Klar seier til Frode Stenberg
I herreklassen var det jevnt i teten til litt etter midtveis på den tredje av fire runder, da rykket Frode Stenberg i bakken opp mot sykehuset og fikk raskt en stor luke til klubbkameraten Janis Arsenikovs og Øivind Bjerkseth fra Royal Sportsklubb. Etter dagens klart raskeste innspurt kom Frode i mål på 1:14:06, og sikret KM-gull for Akershus. Janis løp inn til sølv i KM-Akershus på 1:15:45 mens Øivind vant KM-gull for Oslo med 1:16:22. Jon Olsen på 4. plass løp inn til KM-sølv for Oslo med 1:16:39.
Frode var nummer 4 i fjor (vant M20-22) med tiden 1:16:43, og har åpenbart forbedret seg kraftig. Det var kaldere i år, og ikke minst en sjenerende vind, så en forbedring på nesten tre minutter er imponerende.
Tettrioen i herreklassen på den andre av fire runder, med 364 Frode Stenberg, 53 Øivind Bjerkseth og 365 Janis Arsenikovs (foto:Olav Engen).
De raskeste herreløperne (forbehold om at vi har markert riktige KM-vinnere):
Topp 20 menn (132 deltagere) | ||||||
1 | Frode Stenberg | Lørenskog Friidrettslag | 1:14:06 | Ak-gull | ||
2 | Janis Arsenikovs | Lørenskog Friidrettslag | 1:15:45 | Ak-sølv | ||
3 | Øivind Bjerkseth | Royal Sportsklubb | 1:16:22 | Oslo-gull | ||
4 | Jon Olsen | Høybråten og Stovner | 1:16:39 | Oslo-sølv | ||
5 | Brandebura Michael | NOTEAM | 1:17:46 | |||
6 | Hans Chr. Aarnes | Nittedal IL | 1:18:21 | Ak-bronse | ||
7 | Sverre Gunnar Brustad | Lørenskog Friidrettslag | 1:18:39 | |||
8 | Ole Edvard Bjørnstad | Mogutten IL | 1:19:09 | |||
9 | Askild Vatnbakk Larsen | NOTEAM | 1:19:41 | |||
10 | Trygve Lorentzen | Gjelleråsen IF | 1:19:52 | |||
11 | Mathias Oppegaard | Aurskog - Høland Friidrettslag | 1:20:34 | |||
12 | Morten Omland | Kjelsås IL | 1:20:44 | Oslo-bronse | ||
13 | Harald Skarpteig | Bøler IF | 1:20:59 | |||
14 | Amund Hognestad Jensen | Eidsvold Turnforening Friidret | 1:21:39 | |||
15 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog Friidrettslag | 1:21:42 | |||
16 | Henrik Foss | Aurskog - Høland Friidrettslag | 1:21:45 | |||
17 | Roger Thompson | Driv IL Friidrett | 1:21:47 | |||
18 | Trond Hansen | Sportsklubben Vidar | 1:21:53 | |||
19 | Tore Jensen | Kjelsås IL | 1:23:21 | |||
20 | Andreas Gossner | Romerike Ultraløperklubb | 1:23:40 |
Siri Størmer klart raskest i kvinneklassen
I kvinneklassen var det aldri noen tvil om at favoritten Siri Størmer fra SK Vidar skulle vinne. Med tiden 1:24:18 vant hun halvmaraton totalt og KM-gull for Oslo. - Jeg er godt fornøyd med tiden, det var tungt i vinden, sa Siri Størmer til kondis.no. - Dette var min første halvmaraton i år, mindre enn to minutter svakere enn tiden min i Oslo maraton i fjor.
Nærmest Siri kom Line Haug Pedersen fra Løpsklubben 1814 med tiden 1:28:48 og Dorte Foss fra Raufoss IL som løp på 1:31:22.
Siri Størmer var overlegen i kvinneklassen(foto: Bjørn Hytjanstorp).
