Olav Ulven, Fosheim sag og og Frode Jansen, ASKO Hedmark stakk tidlig i det 77 km lange landeveisrittet 2. pinsedag og og syklet sammen over mål som vinnere av årets utgave av Hamarrittet. Duoen holdt unna med et drøyt halvt minutt på en 15 mann stor forfølgergruppe. Drøyt 220 ryttere stilte til start, og 207 fullførte årets ritt som ble arrangert av Ottestad IL sykkel og Hedmark & Oppland bedriftsidrettskrets.
Flere bilder på Hamarrittets side på facebook
Samleside for Hamarrittet
Uoffisiell resultatliste Hamarrittet 25.05.2015: |
||||
K 17-19 | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | SEL Tora Helene | Ottestad IL Sykkel | 02:02:28 | 00:00:00 |
2 | OTTESTAD Mie Bjørndal | Ullevål SK | 02:04:18 | 00:01:50 |
K 20-29 |
||||
1 | OMDAHL Karoline Røste | Raufoss & Gjøvik SK | 02:02:41 | 00:00:00 |
2 | LERSVEEN BORGEN Anne | 02:28:00 | 00:25:19 | |
NORSTAD Janne | DNF | |||
JORAMO Kristine | DNF | |||
SYVERSEN Silje | DNF | |||
K 40-49 |
||||
1 | ØSTVOLD Sissel Kulseth | Rena IL | 02:02:59 | 00:00:00 |
2 | SVENDSEN Tove | Ottadalen SK | 02:02:59 | = |
3 | ROGNEBY Eli | Eina Sportsklubb | 02:06:56 | 00:03:57 |
4 | HOFF Line | Ottestad IL Sykkel | 02:12:17 | 00:09:18 |
5 | BOLSTAD Hilde | Glåmdal SK | 02:12:29 | 00:09:30 |
6 | HERMANSEN Astrid | Norsk Tipping | 02:15:20 | 00:12:21 |
K 50-59 |
||||
1 | ILLEVOLD Elisabeth | Odal SK | 02:28:02 | 00:00:00 |
MIKKELSEN Inger Lise | DNF | |||
M 17-19 |
||||
1 | ELLINGSEN Emil | Ottestad IL Sykkel | 01:54:06 | 00:00:00 |
2 | KARLSEN Hans Einar Ruud | Ottestad IL Sykkel | 01:55:16 | 00:01:10 |
3 | REFSDAL Ivar | Ottestad IL Sykkel | 02:01:29 | 00:07:23 |
4 | SEL Ole Ingar | Ottestad IL Sykkel | 02:01:44 | 00:07:38 |
5 | HOLTER Ådne | Ottestad IL Sykkel | 02:02:34 | 00:08:28 |
6 | HIRKJØLEN Trym | Ottestad IL Sykkel | 02:02:35 | 00:08:29 |
7 | NEBY Sindre | Ottestad IL Sykkel | 02:03:37 | 00:09:31 |
8 | FOSSEN Haagen | Ottestad IL Sykkel | 02:04:31 | 00:10:25 |
9 | NYVOLL Sander | 02:17:16 | 00:23:10 | |
10 | SVELØKKEN BROEN Henrik | Glåmdal SK | 02:17:23 | 00:23:17 |
11 | SMEDSTAD Sindre Evensen | Jømna/Heradsbygd | 02:31:29 | 00:37:23 |
M 20-29 |
||||
1 | ULVEN Olav | Fosheim Sag | 01:53:27 | 00:00:00 |
2 | DISCH Gunnar | Norwegian Cycling Federation | 01:54:00 | 00:00:33 |
3 | LENSEBAKKEN Øyvind | Glåmdal SK | 01:54:00 | = |
4 | BEKKEMOEN Torgeir | Solør CK | 01:54:00 | = |
5 | ULVEN Tormod | Ringerike SK | 01:54:00 | = |
6 | NORDENG Marius | Raufoss & Gjøvik SK | 01:54:00 | = |
7 | THONER Halvor | Ottestad IL Sykkel | 01:54:06 | 00:00:39 |
8 | TRØFTBRÅTEN Audun | Glåmdal SK | 01:54:06 | = |
9 | MYHRER Kristian | Råholt CK | 01:54:09 | 00:00:42 |
