00:57.9 |
G16 - 1,6 km | ||||||
1 | Anders Søgnebotten | Lang-Ree | FIK Orion | H | 00:04:41.2 | 00:00:00.0 |
2 | Anders | Kolstadbakken | Rogne IL | O | 00:05:00.4 | 00:00:19.2 |
3 | Kristoffer | Seegaard | Gjøvik FIK | O | 00:05:00.9 | 00:00:19.7 |
4 | Bård Eskil | Bjørndalen | Oppstad IL | H | 00:05:02.9 | 00:00:21.7 |
5 | Hermann | Stensby | FIK Orion | H | 00:05:06.1 | 00:00:24.9 |
6 | Håvard | Hovde | Veldre Friidrett | H | 00:05:07.9 | 00:00:26.7 |
7 | Kristoffer | Ramsberg | Kolbukameratene | O | 00:05:11.3 | 00:00:30.1 |
8 | Sverre | Grønvold | Ren-Eng, FIK | H | 00:05:12.3 | 00:00:31.1 |
9 | Amaru | Wijman | Ren-Eng, FIK | H | 00:05:13.3 | 00:00:32.1 |
10 | Elias | Hoel | Kolbukameratene | O | 00:05:13.4 | 00:00:32.2 |
11 | Kristian Fodstad | Karlsen | FIK Orion | H | 00:05:15.5 | 00:00:34.3 |
12 | Thomas | Stangjordet | Raufoss IL | O | 00:05:21.5 | 00:00:40.3 |
13 | Eirik | Nordaas | FIK Orion | H | 00:05:21.9 | 00:00:40.7 |
14 | Mathias Haugen | Tverbekkmo | Raufoss IL | O | 00:05:47.4 | 00:01:06.2 |
15 | Marius | Vesterås | Gjøvik FIK | O | 00:05:57.1 | 00:01:15.9 |
G17 - 1,6 km | ||||||
1 | Ole | Flatebø | Veldre Friidrett | H | 00:04:45.8 | 00:00:00.0 |
2 | Johannes | Bordal | Veldre Friidrett | H | 00:05:00.8 | 00:00:15.0 |
3 | Martin | Grønvold | Ren-Eng, FIK | H | 00:05:01.6 | 00:00:15.8 |
4 | Jonas | Strøm Scheie | FIK Orion | H | 00:05:04.7 | 00:00:18.9 |
5 | Kristian | Jakobsen | Gjøvik FIK | O | 00:05:14.5 | 00:00:28.8 |
6 | Kristoffer | Nyberg | Ren-Eng, FIK | H | 00:05:29.1 | 00:00:43.4 |
G18-19 - 1,6 km | ||||||
1 | Sigurd Ruud | Skjeseth | FIK Orion | H | 00:04:37.2 | 00:00:00.0 |
2 | Fredrik | Helgestad | FIK Orion | H | 00:04:59.6 | 00:00:22.5 |
3 | Knut Einar | Jakobsen | Gjøvik FIK | O | 00:05:22.3 | 00:00:45.2 |
4 | Øystein | Nordaas | FIK Orion | H | 00:05:33.1 | 00:00:55.9 |
MU23 - 3,2 km | ||||||
1 | Sindre | Løchting | Tjalve | 00:09:30.7 | 00:00:00.0 | |
2 | Fredrik | Sætran | BUL-Tromsø | 00:10:13.6 | 00:00:42.9 | |
3 | Geir | Steig | Luster IL | 00:10:25.1 | 00:00:54.4 | |
4 | Vinjar | Skogsholm | 00:10:29.8 | 00:00:59.1 | ||
5 | Erik K | Hoffsbakken | Biri IL | O | 00:10:36.8 | 00:01:06.1 |
6 | Sultan | Kidane | FIK Orion | H | 00:10:48.7 | 00:01:18.0 |
MS 3,2 km | ||||||
1 | Inge | Kristoffersen | Vind IL | O | 00:10:10.7 | 00:00:00.0 |
2 | Henning | Mortensen | Veldre Friidrett | H | 00:10:34.8 | 00:00:24.2 |
3 | Jørgen | Moen | Ren-Eng, FIK | H | 00:10:37.2 | 00:00:26.5 |
MV35-39 - 3,2 km | ||||||
1 | Jarle | Jakobsen | Moelven IL | H | 00:10:32.8 | 00:00:00.0 |
2 | Bjørn Egil | Nordseth | Gjøvik FIK | O | 00:10:50.6 | 00:00:17.8 |
3 | Øyvind | Kjønsberg | Vind IL | O | 00:11:26.8 | 00:00:54.0 |
4 | Frode | KORSMO | Moelven IL | H | 00:12:07.1 | 00:01:34.3 |
MV40-44 - 3,2 km | ||||||
1 | Bjørn | Robstad | Moelven IL | H | 00:10:19.8 | 00:00:00.0 |
2 | Endre | Hjelseth | Ottestad IL | H | 00:11:06.6 | 00:00:46.8 |
3 | Odd Arnvid | Bollingmo | Raufoss IL | O | 00:11:08.5 | 00:00:48.6 |
4 | Trond | Kjeldsberg | Vind IL | O | 00:11:25.0 | 00:01:05.2 |
5 | Geir Arne | Fremstad | H | 00:13:43.8 | 00:03:24.0 | |
MV45-49 - 3,2 km | ||||||
1 | Svein | Nordaas | FIK Orion | H | 00:11:00.6 | 00:00:00.0 |
2 | Knut | Lium | Nordre Land IL | O | 00:11:01.2 | 00:00:00.5 |
3 | Reidar | Seim | Hamar IL | H | 00:11:29.1 | 00:00:28.4 |
4 | Gunnar | Finnson | Moelven IL | H | 00:12:29.3 | 00:01:28.6 |
5 | Kjell-Petter | Ellingsbø | Veldre Friidrett | H | 00:12:41.6 | 00:01:40.9 |
6 | Frode | Randen | Ringsaker Brannvesen | H | 00:12:46.3 | 00:01:45.7 |
7 | Hans Olav | Sethne | Kolbukameratene | O | 00:12:51.5 | 00:01:50.9 |
MV50-54 - 3,2 km | ||||||
1 | Anders | Holmberg | Skar G-Sport Moelv | H | 00:13:25.2 | 00:00:00.0 |
MV55-59 - 3,2 km | ||||||
1 | Bjørn | Bakkelund | Vind IL | O | 00:13:22.8 | 00:00:00.0 |