De raskeste kvinneløperne (forbehold om at vi har markert riktige KM-vinnere):
Topp 10 kvinner (43 deltagere) | ||||||
1 | Siri Størmer | SK Vidar | 1:24:18 | Oslo-gull | ||
2 | Line Haug Pedersen | Løpsklubben 1814 | 1:28:48 | |||
3 | Dorte Foss | Raufoss IL -Friidrett | 1:31:22 | |||
4 | Lise Busterud Nordal | FIK Orion | 1:31:51 | |||
5 | Johanne Lægran | Sportsklubben Vidar | 1:32:22 | Oslo-sølv | ||
6 | Inger Haugland | NOTEAM | 1:33:04 | |||
7 | Marianne Moe | Fet Friidrettsklubb | 1:36:39 | Ak-gull | ||
8 | Oda Lægran | Sportsklubben Vidar | 1:37:18 | Oslo-bronse | ||
9 | Tone Fløttum | Fet Friidrettsklubb | 1:37:33 | Ak-sølv | ||
10 | Vibeke Wold | Søndrerypene | 1:40:49 | |||
11 | Ina Strømstad | Fossum IF | 1:40:57 | Ak-bronse |
Se flere bilder nedenfor resultatene
Se også 209 bilder fra halvmaraton og 5 km lastet opp til vår bildedatabase:
Lørenskog Halvmaraton 2015
Klassevis resultater:
Halvmaraton | ||||||
Kvinner 18-19 | ||||||
1 | Johanne Lægran | Sportsklubben Vidar | 1:32:22 | |||
2 | Oda Lægran | Sportsklubben Vidar | 1:37:18 | |||
Kvinner 23-34 | ||||||
1 | Line Haug Pedersen | Løpsklubben 1814 | 1:28:48 | |||
2 | Kaisa Svergja | Raumar Orientering | 1:45:08 | |||
3 | Heidi Birkelund | Coop | 1:46:41 | |||
4 | Maja Dille Thorkildsen | NOTEAM | 1:47:50 | |||
5 | Synne Berger | Halmsås og Omegn Skilag | 1:53:17 | |||
6 | Madelen Aas Hogstad | NOTEAM | 1:55:02 | |||
7 | Anine Hegre | NOTEAM | 1:55:36 | |||
8 | Alexandra Bugeil | NOTEAM | 1:56:49 | |||
9 | Kristine Holbein Dybvik | NOTEAM | 2:17:46 | |||
Kvinner 35-39 | ||||||
1 | Inger Haugland | NOTEAM | 1:33:04 | |||
2 | Tone Fløttum | Fet Friidrettsklubb | 1:37:33 | Ak-gull | ||
3 | Paz Lopez Doriga | NOTEAM | 1:43:50 | |||
4 | Leila Ferguson | Romerike Ultraløperklubb | 1:47:24 | Ak-sølv | ||
5 | Eva Watson | NOTEAM | 2:05:59 | |||
Kvinner 40-44 | ||||||
1 | Vibeke Wold | Søndrerypene | 1:40:49 | |||
2 | Gro Espeseth | NOTEAM | 1:42:01 | |||
3 | Hilde Johannssen | Romerike Ultraløperklubb | 1:42:12 | Ak-gull | ||
4 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 1:47:10 | Ak-sølv | ||
5 | Anne Simensen | Nordea | 1:47:14 | |||
6 | Siri Anne Mørk Hansen | NOTEAM | 1:48:09 | |||
7 | Anne Juvik | Røykås Racing Girls | 1:48:48 | |||
8 | Monica Nyheim | BIL Ahus | 1:49:31 | |||
9 | Camilla Paulsen | NOTEAM | 1:49:43 | |||
10 | Kathrine Lie | Lørenskog skiklubb | 1:50:19 | Ak-bronse | ||
11 | Ewa Holmstad | NOTEAM | 1:50:26 | |||
12 | Beate Elvebakk | Røykås Racing Girls | 1:53:42 | |||
Kvinner 45-49 | ||||||
1 | Siri Størmer | SK Vidar | 1:24:18 | Oslo-gull | ||