10 | HARDANG Audun | CK ValdresEkspressen | 01:54:09 | = |
11 | SCHNELL Martin | Raufoss & Gjøvik SK | 01:54:09 | = |
12 | Raufoss & Gjøvik SK | 01:54:09 | = | |
13 | BAARDSETH Cato | Hedmark Terrengsykkel | 01:54:09 | = |
14 | GRUBEN Robin Nicolai | NSF Region Innlandet | 01:57:38 | 00:04:11 |
15 | BJERKÅS Alexander | Raufoss & Gjøvik SK | 01:57:59 | 00:04:32 |
16 | FOSS Kristoffer | Abb Bil | 02:01:29 | 00:08:02 |
17 | WANG Marius | Glåmdal | 02:01:29 | = |
18 | STAKSTON Erik | Stakston Og Solbraa A/S | 02:02:53 | 00:09:26 |
19 | STRØM Thomas | Nes Sp.Kl. Sykkel | 02:04:25 | 00:10:58 |
20 | DALSBERGET Martin | Nes Sp.Kl. Sykkel | 02:04:25 | = |
21 | FINSTAD Tommy | Ottestad IL Sykkel | 02:08:37 | 00:15:10 |
22 | HANSEN Espen Sletten | NMBUI Sykkel | 02:10:03 | 00:16:36 |
23 | GALÅSEN Lars | Ottestad IL Sykkel | 02:10:06 | 00:16:39 |
24 | STENSBY André | Atea Hamar | 02:11:16 | 00:17:49 |
25 | TITTERUD Ola | Atea Hamar | 02:11:17 | 00:17:50 |
26 | NYGAARD Sondre Jahr | Norsk Studentorganisasjon | 02:18:19 | 00:24:52 |
27 | SOLBAKKEN Sven Einar | Ottestad IL Sykkel | 02:25:07 | 00:31:40 |
LIEN Vemund | Ottadalen SK | DNF | ||
M 30-39 |
||||
1 | JANSEN Frode | ASKO HEDMARK | 01:53:27 | 00:00:00 |
2 | HARALDSEN Tor Arne | 01:54:00 | 00:00:33 | |
3 | VIKA Joakim | Brumunddal SK | 01:54:00 | = |
4 | NORDAL Simen Christoffer | Ottestad IL Sykkel | 01:54:00 | = |
5 | KROGH Magnus | Glåmdal SK | 01:54:00 | = |
6 | HAALAND Kristian | Dnb | 01:54:00 | = |
7 | NEBY Magnus Rognstad | Ottestad IL Sykkel | 01:54:00 | = |
8 | ANTONSEN Magnar | IF Frøy | 01:54:04 | 00:00:37 |
9 | LØKKEN Roger | Raufoss & Gjøvik SK | 01:54:04 | = |
10 | MORTENSEN Frank-Vegar |
01:54:09 | 00:00:42 | |
11 | SÆTHA Jens Ole | Lillehammer CK | 01:55:16 | 00:01:49 |
12 | Brøttum IL | 01:55:18 | 00:01:51 | |
13 | ALEKSANDERSEN Tommy | Rena Triathlon | 01:57:37 | 00:04:10 |
14 | GRIMSBØ Oddbjørn | Raufoss & Gjøvik SK | 01:57:38 | 00:04:11 |
15 | ANDRESEN Thomas | Ottestad IL Sykkel | 02:01:14 | 00:07:47 |
16 | SPRUIT Johannes Petrus | Raufoss & Gjøvik SK | 02:01:44 | 00:08:17 |
17 | GRANRUD Andre | Lågen CK | 02:02:49 | 00:09:22 |
18 | AMUNDSEN Terje | Blink Hus | 02:02:51 | 00:09:24 |
19 | KJÆRNES Kjetil | Byggeråd AS | 02:04:25 | 00:10:58 |
20 | ZACHARIASSEN Kenneth | Ottestad IL Sykkel | 02:04:25 | = |
21 | TELLEBON Svein Thore | Ottestad IL Sykkel | 02:04:25 | = |
22 | MÆHLUM Erik | Brøttum IL | 02:07:33 | 00:14:06 |
23 | SMESTAD Anders | Bouvet AS | 02:08:27 | 00:15:00 |
24 | KELLER Erich | Atea | 02:11:08 | 00:17:41 |
25 | HANSEN Kjetil Stubbom | Atea Hamar | 02:11:17 | 00:17:50 |
26 | VANGEN Steffen | Vangen & Plotz | 02:12:14 | 00:18:47 |
