Spesielt i kvinnenes oppgjør om seieren ble det knappe marginer der Cathrine Årstad Olsen vant eliteklassen på 1.35.10, bare tre sekunder foran Sissel Kulseth Østvold, Rena IL. Vinner av klasse K40-49, Helene Groth fra SK Kraft, greide imidlertid å kile seg inn mellom de to i eliteklassen.
Bildet: Seierspallen i kvinnenes eliteklasse med Cathrine Årstad Olsen på toppen foran Sissel Kulseth Østvold (til venstre) og Kari Mette Vika. (Foto: Kai Østvold)
I mennenes oppgjør ble det seier med et halvt minutts margin til Audun Øverbye Hanssen på tida 1.21.30. Bak kjempet Vidar Mehl, Raufoss & Gjøvik SK og Odd Erlend Hansen Berg, Solør SK et durabelig oppgjør
om 2. plassen med Mehl fire sekunder foran over målstreken. Bak trioen på pallen var det bare 12 sekunder som skilte de ti neste rytterne over målstreken.
Knapperrittet hadde i år 193 påmeldte, 188 startende og 186 fullførende ryttere, inkludert 26 på kortere distanser i terrenget ved Skyrudsaga i Nord-Odal.
Knapperrittets hjemmesider
Knapperrittet på Facebook
Samleside for Knapper-rittet
Alle resultater
De tre raskeste i Odalens dype skoger lørdag: Audun Øverby Hanssen flankert av Vida Mehl (til venstre) og Odd Erlend Hansen Berg. (Foto: Lena Øverby)
De beste uansett klasse i Knapperrittet 20.06.2015: |
|||||
Menn | |||||
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid | Klasse |
1 | Audun Øverbye | Hanssen | Romeriksåsen SK | 01:21:30.9 | Elite menn |
2 | Vidar | Mehl | Raufoss & Gjøvik SK | 01:22:00.7 | Elite menn |
3 | Odd Erlend Hansen | Berg | Solør CK | 01:22:04.9 | Elite menn |
4 | Jonas | Amundsen | Nes SK | 01:24:27.8 | Elite menn |
5 | Fredrik | Lysakerrud | Odal SK | 01:24:28.2 | M30-39 |
6 | Håkon Marius | Guldhaug | Solør CK | 01:24:29.2 | Elite menn |
7 | Lars-Ove | Thoresen | Østmarka IL | 01:24:29.4 | Elite menn |
8 | Anders | Hamborg | Kloppa Off Road Klubb | 01:24:30.4 | M20-29 |
9 | Niklas | Carlsen | Råholt CK | 01:24:31.3 | Elite menn |
10 | Bård | Vereide | Ullensaker CK | 01:24:32.7 | M40-49 |
Kvinner: | |||||
1 | Cathrine Årstad | Olsen | Bingsfoss SK | 01:35:10.2 | Elite kvinner |
2 | Helene | Groth | SK Kraft | 01:35:12.2 | K40-49 |
3 | Sissel Kulseth | Østvold | Rena IL | 01:35:13.7 | Elite kvinner |
4 | Gro Anita | Dalsjø | Glåmdal SK | 01:40:50.6 | K40-49 |
5 | Kristin | Klundsæter | Solør CK | 01:40:58.0 | K40-49 |
6 | Kari Mette | Vika | Brumunddal SK | 01:41:01.0 | Elite kvinner |
7 | Cathrine | Andersen | Odal SK | 01:42:13.7 | Elite kvinner |
8 | Mette | Larsen | CK Toten-Tråkk | 01:51:55.6 | K40-49 |
9 | Mona Kristin | Gundersen | Flisa | 01:55:10.7 | K30-39 |
10 | Heidi | Tronbøl | SK Rye sykkel | 01:58:57.3 | K40-49 |