2 | Dorte Foss | Raufoss IL -Friidrett | 1:31:22 | |||
3 | Lise Busterud Nordal | FIK Orion | 1:31:51 | |||
4 | Marianne Moe | Fet Friidrettsklubb | 1:36:39 | Ak-gull | ||
5 | Ina Strømstad | Fossum IF | 1:40:57 | Ak-sølv | ||
6 | Anne Myhr | Sportsklubben Vidar | 1:43:19 | Oslo-sølv | ||
7 | Randi Frøyland Kjus | NOTEAM | 1:43:46 | |||
8 | Nina Hansen | NOTEAM | 2:27:18 | |||
9 | Anette Kristiansen | Feiring IL | 2:54:23 | Ak-bronse | ||
Kvinner 50-54 | ||||||
1 | Anne Marit Arnegaard | Romerike Runners | 1:41:35 | |||
2 | Marianne Meikle | CSC BIL | 1:45:15 | |||
3 | Marit K.B Bjerknes | Romerike Ultraløper kLubb | 1:52:27 | Ak-gull | ||
4 | Våril Bendiksen | Skedsmo vgs | 1:57:09 | |||
5 | Hanne Byrbotten Martinsen | Raumnes & Årnes IL | 2:04:10 | Ak-sølv | ||
Kvinner 55-59 | ||||||
1 | Solbjørg Sørensen | Jutul IL | 1:57:55 | Ak-gull | ||
Menn 12-13 | ||||||
1 | Nicolas Holmgren | Lørenskog Friidrettslag | 1:41:51 | |||
Menn 14-15 | ||||||
1 | Njål Pedersen | Team Foss | 1:34:22 | |||
2 | Sondre Schou Olsen | Høybråten og Stovner IL | 1:34:56 | |||
Menn 18-19 | ||||||
1 | Henrik Foss | Aurskog - Høland Friidrettslag | 1:21:45 | |||
Menn 23-34 | ||||||
1 | Frode Stenberg | Lørenskog Friidrettslag | 1:14:06 | |||
2 | Janis Arsenikovs | Lørenskog Friidrettslag | 1:15:45 | |||
3 | Øivind Bjerkseth | Royal Sportsklubb | 1:16:22 | |||
4 | Brandebura Michael | NOTEAM | 1:17:46 | |||
5 | Hans Chr. Aarnes | Nittedal IL | 1:18:21 | |||
6 | Askild Vatnbakk Larsen | NOTEAM | 1:19:41 | |||
7 | Mathias Oppegaard | Aurskog - Høland Friidrettslag | 1:20:34 | |||
8 | Amund Hognestad Jensen | Eidsvold Turnforening Friidret | 1:21:39 | |||
9 | Marius Dreyer | NOTEAM | 1:23:52 | |||
10 | Øystein Hjelm | Blodsmak Sportsklubb | 1:27:53 | |||
11 | Ole Jakob Michelsen | NOTEAM | 1:29:19 | |||
12 | Bent Ulseth | Aurskog - Høland Friidrettslag | 1:29:54 | |||
13 | Per Kristian Julsrud | BDO Romerike BIL | 1:30:22 | |||
14 | Kristoffer Skogsrud Bugge | Rye Sp.Kl. | 1:30:23 | |||
15 | Arnfinn Jensen | Bygland IL | 1:32:36 | |||
16 | Tor Arne Haraldsen | HL | 1:33:34 | |||
17 | Tomas Wang | NOTEAM | 1:33:44 | |||
18 | Jørgen Sand | Sprinklerteknikk AS | 1:34:49 | |||
19 | Lars Philip Olaussen | Romerike Runners | 1:38:26 | |||
20 | Henrik Walker Moe | BEKK | 1:41:41 | |||
21 | Tom-Christian B Johannessen | NOTEAM | 1:45:57 | |||
22 | Henning Brøvig Hanssen | Gode Venners Lag | 1:51:39 | |||
23 | Lars Erik Flesvik | NOTEAM | 2:05:51 | |||
Menn 35-39 | ||||||
1 | Ole Edvard Bjørnstad | Mogutten IL | 1:19:09 | |||
2 | Trygve Lorentzen | Gjelleråsen IF | 1:19:52 | |||
