Resultatlisten ligger under bildene.
En glad Terje Lyngstad etter seieren på maratondistansen.
Strålende fornøyd - og med håp om en knusende seier på NM 100 kilometer i Bergen sentrum 7. mai.
De to beste på halvmaraton var Nancy Sommer (til høyre) og Christina M Linde.
Fra starten 63,3 kilometer: Bak i feltet finner vi beste dame, Susan Sun i blått, og Tatiana Thiem i rosa. Susan Sun er 26 år og kommer fra Kina. Hun har bodd i Norge et års tid og har vært en flittig deltaker i Maratonkarusellens løp.
Cecilie Landro løper i mål til seier i maratonklassen. Det var fem damer som fullførte maratondistansen, men bare to startet på offisiell startstrek kl 12.
Resultatliste Bergen Ultra 9.4.2016 | |||||
Halvmaraton kvinner | |||||
1 | Nancy Sommer | Varegg | K14549 | 1:31:06 | |
2 | Christina M Linde | Varegg Fleridrett | K14549 | 1:33:08 | |
3 | Kristin Husby | Laksevåg | K15054 | 1:34:38 | |
4 | Hanne Liland | Varegg Fleridrett | K14549 | 1:40:57 | |
5 | Tone Raaen | Åsane CK | K13539 | 1:41:52 | |
6 | Eva Quivey | Varegg Fleridrett | K15559 | 1:43:50 | |
7 | Karianne Jørgensen | Loddefjordløperne | K14549 | 1:45:17 | |
8 | Mona Wolff | ABB | K15054 | 1:45:47 | |
9 | Tove Larsen | NOTEAM | K14549 | 1:47:23 | |
10 | Elin Reed Bratten | Bergen CK | K15054 | 1:50:11 | |
11 | Annbjørg Gundersen | NOTEAM | K14044 | 1:51:41 | |
12 | Oddny Ringheim | CSC BIL | K15559 | 1:51:51 | |
13 | Inger Johanne Klokset | Haugesund Idrettslag Friidrett | K14549 | 1:52:53 | |
14 | Gunhild Vatna | Stord Idrettslag | K15054 | 1:53:58 | |
15 | Nkiruka Uwaje | Tyskland | K12334 | 1:56:23 | |
16 | Tone Johnsen | Varegg Team Melkesyre | K15054 | 1:56:25 | |
17 | Nermina Kovac | Loddefjordløperne | K14549 | 1:56:38 | |
18 | Karin Vik | Bergen Triathlon Club | K15054 | 1:57:32 | |
19 | Monica Moe | NOTEAM | K14549 | 1:57:35 | |
20 | Claudia Velasco | USA | K12334 | 1:57:45 | |
21 | Janne Jensen | Kalandseid IL | K14549 | 1:59:24 | |
22 | Irene Kjønnerød | Varegg Fleridrett | K13539 | 1:59:52 | |
23 | Trude Cristin Valle | Tide Buss | K14549 | 2:00:16 | |
24 | Mariann Kjelby | Fjell kommune | K15054 | 2:00:57 | |
25 | Anne Grethe Kvist | Bergen Triathlon Club | K14549 | 2:01:53 | |
26 | Torunn Hjellvik Bergset | NOTEAM | K15054 | 2:02:23 | |
27 | Solveig Mo | NOTEAM | K12334 | 2:03:11 | |
28 | Margot Carlsen | NOTEAM | K15054 | 2:04:16 | |
29 | Nora Hauge Svendsen | IL Fri | K14549 | 2:04:32 | |
30 | Elisabeth Hilton | NOTEAM | K15054 | 2:05:35 | |
31 | Rita Knarvik | Lindås Idrettslag | K15054 | 2:06:28 | |
32 | Stine Hillesøy | NOTEAM | K14549 | 2:07:09 | |
33 | Veslemøy Meling | NOTEAM | K15054 | 2:08:00 | |
34 | Beate Skulstad | NOTEAM | K14549 | 2:09:11 | |
35 | Marit Ryland | NOTEAM | K14549 | 2:09:43 | |
36 | Anette Indrebø | NOTEAM | K15054 | 2:10:40 | |
37 | Patricia Flataker | NOTEAM | K12334 | 2:11:50 | |
38 | Marianne Eikeland | Statoil BIL | K15054 | 2:12:00 | |
39 | Bente Andersen | Bergen Kommune | K14549 | 2:13:02 | |
40 | Beate Rikstad | Teleport Bergen | K15054 | 2:15:03 | |
41 | Siv Nina Gjervik | NOTEAM | K15054 | 2:15:44 | |
42 | Gunn-Kristin Olsen | Løperjenter | K15054 | 2:16:04 | |
43 | Jannike Lyngtun | Kalandseid IL | K14044 | 2:16:58 | |
44 | Torhild Ulvesæther | NOTEAM | K15559 | 2:17:27 | |
45 | Bjørg Fagnastøl | NOTEAM | K15559 | 2:17:35 | |
46 | Cathrine Akse Nordkvist | NOTEAM | K12334 | 2:19:05 | |
47 | Monica Mjøs | NOTEAM | K14044 | 2:20:42 | |
48 | Conny Søfteland | NOTEAM | K14549 | 2:20:42 | |
49 | Irene Talhaug | NOTEAM | K14549 | 2:20:42 | |
Halvmaraton menn | |||||