27 | TAMBURSTUEN Ola | Lågen CK | 02:12:16 | 00:18:49 |
28 | MYHRE Arild Lishagen | 02:12:16 | = | |
29 | LØKKEN Stein Roger | Lågen CK | 02:12:21 | 00:18:54 |
30 | MELGÅRDSHAGEN Roger | Lågen CK | 02:12:21 | = |
31 | BRÅTHEN Tom Christer | Ottestad IL Sykkel | 02:17:16 | 00:23:49 |
32 | SIGURDSEN Leif | Ottestad IL Sykkel | 02:17:16 | = |
33 | STRAND Stian | Ottestad IL Sykkel | 02:17:16 | = |
34 | MYHRE Joacim | Lågen CK | 02:17:16 | = |
35 | EVENSEN Hans Richard | Jømna/Heradsbygd | 02:18:22 | 00:24:55 |
36 | SKOGHEIM Lars | Odal SK | 02:19:14 | 00:25:47 |
37 | HAANSHUS Gunnar | Lillehammer CK | 02:24:22 | 00:30:55 |
38 | WEDVIK Eskild | 02:29:59 | 00:36:32 | |
39 | LAMØY Fredrik | Atea | 02:44:07 | 00:50:40 |
HAAGENSEN Eirik | Lillehammer CK | DNF | ||
M 40-49 |
||||
1 | NYSVEEN Geir | Brumunddal SK | 01:54:00 | 00:00:00 |
2 | KILLI Stein | Brøttum IL | 01:54:00 | = |
3 | JOHANSEN Arild | Raufoss & Gjøvik SK | 01:54:00 | = |
4 | NYLAND Espen | Kluge | 01:54:00 | = |
5 | GRAVEM Pål | Ottestad IL Sykkel | 01:54:00 | = |
6 | HECK Andreas Johannes | Ottestad IL Sykkel | 01:54:04 | 00:00:04 |
7 | KLEVEN Erik | Ottestad IL Sykkel | 01:54:04 | = |
8 | FARSTAD Odd Erik | Jømna/Heradsbygd | 01:54:06 | 00:00:06 |
9 | SOLBAKKEN André | Lillehammer CK | 01:54:09 | 00:00:09 |
10 | SCHNELL Morten | Raufoss & Gjøvik SK | 01:54:09 | = |
11 | NETTELAND Thorbjørn | Nordbygda/Løten SK Sykkel | 01:54:09 | = |
12 | LØVSETH Haagen | Lillehammer CK | 01:54:09 | = |
13 | KILLI Jan | Brøttum IL | 01:55:20 | 00:01:20 |
14 | SAGBAKKEN Svein | Lillehammer CK | 01:57:38 | 00:03:38 |
15 | Glåmdal SK | 01:57:38 | = | |
16 | AASETH Annar | Moelven IL | 01:57:38 | = |
17 | BJØRNERUD Ole Christian | OSL BIL | 01:57:38 | = |
18 | GULLBERG Tom | Raufoss & Gjøvik SK | 01:57:44 | 00:03:44 |
19 | KOLSTAD Arild | Lillehammer CK | 02:01:29 | 00:07:29 |
20 | LIEN Gard | Brøttum IL | 02:01:38 | 00:07:38 |
21 | KIRKERUD Magnus | Lillehammer CK | 02:02:35 | 00:08:35 |
22 | KRONBERGET Rune | Lillehammer CK | 02:02:51 | 00:08:51 |
23 | KOLOBEKKEN Geir Ove | Lågen CK | 02:02:53 | 00:08:53 |
24 | MOEN Kim Erik | Lågen CK | 02:02:53 | = |
25 | HØYEM Erling | Lillehammer CK | 02:02:55 | 00:08:55 |
26 | PETTERSEN Torbjørn Broks | Lillehammer CK | 02:02:55 | = |
27 | WADAHL Anders | Lågen CK | 02:02:59 | 00:08:59 |
28 | HAVERSTAD Tore | Lågen CK | 02:02:59 | = |
29 | SVEINHAUG Arne | Norsk Luftambulanse AS | 02:03:42 | 00:09:42 |
30 | LUNNA Roar | Brøttum IL | 02:03:42 | = |
31 | BURAAS Jostein | Lillehammer CK | 02:03:42 | = |
32 | SKJELSETH Bjørnar | Brumunddal SK | 02:04:25 | 00:10:25 |
33 | BRUMOEN Kjell Vidar | Lillehammer CK | 02:04:25 | = |