3 | Harald Skarpteig | Bøler IF | 1:20:59 | Oslo-gull | ||
4 | Roger Thompson | Driv IL Friidrett | 1:21:47 | Ak-gull | ||
5 | Olav Holden | NOTEAM | 1:26:44 | |||
6 | Anders Kibsgaard | Gjensidige Sport | 1:32:00 | |||
7 | Ole Østbakken | NOTEAM | 1:35:08 | |||
8 | Tor Olav Eikrem | Norsk Energi | 1:37:25 | |||
9 | Øystein Laberget | Rejlers | 1:38:07 | |||
10 | Kenneth Pham | NOTEAM | 1:38:47 | |||
11 | Thomas Brenni | Romerike Ultraløperklubb | 1:40:39 | Ak-sølv | ||
12 | Johan Holmgren | Romerike Ultraløperklubb | 1:41:53 | Ak-bronse | ||
13 | Lars Christian Bråten | NOTEAM | 1:43:50 | |||
14 | Jon Christopher Knudsen | NOTEAM | 1:47:14 | |||
15 | Øystein Bråten | NOTEAM | 1:57:32 | |||
16 | Christian Andersen | Team Andersen | 1:59:11 | |||
17 | Matthew Watson | NOTEAM | 2:06:01 | |||
Menn 40-44 | ||||||
1 | Jon Olsen | Høybråten og Stovner | 1:16:39 | Oslo-gull | ||
2 | Morten Omland | Kjelsås IL | 1:20:44 | Oslo-sølv | ||
3 | Trond Hansen | Sportsklubben Vidar | 1:21:53 | Oslo-bronse | ||
4 | Andreas Gossner | Romerike Ultraløperklubb | 1:23:40 | Ak-gull | ||
5 | Keino Valstad | Bøler IF - Friidrett | 1:24:16 | |||
6 | Neil Dryland | Spiridon Langløperlag | 1:27:01 | |||
7 | Christian Øverli | 139 Luftving | 1:29:27 | |||
8 | Ole Morten Korsmo | Kongsvinger IL Friidrett | 1:31:41 | |||
9 | Mattias Ahnoff | NOTEAM | 1:32:07 | |||
10 | Jaan Ivar Semlitsch | Elkjøp | 1:32:57 | |||
11 | Thomas Guldbrandsen | NOTEAM | 1:33:40 | |||
12 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 1:35:30 | Ak-sølv | ||
13 | Ronnie Hallén | Lørenskog Cycleklubb | 1:36:29 | |||
14 | Tore Jørgen Rye | Strorebrand Sport | 1:36:59 | |||
15 | Lasse Horne | DGG | 1:38:51 | |||
16 | Per Ivar Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 1:39:30 | Ak-bronse | ||
17 | Mike Allcock | Aker Solutions Bil | 1:39:34 | |||
18 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 1:40:35 | |||
19 | Tor Edvin Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 1:43:35 | |||
20 | Oscar Ramirez | Sats Lillestrøm | 1:45:01 | |||
21 | Steinar Wølner | NOTEAM | 1:45:26 | |||
22 | Thomas Bjørvåg | NOTEAM | 1:46:04 | |||
23 | Svein Blekken | Coop | 1:46:39 | |||
24 | Roger Olsen | NOTEAM | 1:47:50 | |||
25 | Jon Erik Høgåsen | Telenor | 1:50:48 | |||
26 | Michael Strømberg | Strømberg Plast AS | 1:51:46 | |||
Menn 45-49 | ||||||
1 | Sverre Gunnar Brustad | Lørenskog Friidrettslag | 1:18:39 | Ak-gull | ||
2 | Tore Jensen | Kjelsås IL | 1:23:21 | Oslo-gull | ||
3 | Dag Rist Aamoth | Forsvaret | 1:24:34 | |||
4 | Martin Gustafsson | UNN Harstad | 1:24:50 | |||
