Trolig pga. flytting av Budorennet til samme dag ble deltakelsen i turrennet i Nybygda på bare 20 mannlige deltakere, mens kretsrennet hadde 45 fullførende på en litt kald men ellers strålende dag.
Samleside for Furnesåsen rundt
Furnesrennet på Facebook
Resultatliste Furnesrennet 2016.pdf
Resultatliste Furnesåsen Rundt 2016.pdf
Resultater Furnesåsen Rundt 16.01.2016: |
|||
M 17-18 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid Etter |
1 | Ole Martin Hjellødegård | Nybygda IL | 57:43 |
M 19-20 år | |||
1 | Fredrik Helgestad | Hamar SK | 48:02 |
2 | Lars Bovold | Østby IL | 48:10 00:08 |
3 | Ole-Einar Brukvangen | Vang Skiløperforening | 50:56 02:54 |
4 | Ivar Jevne Arnesen | Hamar SK | 51:07 03:05 |
5 | Sverre Bang Støeng | Hamar SK | 53:24 05:22 |
M 41-45 år | |||
1 | Øyvind Viken | Åsmarka IL | 48:42 |
2 | Rune Hansen | Snertingdal IF Ski | 1:00:57 12:15 |
3 | Stig Aldor Vennestrøm | MjøsSki | 1:01:27 12:45 |
M 46-50 år | |||
1 | Hans Tore Riibe | Hamar SK | 55:00 |
2 | Olav Heggelund | Furnes Skiløperforening | 1:02:04 07:04 |
3 | Ole Christian Bang | Hamar SK | 1:02:16 07:16 |
M 56-60 år | |||
1 | Arild Nordsveen | Furnes Skiløperforening | 01:05:31 |
M 61-65 år | |||
1 | Kjell Brodal | Furnes Skiløperforening | 01:06:01 |
2 | Truls Norderhaug | Furnes Skiløperforening | 1:14:33 08:32 |
3 | Kai Petter Westerheim | Furnes Skiløperforening | 1:15:10 09:09 |
4 | Steinar Sveen | Furnes Skiløperforening | 1:18:20 12:19 |
M 71-75 år | |||
1 | Ragnar Berntsen | Furnes Skiløperforening | 01:20:14 |
Resultater Furnesrennet 16.01.2016: |
|||
G 12 år - 2km | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid Etter |
1 | Kristian Kongssund | Næroset IL | 06:53 |
2 | Lars Kongssund | Næroset IL | 06:57 00:04 |
3 | Kristoffer Berg Kløvstad | Brøttum IL | 07:14 00:21 |
4 | Sigurd Bakke | Næroset IL | 07:24 00:31 |
5 | Petter Lunna | Brøttum IL | 07:38 00:45 |
6 | Østen Brovold Midtsundstad | Braskereidfoss IL | 07:40 00:47 |
7 | Ove Egil Hjellødegård | Nybygda IL | 07:46 00:53 |
8 | Jørgen Kvarstad | Hamar SK | 07:52 00:59 |
9 | Knut Rusten | Brøttum IL | 07:55 01:02 |
10 | Martin Stramrud | Furnes Skiløperforening | 08:27 01:34 |
11 | Sander Asmundsen | Moelven IL | 08:35 01:42 |
12 | Kristian Skramstad | Nordbygda/Løten Ski | 08:43 01:50 |
J 12 år - 2km | |||
1 | Mathea Enger | Nordbygda/Løten Ski | 07:25 |
2 | Ida Hult | Ottestad IL | 07:27 00:02 |
3 | Aurora Gaarder Strand | Strandbygda IL | 07:41 00:16 |
4 | Johanne Brovold Midtsundstad | Braskereidfoss IL | 08:26 01:01 |