34 | OLAUSSEN Jonny | Rena IL | 02:04:25 | = |
35 | STRAND Kai-Ingvar |
Vang Skiløperforening | 02:04:25 | = |
36 | SVEADALEN Vidar | Brøttum IL | 02:04:25 | = |
37 | HANSEN Gard | Team LSK | 02:04:25 | = |
38 | TORSKANGERPOLL Idar | Follo SK | 02:04:50 | 00:10:50 |
39 | OLSEN Tommy | Ottestad IL Sykkel | 02:05:02 | 00:11:02 |
40 | BRENDE Morten | Lågen CK | 02:05:10 | 00:11:10 |
41 | STABELL Trond | Eina Sportsklubb | 02:06:55 | 00:12:55 |
42 | BØRKE Morten | Nes Sp.Kl. Sykkel | 02:07:02 | 00:13:02 |
43 | JONHAUGEN Svenn Erik | Lågen CK | 02:07:53 | 00:13:53 |
44 | BRANNAN Lars | Brøttum IL | 02:07:55 | 00:13:55 |
45 | SUNDET Ingar | 02:07:55 | = | |
46 | FLØTLIEN Asgeir | Brøttum IL | 02:07:55 | = |
47 | PAULSEN Morten | Ottestad IL Sykkel | 02:08:02 | 00:14:02 |
48 | KVERNVOLD Vidar | 02:08:08 | 00:14:08 | |
49 | BOLDVIK Håvard | Mjøsa Triathlon | 02:10:03 | 00:16:03 |
50 | STRØMMEN Lars | Brøttum IL | 02:11:28 | 00:17:28 |
51 | WIKEN Johnny | 02:11:50 | 00:17:50 | |
52 | LUNDGÅRD Erik | Vang Skiløperforening Sykkel | 02:11:59 | 00:17:59 |
53 | LARSEN Remo Ditlev | Ottestad IL Sykkel | 02:12:16 | 00:18:16 |
54 | SØRSVEEN Stein Tore | Lillehammer CK | 02:14:55 | 00:20:55 |
55 | VIK Eilert | Ottestad IL Sykkel | 02:17:16 | 00:23:16 |
56 | RINGSVOLD Hans Erland | Norsk Tipping | 02:17:16 | = |
57 | KRISTIANSEN Tommy | 02:17:16 | = | |
58 | HOLST Kåre Idar | Ottestad IL Sykkel | 02:17:16 | = |
59 | ØYHUS Martin | Land CK | 02:17:29 | 00:23:29 |
60 | BREDESEN Robert | Nes Sp.Kl. Sykkel | 02:17:29 | = |
61 | VIBERG Bjørn | 02:20:46 | 00:26:46 | |
62 | JENSSEN Per Eivind | Odal SK | 02:24:22 | 00:30:22 |
63 | ANDERSEN Erik | Ottestad IL Sykkel | 02:28:00 | 00:34:00 |
64 | LIKVERN Roger | Ottestad IL Sykkel | 02:28:04 | 00:34:04 |
65 | SÅLLMAN Jan-Ivar |
Veteran | 02:28:04 | = |
66 | EVENSEN Bjørn Erik | Jømna/Heradsbygd | 02:31:33 | 00:37:33 |
67 | HESSEN Saleh | Ottestad IL Sykkel | 02:32:25 | 00:38:25 |
68 | LINDSTAD Arne | Vang Skiløperforening Sykkel | 02:40:37 | 00:46:37 |
69 | MAGNUSSEN Richard | 02:44:05 | 00:50:05 | |
70 | FOSSUM Tony Solli | Skårer CK | 02:51:58 | 00:57:58 |
BROEN Jan Roger | Glåmdal SK | DNF | ||
M 50-59 |
||||
1 | ØSTVOLD Kai | Rena IL | 02:02:28 | 00:00:00 |
2 | EVENSEN Rune | Ottestad IL Sykkel | 02:02:28 | = |
3 | TANGEN Odd Hellek | Ottestad IL Sykkel | 02:02:28 | = |
4 | AAS Kjartan | Raufoss & Gjøvik SK | 02:02:31 | 00:00:03 |
5 | HALVORSEN Tom Yngvar | Brøttum IL | 02:02:31 | = |
6 | ZACHARIASSEN Geir | Brumunddal SK | 02:02:31 | = |
7 | ØSTBERG Håkon | Team Topro | 02:02:34 | 00:00:06 |
8 | BRATBERG Nils | Ottestad IL Sykkel | 02:02:36 | 00:00:08 |