5 | Harald Furuseth | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 1:24:59 | Ak-sølv | ||
6 | Erik Sterud | NOTEAM | 1:25:07 | |||
7 | Tom Johannessen | Fet Skiklubb | 1:25:14 | |||
8 | Bjørn Paulsrud | Oppstad IL | 1:25:29 | |||
9 | Christopher Aalholm | Sportsklubben Vidar | 1:29:26 | Oslo-sølv | ||
10 | Thomas Trømborg | Krampe IL | 1:32:36 | |||
11 | Svein-Åke Arntzen | NOTEAM | 1:34:36 | |||
12 | Svein Ivar Jakobsen | Siggerud IL | 1:35:59 | Ak-bronse | ||
13 | Dag Frode Bjerke | NOTEAM | 1:36:49 | |||
14 | Frode Semb | Aprimo Rådgivning | 1:38:31 | |||
15 | Einar Karlsen | Romerike Runners | 1:40:37 | |||
16 | Florentin Elger | Aker Aktiv | 1:40:43 | |||
17 | Torfin Olsen | Romerike Runners Team | 1:42:24 | |||
18 | Ole Kristian Brastad | Bøler IF - Friidrett | 1:44:34 | Oslo-bronse | ||
19 | Pål Lampert | Romerike Runners Team | 1:45:25 | |||
20 | Øyvind Hesselberg | NOTEAM | 1:48:46 | |||
21 | Jan-Erik Storsve | NOTEAM | 1:49:49 | |||
22 | Hans Ole Hansen | Seige Menn | 1:52:36 | |||
23 | Kai Ahokangas | Lørenskog Friidrettslag | 2:01:09 | |||
Menn 50-54 | ||||||
1 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog Friidrettslag | 1:21:42 | Ak-gull | ||
2 | Håkon Bull | Tjøme Løpeklubb | 1:24:12 | |||
3 | Tim Bennett | Sportsklubben Vidar | 1:24:27 | Oslo-gull | ||
4 | Poul Wisborg | NOTEAM | 1:28:08 | |||
5 | Steinar Lien | Oppegård IL | 1:28:29 | Ak-sølv | ||
6 | Tor Ivar Hvam | Kløfta IL | 1:32:47 | Ak-bronse | ||
6 | Knut Hellum | KLP | 1:32:47 | |||
8 | Jonny Olsen | Gubbetrim | 1:33:56 | |||
9 | Are Aarebrot | Kjelsås IL | 1:35:28 | Oslo-sølv | ||
10 | Bjørn Arntzen | Risør Cycleklubb | 1:36:15 | |||
11 | Øyvind Huse | NOTEAM | 1:39:57 | |||
12 | Eirek Engmark | IL BUL | 1:44:43 | Oslo-bronse | ||
13 | Arvid Mathiesen | Bøler IF - Friidrett | 1:45:42 | |||
14 | Knut Ytrehus | Ski IL Friidrett | 1:47:01 | |||
15 | Ole Dahl | Bislettalliansen | 1:49:01 | |||
16 | Gard Haugland | LCK | 1:58:33 | |||
17 | Stein Vegard Hansen | NOTEAM | 2:11:38 | |||
Menn 55-59 | ||||||
1 | Martin Arntsen | Gubbetim | 1:27:59 | |||
2 | Pål Simonsen | Romerike Ultraløperklubb | 1:30:34 | Ak-gull | ||
3 | Arne Vilberg | KLP BIL | 1:32:50 | |||
4 | Wayne Stebbing | Bertel O.Steen BIL | 1:34:27 | |||
5 | Tor Tvethaug | Raumnes og Årnes | 1:40:31 | Ak-sølv | ||
6 | Sten Dagfinn Hallås | NAV HMS Oslo og Akershus | 1:42:42 | |||
7 | Stein Bidne | Romerike Runners | 1:45:10 | |||
8 | Svein Hansen | Rye Sp.Kl. | 1:47:02 | Oslo-gull | ||
9 | Nils Oddvar Skaga | KFUM Kam. Oslo | 1:54:27 | Oslo-sølv | ||
10 | Jan-Erik Østlie | NOTEAM | 2:27:17 | |||
Menn 60-64 | ||||||
