Berit Gjelten, CK Victoria hadde full kontroll fra sart og vant med god margin til Sissel Kulseth Østvold, Rena IL og Cathrine Andersen, Odal SK.
Eirik Fiskvik, Savalen SK kjmpet med både Vidar Mehl, Raufoss & Gjøviki SK og "Morakongen" Steffan Hartz Repshus, Rena IL om seieren og avgjorde nedover i terrenget mot slutten av rittet på sin fulldemper.Vidar Mehl ble nummer 21 sekunder bak, mens Steffan Hartz repshus ble hektet av litt før og ble slått med 1.44.
115 stilte i elite- og turklassene i den 9. utgaven av Moratråkket, en nedgang fra 153 i fjor og den aller svakeste oppslutningen om det sportslige høydepunktet under Kaupangermart'n siden starten starten i 2007. Årets ritt gikk under litt tunge forhold på sugende grusveger som følge av regnvær. Begge vinnertidene var også ca. fire minutter svakere enn i fjorårets ritt som gikk i samme trasé på 51,6 km.
Årets suverene vinner av Moratråkket Berit Gjelten fotografert i Trysilrittet tidligere denne måneden.
Alle resultater
Moratråkkets hjemmesider
Samleside for Moratråkket
Forhåndsomtael på kondis.no: Moratråkket på Koppang med seding til Birken
Moratråkket på Facebook
Kvinner elite:
Plass | Navn | Klubb | Tid | Diff |
---|---|---|---|---|
1 | Gjelten Berit | CK Victoria, Team Trek Mesterhus | 2:04:12 | 0:00 |
2 | Østvold Sissel Kulseth | Rena IL | 2:18:33 | 14:21 |
3 | Andersen Cathrine | Odal SK | 2:31:46 | 27:34 |
4 | Melstrøm Kaja | Odal SK | 2:43:03 | 38:51 |
Menn elite:
Plass | Navn | Klubb | Tid | Diff |
---|---|---|---|---|
1 | Fiskvik Eirik | Savalen SK/Team Trek Mesterhus | 1:44:32 | 0:00 |
2 | Mehl Vidar | Raufoss & Gjøvik SK/Sepura Toyota | 1:44:53 | 0:21 |
3 | Repshus Steffan Hartz | Rena IL | 1:46:16 | 1:44 |
4 | Alvim Per Øyvind | Skiptvet IL Sykkel | 1:51:09 | 6:37 |
5 | Gullhav Anders Nordby | NTNUI | 1:51:32 | 7:00 |
6 | Bergerengen Lars | Rennesøy SK | 1:51:37 | 7:05 |
6 | Fredriksen Tommy | Odal SK | 1:51:37 | 7:05 |
8 | Guldhaug Håkon Marius | Solør CK | 1:51:48 | 7:16 |
9 | Haugen Vegard Eide | Ottestad IL Sykkel | 1:53:53 | 9:21 |
10 | Johnsen Kjell Arne Bangen | Trollheimen SK | 1:54:28 | 9:56 |
11 | Aas-Eng Per Buttingsrud | Savalen SK | 2:01:18 | 16:46 |
De 10 beste kvinner uansett turklasse:
Plass | Navn | Klubb | Klasse | Tid | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Hæg Liv Berit | Eiker CK | K35-39 | 2:20:04 | 0:00 |
2 | Magnussen Anne Lise | Jømna/Heradsbygd | K45-49 | 2:22:03 | 1:59 |
3 | Kylgård Mette | RO Sykkel Og Service | K45-49 | 2:22:58 | 2:54 |
4 | Gustavson Inger | Sand IL Terrengsykkel | K50-54 | 2:23:23 | 3:19 |
5 | Bjørklund Helen Mathilde | Ottadalen SK | K55-59 | 2:24:21 | 4:17 |
6 | Storsveen Siw | Jømna/Heradsbygd | K40-44 | 2:25:26 | 5:22 |
7 | Grønbekk Laila | Jømna/Heradsbygd | K45-49 | 2:29:32 | 9:28 |
8 | Harviken Marianne | Jømna/Heradsbygd | K50-54 | 2:30:12 | 10:08 |
9 | Midtskogen Maiken Min | Stor-Elvdal SK | K17-19 | 2:32:32 | 12:28 |
10 | Gimse Siv Anita | Stor-Elvdal SK | K45-49 | 2:32:33 | 12:29 |
Topp 20 beste menn uansett turklasse: