Den nye løyperekorden lyder på 18:33 i den 5,6 km lange terregløypa. Erik Forbord som har "abonnert" på seieren i de fleste Langtrampenløpene i fjor og i år ble henvist til annenplass hele 47 sekunder etter Rustad. Harald Furuseth fra Ull/Kisa IL løp inn til tredjeplass med tiden 20:53.
I kvinneklassen vant 15 år gamle Silje Milli med 24:46 foran bare 11 år gamle Dorthe Marie Enebakk på 26:54.
Det var 57 deltagere i tillegg til 83 i barneløpet, altså 140 deltagere totalt i det siste av løpene i årets Langtrampen i Nannestad.
Odd Blakkisrud har full oppmerksomhet fra deltagerne i barnekarusellen (foto: Bjørn Hytjanstorp).
Samleside for løp på Romerike 2015
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike (+link til tidligere år).
ALLE RESULTATENE I LANGTRAMPENS 4.LØP:
Preståsrunden 5,6 km | ||||||
Menn: | ||||||
1 | 272 | Eirik Rustad | M:20-34 | 18:33 | ||
2 | 363 | Erik Forbord | 135 Luftving | M:20-34 | 19:20 | |
3 | 341 | Harald Furuseth | Ull/Kisa | M:45-49 | 20:53 | |
4 | 329 | Aadne Bækken | Handelsbanken BIL | M:55-59 | 21:13 | |
5 | 601 | Øystein Milli | M:40-44 | 21:24 | ||
6 | 347 | Henrik Marius Ruud | M:20-34 | 22:06 | ||
7 | 391 | Halldor Berg | M:40-44 | 22:25 | ||
8 | 273 | Torgeir Vognild | M:45-49 | 22:43 | ||
9 | 323 | Oskar Lockert Skjold | G:13 år | 22:45 | ||
10 | 332 | Kjartan Roland | Bjerke IL Ski | M:40-44 | 22:54 | |
11 | 609 | Martin Sølvberg | M:35-39 | 23:02 | ||
12 | 390 | Jon Moslet | Team Includia | M:50-54 | 23:12 | |
13 | 252 | Sigmund Henriksen | M:40-44 | 23:59 | ||
14 | 328 | Ove Hansen | Nordea | M:50-54 | 24:25 | |
15 | 366 | Ulrik Bodin Ruud | Nannestad IL | G:11 år | 25:12 | |
16 | 345 | Erland Tomtsveen | Team Fasanfaret | M:45-49 | 27:20 | |
17 | 615 | Mats Kjærvik | G:17 | 32:11 | ||
18 | 320 | Henning Høgheim | Ull/Kisa | M:75-79 | 34:09 | |
19 | 566 | Viktor Bodin Ruud | Nannestad IL | G:11 år | 35:19 | |
20 | 553 | John Patrick Sandmoe | G:11 år | 36:00 | ||
21 | 374 | Kristian Jødahl | Åsen IL | G:14 år | 36:21 | |
22 | 554 | Stein ric Sandmoe | G:11 år | 36:41 | ||
23 | 376 | Emil Kvalheim Otterdal | Nes Ski | G:13 år | fullført | |
24 | 375 | Endre Kvalheim Otterdal | Nes Ski | G:10 år | fullført | |
25 | 377 | Torvald Otterdal | Nes Ski | M:40-44 | fullført | |
26 | Odd Blakkisrud | Springtime | M:65-69 | fullført | ||
Kvinner: | ||||||
1 | 600 | Silje Milli | J:15 år | 24:46 | ||
2 | 351 | Dorthe Marie Enebakk | Team Fasanfaret | J:11 år | 26:54 | |
3 | 326 | Hanna Sandholt Hansen | J:14 år | 28:09 | ||
4 | 352 | Anita Bjørnerås | Team Fasanfaret | K:45-49 | 28:26 | |
5 | 372 | Liv Tanja Eiken | OSL BIL | K:40-44 | 28:40 | |
6 | 388 | Liv Prestgard | Åsen IL | K:45-49 | 30:33 | |
7 | 334 | Torill Skoglund | Østre Toten | K:65-69 | 32:00 | |
8 | 371 | Tiril Eiken | J:14 | 33:45 | ||
9 | 327 | Unni Sandholt | Toten Sparebank | K:45-49 | 33:53 | |
10 | 365 | Aisha Ahmad | J:14 år | 39:27 | ||
11 | 603 | Karin Pedersen | Åsen IL | K:65-69 | 39:42 | |
12 | 342 | Tina Tomtsveen | Team Fasanfaret | K:40-44 | fullført | |
Kort løype 2 km: | ||||||
1 | 353 | Martin Andre Enebakk | 9 år | 10:04 | ||
2 | 481 | Lina Elisabeth Roland | 10 år | 10:06 | ||
3 | 344 | Henrik Tomtsveen | Team Fasanfaret | 9 år | 11:14 | |
4 | 355 | Lars Harald Skryseth-Hultgren | Bjerke IL | 10 år | 13:52 | |
5 | 476 | Jens Bekkevar | 11 år | 16:38 | ||
6 | 477 | Jacob Rognstadtangen | 11 år | 16:40 | ||
7 | 533 | Snorre Brennseth Hauger | 7 år | 17:20 | ||
Trimklasse uten tidtakning: | ||||||
247 | Liv Sollien | |||||
250 | Henrik Sollien Heiberg | |||||
268 | Grethe Evjebråten | |||||
253 | Ruth Nordengen | |||||
246 | Lise Berntsen | |||||
262 | Jorun Torgersen | |||||
245 | Inger Johanne Wernerson | |||||
251 | Halvor Pedersen | |||||
256 | Toril Blakkisrud | |||||
264 | Inger Johanne Betten | |||||
269 | Anne Ausen | |||||
261 | Hilde Urke | |||||
I tillegg deltok totalt 83 barn i barnekarusellen. |
Flere bilder fra Nannestad:
Foto: Bjørn Hytjanstorp
Eirik Forbord på vei inn mot en sjelden 2. plass.
Henrik Marius Ruud ble nummer 6.
Viktor Bodin Ruud, 11 år.
Løper med seierstegn, alle som fullfører er jo vinnere!
Torill Skoglund ble nummer 7 i kvinneklassen, men vant K65-69.
Glade barn i barneløpet.
Full fart med 83 løpere og Blakkisrud ut fra Preståsen skole.
Populær premieutdeling!
Løper med framtiden foran seg!