1 | Stein T. Dahl | Eleixa | 1:44:55 | |||
2 | Marino Jon Øien | BIL post | 1:48:53 | |||
3 | Gunnar Fr. Aasgaard | Lørenskog komm. BIL | 1:53:29 | |||
4 | Trygve Haug | Romerike Runners Team | 1:55:53 | |||
5 | Norvald Mo | Stovnerkameratene | 1:59:23 | Oslo-gull | ||
Menn 65-69 | ||||||
1 | Tor-Arne Stenhaug | Sørum IL | 1:34:23 | Ak-gull | ||
2 | Vidar Sørum | Romerike Runners Team | 1:54:51 | |||
3 | Knut Ivar Berg | Fet Friidrettsklubb | 2:00:52 | Ak-sølv | ||
4 | Alf Steinar Lamo | Romerike Runners | 2:03:28 | |||
5 | Gunnar Nordhus | AKS 77 | 2:54:25 | |||
Menn 75-79 | ||||||
1 | Roy Erik Frydenberg | Kondis | 1:50:31 | |||
2 | Henning Høgheim | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2:13:00 | Ak-gull | ||
Resultater 5,9 km | ||||||
Kvinner 12-13 | ||||||
1 | Solveig Lie Støverud | Lørenskog Skiklubb | 28:15 | |||
2 | Maiken Kallhovd | Lørenskog Friidrettslag | 32:46 | |||
Kvinner 16-17 | ||||||
1 | Ylva Heim Friberg | NOTEAM | 33:53 | |||
Kvinner 23-34 | ||||||
1 | Helene Lillekvelland | FFI BIL | 32:37 | |||
2 | Karen Tangen | Alta BIL | 33:45 | |||
3 | Tonje Gresslien | Sportsklubben Vidar | 37:02 | |||
Kvinner 35-39 | ||||||
1 | Darlén Gjølstad | NOTEAM | 33:13 | |||
Kvinner 40-44 | ||||||
1 | Kristin Skumsnes-Daae | NOTEAM | 31:07 | |||
2 | Monika Sesseng | NOTEAM | 31:10 | |||
3 | Monica Haukåssveen | NOTEAM | 39:12 | |||
Kvinner 45-49 | ||||||
1 | Cecilie Christin Kverme | Fossum IF | 26:51 | |||
2 | Ingrid Brastad | Bøler IF - Friidrett | 31:12 | |||
3 | Karianne Tangen | Fürst BIL | 31:29 | |||
4 | Mari Lyngvær | NOTEAM | 35:42 | |||
5 | Mette Jørgensen | NOTEAM | 43:02 | |||
Kvinner 50-54 | ||||||
1 | Kari Elisabeth Oustad | BilAhus | 31:56 | |||
2 | Elin Skøyen | Romerike Runners | 32:33 | |||
Kvinner 55-59 | ||||||
1 | Mette Tandberg | NOTEAM | Fullført | |||
Kvinner 60-64 | ||||||
1 | Else Husa | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | Fullført | |||
Kvinner 65-69 | ||||||
1 | Inger Berntzen | Fet Friidrettsklubb | 31:25 | |||
2 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog kommune BIL | 44:41 | |||
3 | Elisabeth Engø | Asker og Bærum Tamil SK | Fullført | |||
Kvinner 70-74 | ||||||
1 | Wenche Alice Garsjø | Privat | Fullført | |||
Kvinner 75-79 | ||||||
1 | Signey Henden Rustlie | Lørenskog Friidrettslag | Fullført | |||
Menn 12-13 | ||||||
1 | Lukas Greisiger | Lørenskog skiklubb | 24:45 | |||
2 | Johannes Rolland | NOTEAM | 27:35 | |||
Menn 14-15 | ||||||
1 | Kristian Kilde | NOTEAM | 28:41 | |||
Menn 23-34 | ||||||
1 | Daniel Skovli | NOTEAM | 24:36 | |||
2 | Tobias Lillekvelland | FFI BIL | 25:55 | |||