5 | Olivia Andresen | Brøttum IL | 11:09 03:44 |
6 | Berit Haugli | Furnes Skiløperforening | 12:09 04:44 |
G 11 år - 2km | |||
1 | Petter Kolloen | Ringsaker IF | 07:47 |
2 | Sigve Ask Mortvedt | Hamar SK | 08:47 01:00 |
3 | Audun Seim | Hamar SK | 08:47 01:00 |
G 14 år - 3km | |||
1 | Even Hemma | Brøttum IL/ Team Sjusjøen | 08:35 |
2 | Kjartan Røstelien Gangås | Moelven IL/ Team Sjusjøen | 09:15 00:40 |
3 | Simen Olsen Kirkevik | Ottestad IL | 09:18 00:43 |
4 | Magnus M Stensby | Hamar SK | 09:35 01:00 |
5 | Kristian Sveen | Hamar SK | 09:36 01:01 |
6 | Lavrans Johan Fossen | Moelven IL/ Team Sjusjøen | 09:40 01:05 |
7 | Iver Brovold Midtsundstad | Vaaler IF | 09:54 01:19 |
8 | Jon Tomter | Brøttum IL/ Team Sjusjøen | 10:22 01:47 |
9 | Even Bordal | MjøsSki | 10:26 01:51 |
10 | Ole Martin Levernes | Næroset IL/ Team Sjusjøen | 10:28 01:53 |
11 | Peder Aarstad Berg | Galterud IF | 12:15 03:40 |
J 14 år - 3km | |||
1 | Rannei Bjørklund | Mogutten IL - Ski/ Team Odal | 10:57 |
2 | Anette Berg Kløvstad | Brøttum IL/ Team Sjusjøen | 12:37 01:40 |
3 | Nikola Anne Derkazz | Furnes Skiløperforening | 24:25 13:28 |
G 13 år - 3km | |||
1 | Anders Grini | Moelven IL/ Team Sjusjøen | 09:45 |
2 | Einar Rognerud | Vaaler IF | 10:07 00:22 |
3 | Even Thorvaldsen | Ottestad IL | 10:18 00:33 |
4 | Jon Presthus | Nordbygda/Løten Ski | 10:30 00:45 |
5 | Magnus Johannessen | Moelven IL/ Team Sjusjøen | 11:41 01:56 |
6 | Oskar Sagstuen Nysæther | Furnes Skiløperforening | 11:52 02:07 |
7 | Simen Andre Grøtterud | Furnes Skiløperforening | 12:31 02:46 |
8 | Nikolai Gylthe Berget | Vang Skiløperforening | 12:50 03:05 |
9 | Johannes Sandberg | Furnes Skiløperforening | 14:02 04:17 |
J 13 år - 3km | |||
1 | Emma Bangstad Bergersen | Hamar SK | 10:23 |
2 | Dina Lidahl Lillejordet | Vang Skiløperforening | 10:33 00:10 |
3 | Julie Jeistad | Lismarka Skilag | 11:12 00:49 |
4 | Mathilde Skoglund Østvold | Vang Skiløperforening | 11:16 00:53 |
5 | Tuva Sveadalen | Åsmarka IL/ Team Sjusjøen | 11:38 01:15 |
6 | Jenny Veidahl Martinsen | Vang Skiløperforening | 11:44 01:21 |
7 | Emma Dahlhaug Freng | Brøttum IL | 11:47 01:24 |
8 | Hanna Søgård Evensen | Nordbygda/Løten Ski | 12:05 01:42 |
9 | Silje Helgesen Hovdedalen | Nybygda IL | 12:10 01:47 |
10 | Mathilde Krogstie Bjørgan | Nordbygda/Løten Ski | 12:14 01:51 |
11 | Marthe Skoglund Østvold | Vang Skiløperforening | 12:33 02:10 |
12 | Andrea Vikin | Nybygda IL | 13:11 02:48 |
13 | Sara Engeskaug | MjøsSki | 13:16 02:53 |
K 17 år - 10km | |||
1 | Tina Rusten | Brøttum IL/ Team Sjusjøen | 29:30:00 |