9 | RØNNE Stein | Raufoss & Gjøvik SK | 02:02:36 | = |
10 | RUSTEN Stein | Ottestad IL Sykkel | 02:02:51 | 00:00:23 |
11 | SEL Konrad | Ottestad IL Sykkel | 02:02:53 | 00:00:25 |
12 | SOLBERG Leif | Ottestad IL Sykkel | 02:02:55 | 00:00:27 |
13 | GRIMSTAD Einar | Lillehammer CK | 02:02:55 | = |
14 | BJØRNESETH Roger | Solør CK | 02:02:56 | 00:00:28 |
15 | JOHANSEN Jonny | Jømna/Heradsbygd | 02:02:59 | 00:00:31 |
16 | KARENSTUEN Ove | Lågen CK | 02:02:59 | = |
17 | SKAUG Johannes | Raufoss & Gjøvik SK | 02:02:59 | = |
18 | BARBAKKEN Ole | Glåmdal SK | 02:05:02 | 00:02:34 |
19 | STAUM Odd Arne | Lillehammer CK | 02:05:18 | 00:02:50 |
20 | MOEN Rolf Endre | Lillehammer CK | 02:06:49 | 00:04:21 |
21 | ENGEBRETSEN Jostein | Atea | 02:11:08 | 00:08:40 |
22 | KJØS Olav | Ottestad IL Sykkel | 02:11:16 | 00:08:48 |
23 | SKJØLAAS Dag | Ottestad IL Sykkel | 02:12:14 | 00:09:46 |
24 | GLAD SLOKVIK Trygve | Ottestad IL Sykkel | 02:12:17 | 00:09:49 |
25 | KRISTIANSEN Kai Arild | Ottestad IL Sykkel | 02:12:17 | = |
26 | STRØM Torgeir | Klima- Og Miljødepartementet | 02:12:17 | = |
27 | TORGERHAGEN Per | Norsk Tipping BIL | 02:12:19 | 00:09:51 |
28 | SVEEN Kjell | Ottestad IL Sykkel | 02:12:19 | = |
29 | RINGÅS Tore Bjørn | Jømna/Heradsbygd | 02:12:19 | = |
30 | BJØRNSTAD Per | Nes Sp.Kl. Sykkel | 02:12:31 | 00:10:03 |
31 | LAUTEN Roar | Lillehammer CK | 02:14:55 | 00:12:27 |
32 | BYENSTUEN Geir Olav | Ottestad IL Sykkel | 02:15:26 | 00:12:58 |
33 | STRØM Vegard | Olrudgruppen | 02:20:16 | 00:17:48 |
34 | FURSETH Jan | Atea AS | 02:24:22 | 00:21:54 |
35 | HEESBRÅTEN Bjørn Olav | Engangslisens | 02:28:00 | 00:25:32 |
36 | OLSEN Thor Edvard | Ottestad IL Sykkel | 02:28:00 | = |
37 | NORSTAD Ole Bjørnar | Oskarsen BIL | 02:44:33 | 00:42:05 |
38 | VESTER Michael | Michael Vester | 02:47:46 | 00:45:18 |
VESKJE Trond Ivar | Lillehammer CK | DNF | ||
SKJELBREID Hans | Handelsbanken | DNF | ||
ENGEBRETSEN Rune | Ottestad IL Sykkel | DNF | ||
GRØNVOLD Bjørn | DNF | |||
M 60-69 |
||||
1 | BORGOS Rolf | Lillehammer CK | 02:05:18 | 00:00:00 |
2 | HAUGSTULEN Tor | Ottestad IL Sykkel | 02:12:17 | 00:06:59 |
3 | STENSBY Odd | Ottestad IL Sykkel | 02:12:17 | = |
4 | KARLSEN Vidar | Ottestad IL Sykkel | 02:12:19 | 00:07:01 |
5 | RØNNING Thor Arne | Ottestad IL Sykkel | 02:12:19 | = |
6 | TANGEN Åge Morten | Ottestad IL Sykkel | 02:12:19 | = |
7 | GULBRANDSEN Tom | Ottestad IL Sykkel | 02:12:33 | 00:07:15 |
8 | BEKKEN Per | Ottestad IL Sykkel | 02:17:53 | 00:12:35 |
9 | DYBDAL Kåre-Olav |
Ottestad IL Sykkel | 02:21:44 | 00:16:26 |
10 | RINGDAL Helge | Ottestad IL Sykkel | 02:28:02 | 00:22:44 |
11 | SIGMOND Elmer Reidar | Ottestad IL Sykkel | 02:28:02 |