3 | Robert Taraldsen | Strømbergs Plast | 29:56 | |||
Menn 35-39 | ||||||
1 | Arnold Slåen | NOTEAM | 34:04 | |||
2 | Christopher Nysæter | NOTEAM | 38:13 | |||
Menn 40-44 | ||||||
1 | Knut-Morten Engen | NOTEAM | 22:05 | |||
2 | Terje Fredriksen | Privat | 26:42 | |||
3 | Rolf Amund Stark | NOTEAM | 28:31 | |||
4 | Juan Chako | NOTEAM | 29:53 | |||
Menn 45-49 | ||||||
1 | Morten Gammelsæter | Oppegård IL | 23:38 | |||
2 | Steinar Kilde | NOTEAM | 24:40 | |||
3 | Torbjørn Saga | NOTEAM | 25:09 | |||
4 | Sverre Waagø | Dynea BIL | 29:37 | |||
Menn 50-54 | ||||||
1 | Kåre Chr. Olsen | A-K maskiner | 26:53 | |||
2 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 27:36 | |||
3 | Rune Enger | NOTEAM | 39:27 | |||
4 | Oddbjørn Homstvedt | FIL Borg | Fullført | |||
4 | Kåre Svensson | UiO bil | 84:00 | |||
Menn 55-59 | ||||||
1 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog - Høland Friidrettslag | 24:33 | |||
2 | Torbjørn Torbjørnsen | NOTEAM | 26:15 | |||
3 | Morten Hagen | Høybråten og Stovner | 27:52 | |||
4 | Ole Solberg | NOTEAM | 28:30 | |||
5 | Dag Sundet | Nittedal IL | 31:38 | |||
6 | Kjell Johansson | Oslo Sporveier | Fullført | |||
6 | Kjell Martinsen | Skedsmo Kommune | Fullført | |||
Menn 60-64 | ||||||
1 | Kåre Skovli | Ullersmo BIL | 24:45 | |||
2 | Geir Engesæter | Postnord termo | 25:58 | |||
3 | Arne Langseth | Aurskog - Høland Friidrettslag | 28:17 | |||
4 | Per Johan Dulsrud | Romerike Runners Team | 28:39 | |||
5 | Arild Tormod Syversrud | Arcus B.I.L | 30:40 | |||
6 | Thor W. Larsen | NOTEAM | Fullført | |||
Menn 65-69 | ||||||
1 | Arne Johansen | Ull/Kisa | 25:38 | |||
2 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 26:44 | |||
3 | Arne Ingelsrud | Sporveien Oslo B.I.L | 29:07 | |||
4 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 31:26 | |||
5 | Widar Rognerud | Raumnes & Årnes IL | 32:14 | |||
6 | Ivar Nielsen | Privat | Fullført | |||
Menn 70-74 | ||||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedal IL | 26:23 | |||
2 | Petter Kildal | Haga IF | 30:19 | |||
3 | Arne Jon Luke | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | Fullført | |||
3 | Asbjørn Hollevik | Hafslo IL | Fullført | |||
3 | Per Olav Anthonsen | Anklev woggers | Fullført | |||
Menn 75-79 | ||||||
1 | Lyder Alnes | Lørenskog komm. BIL | 37:20 | |||
Menn 80-eldre | ||||||
1 | Olav Linde | NR PK | Fullført |
Korrigert resultatliste (uoffisiell) der 5 km resultatene er lagt inn med utgangspunkt i 2016-alder - som er det som gjelder for vinterkarusellen. Navn merket med rødt er er løpere der vi er usikre på fødselsår.