2 | Marit Sveen | Hamar SK | 30:20 00:50 |
Agnes Lindstad Børresen | Ottestad IL | DNF | |
K 18 år - 10km | |||
1 Mathilde Bangstad Bergersen | Hamar SK | 29:54:00 | |
K senior - 10km | |||
1 Marie Renée Sørum Gangsø | Svea Skilag | 28:08:00 | |
M 17 år - 10km | |||
1 | Kristian Larsen | MjøsSki | 23:49 |
2 | Ole Andreas Grøtting | Hernes IL | 29:24 05:35 |
3 | Gjermund Bjørklund | Mogutten IL - Ski/ Team Odal | 31:17 07:28 |
M 18 år - 10km | |||
1 | Johannes Bordal | MjøsSki | 24:23:00 |
2 | Vebjørn Hallberg Bakkestuen | Brøttum IL/ Team Sjusjøen | 25:24 01:01 |
3 | Kristian Karset Broen | Vang Skiløperforening | 26:27 02:04 |
4 | Esten Sørhus | Åslia Skilag | 26:57 02:34 |
M senior - 10km | |||
1 | Halvor Korbøl Thoner | Slåstad IL/ Team Odal | 21:59 |
2 | Kristian Græsli | Hamar SK | 22:07 00:08 |
3 | Henrik Skarpnord | MjøsSki | 22:34 00:35 |
4 | Per Buttingsrud Aas-Eng |
Tolga IL | 23:09 01:10 |
5 | Sander Leinan Baksjøberget | Vang Skiløperforening | 24:00 02:01 |
6 | Tommi Luchsinger | IL Bevern | 24:41 02:42 |
G 16 år - 5km | |||
1 | Petter Myhr | Vallset IL | 12:01 |
2 | Simen Krogstie Bjørgan | Nordbygda/Løten Ski | 12:09 00:08 |
3 | Simen Syversen | Hamar SK | 12:12 00:11 |
4 | Sigurd Rustad | Vang Skiløperforening | 12:40 00:39 |
5 | Andreas Bjørgen | Hamar SK | 13:02 01:01 |
6 | Kristoffer Kvarstad | Hamar SK | 13:18 01:17 |
7 | Håkon Skramstad | Nordbygda/Løten Ski | 13:55 01:54 |
8 | Johan Storebakken | Hamar SK | 14:05 02:04 |
9 | Herman Karterud | Nordbygda/Løten Ski | 14:14 02:13 |
10 | Johannes Wiken | Vang Skiløperforening | 14:37 02:36 |
J 16 år - 5km | |||
1 | Mari Robøle Lien | Hamar SK | 13:52 |
2 | Susann Fedreheim Lyngnes | MjøsSki | 14:16 00:24 |
3 | Hanne Nilsen | MjøsSki | 15:15 01:23 |
4 | Karoline Wardberg Høiby | Åsmarka IL/ Team Sjusjøen | 15:20 01:28 |
5 | Nora T Langerud | MjøsSki | 15:58 02:06 |
G 15 år -5km |
|||
1 | Mats Opsal | MjøsSki | 12:09 |
2 | Jonas Vika | MjøsSki | 12:20 00:11 |
3 | Petter Tajet | Hamar SK | 13:32 01:23 |
4 | Johannes Tiller | Lismarka Skilag/ Team Sjusjøen 303 | 15:32 03:23 |
5 | Mathias Westby Skoglund | Granli IL | 16:11 04:02 |
J 15 år - 5km | |||
1 | Ida Benjaminsen | MjøsSki | 15:12 |
2 | Emma Hult | Ottestad IL | 15:22 00:10 |
3 | Hanne Skoglund Kampenhøy | Nordbygda/Løten Ski | 15:26 00:14 |
4 | Ada Eide Longva | Ottestad IL | 15:35 00:23 |
5 | Mari Hallberg Bakkestuen | Brøttum IL/ Team Sjusjøen | 15:48 00:36 |
6 | Anna Haugli | Furnes Skiløperforening | 23:46 08:34 |
FH MS - 1km | |||
1 | Morten Hulleberg | MjøsSki | 09:22 |