5-km-starten (Foto: Bjørn Hytjanstorp).
Flere bilder fra Lørenskog:
(fotograf Olav Engen om ikke annet er nevnt)
Se også 209 bilder fra halvmaraton og 5 km lastet opp til vår bildedatabase:
Lørenskog Halvmaraton 2015
Øivind Bjerkseth fra Royal Sportsklubb tok teten ut fra start på halvmaraton.
Jon Olsen på andrerunden, det ble KM-sølv for Oslo, men snart bytter han fra Høybråten & Stovner IL til Lørenskog FIL - og da tilhører Fjellhamarmannen Akershus friidrettskrets.
Dorte Foss fra Raufoss IL, blid som alltid - og rask.
Gro Espeseth, nummer to i K40-44.
Thomas Brenni fra Romerike UltraløperklubbFar og løp inn til bronse i Akershus-KM.
Far og sønn Holmgren fra Lørenskog; Nicolas (M12-13) løp på 1:41:41 og pappa Holmgren lot seg slå med to sekunder.
Camilla Paulsen ble nummer 9 i K40-44.
Løperne er over halvveis på den tredje runden, Bjerkseth sliter med å henge på, og like etterpå rykker Stenberg fra Arsenikov.
Sverre Gunnar Brustad fra Lørenskog FIL vant M45-49 og dermed ble det KM-gull i klassen også.
Kondis' annonseansvarlige, Trond Hansen, kan mer enn å selge annonser. Med tiden 1:21:53 løp han inn til 3. plass i M40-44 og bronse i Oslo-KM i samme aldersklasse.
Knut Morten Engen vant M40-44 og var raskest av alle på 5 km (foto: Bjørn Hytjanstorp).
Morten Gammelsæter fra Oppegaard IL var nest raskest på 5 km og vinner i M45-49.
Kjell Jonhaugen fra Nittedal IL vant M70-74.
Johannes Rolland speider etter konkurrenter....
...før han setter full fart mot mål. Han ble nummer 2 i yngste klasse (M12-13).
Litt bak kom Solveig Lie Støverud fra Lørenskog Skiklubbsom vant yngste kvinneklasse (K12-13).
Tonje Gresslien fra SK Vidar ble nummer 3 i K23-34 på 5 km.
Arne Ingelsrud fylte 69 år samme dag som han debuterte i M70-74. I Vinterkarusellen 2015-2016 er det alder 2016 som er gjeldende. Arne er karusellens statistikkfører.
Dag Sundet fra Nittedal IL ble nummer 5 i M55-59.
Morten Nordli i LØrenskog FIL er mannen med orden på data- og tdtagingssystemer.
Frode Stenberg løper i mål til klar seier i Lørenskog Halvmaraton etter en imponerende spurt.
Da er det lov å være sliten....
Martin Arntsen løp inn til klar halvmaratonseier i M55-59.
Dorte fra Raufoss....i mål til 3. plass totalt og 2. plass i K45-49.
Johanne Lægran fra SK Vidar ble nummer 5 totalt og kapret sølv i Oslo-KM.
Siri Størmer tok en trippel på Lørenskog med halvmaratonseier, KM-gull senior og KM-gull veteran.