1 | Per Harald Havnen Johansen | NOTEAM | M12334 | 1:16:47 | |
2 | Mirza Nalic | Friidrettsklubben BFG Bergen | M13539 | 1:18:03 | |
3 | Erlend Nymark Jensen | NOTEAM | M12334 | 1:18:33 | |
4 | Anrre Hornæs | NOTEAM | M12334 | 1:18:56 | |
5 | Håkon Landro | Bergen Løpeklubb | M14044 | 1:19:17 | |
6 | Kjetil Monstad | Osterøy IL | M14044 | 1:19:20 | |
7 | Aleksander Bjorøy | Blubbelubb Sportsklubb | M12334 | 1:19:46 | |
8 | Bjørn Harald Bongom | Varegg/Fjellgeitene | M14549 | 1:22:43 | |
9 | Eirik Matre | NOTEAM | M14044 | 1:23:29 | |
10 | Jan Rolland | NOTEAM | M15054 | 1:26:21 | |
11 | Alexander Lilleskare | NOTEAM | M12334 | 1:26:28 | |
12 | Tom-Erik Sund | Bergen Triathlon Club | M12334 | 1:26:53 | |
13 | Truls Nesslin | NOTEAM | M12334 | 1:27:32 | |
14 | Andersen Slaatten | NOTEAM | M13539 | 1:27:36 | |
15 | Sindre Andal Habbestad | Bremnes IL | M12334 | 1:28:29 | |
16 | Dag Grønnestad | Åsane CK / Fjellgeitene | M15054 | 1:28:44 | |
17 | Gunnar H. Aarseth | Spirit FIK | M15559 | 1:28:51 | |
18 | Jon Anders Kongsrud | NOTEAM | M14549 | 1:29:02 | |
19 | Pål Magne Hisdal | NOTEAM | M14549 | 1:29:07 | |
20 | Maarten Boting | Åsane CK | M14549 | 1:29:10 | |
21 | Harald Eidsheim | NOTEAM | M12334 | 1:29:13 | |
22 | Asbjrøn D Svellingen | Bergen Triathlon Club | M14044 | 1:29:19 | |
23 | Magne Espelid | Mjøsdalen IL | M15054 | 1:29:43 | |
24 | Sverre Jensen | Kalandseid IL | M15054 | 1:30:09 | |
25 | Bjørn Laastad | Statoil Bergen BIL | M15559 | 1:30:13 | |
26 | Stig Kongsvik | Hyllestad IL | M12334 | 1:30:24 | |
27 | Einar Olsen | NOTEAM | M14549 | 1:30:27 | |
28 | Are Kongestøl | NOTEAM | M13539 | 1:30:36 | |
29 | Gunnar Lyngnes | NOTEAM | M15054 | 1:30:44 | |
30 | Petter Rasmussen | Bergen Løpeklubb | M14549 | 1:31:26 | |
31 | Tobias Nieber | NOTEAM | M15054 | 1:32:19 | |
32 | Michael Gunnarson | BUB Bergen | M14549 | 1:32:34 | |
33 | Stian Nordås Mjøs | Mjøsdalen IL | M12334 | 1:32:44 | |
34 | Jan-Tore Gjervik | Varegg Fleridrett/Melkesyre | M14549 | 1:32:49 | |
35 | Øyvind Risnes | Bergen Group/Ferning | M15054 | 1:33:00 | |
36 | Frode Sørhøy | Varegg Team Melkesyre | M14549 | 1:33:30 | |
37 | Thomas Bucher Johannessen | BUB Bergen | M14549 | 1:34:15 | |
38 | Dan Thormodsæter | Blubbelubb Sportsklubb | M12334 | 1:34:35 | |
39 | Kim Ove Hansen | NOTEAM | M12334 | 1:35:29 | |
40 | Andreas Jensen | Gneist IL | M11819 | 1:35:33 | |
41 | Frode Hodnekvam | NOTEAM | M14044 | 1:35:36 | |
42 | Tor A Jensen | Hansa | M15559 | 1:35:50 | |
43 | Øystein Tveit | Gneist IL | M14044 | 1:35:53 | |
44 | Tommy Svellingen | Team Svellingen | M13539 | 1:36:05 | |
45 | Trond Arne Espedal | Bergen Triathlon Club | M14549 | 1:36:09 | |
46 | Roar Pedersen | Fitjar IL | M14044 | 1:37:13 | |
47 | Erik Frich Sjurseth | Titlestadguttene | M13539 | 1:37:42 | |
48 | Truls Angerman | Titlestadguttene | M14044 | 1:37:48 | |
49 | Nicholas Bang Almeland | NOTEAM | M12334 | 1:37:51 | |
50 | Pål Eidsheim | BUB Bergen | M15054 | 1:38:00 | |
51 | Øivind Andersen | NOTEAM | M14044 | 1:38:09 | |
52 | Ole Budal | Gabbas Grabbar | M14044 | 1:38:13 | |
53 | Lars Johan Hufthammer | Austevoll IK | M14549 | 1:38:54 | |
54 | Frode Nilsen | Fana sykkel/EVRY | M14549 | 1:39:03 | |
55 | Bjarte Opsal | NOTEAM | M12334 | 1:39:14 | |
56 | Reidar Jensen | NOTEAM | M15559 | 1:39:14 | |
57 | Espen Konglevoll | BUB Bergen | M15054 | 1:39:22 | |
58 | Frode Øvre-Helland | HSI | M15559 | 1:40:15 | |
59 | Kjell Erik Gjerstad | NOTEAM | M14549 | 1:40:29 | |
60 | Rune Kvam | Gullfjell IL | M14549 | 1:41:23 | |
61 | Pål Wathle | Gabbas Grabbar | M14044 | 1:42:01 | |
62 | Arild Løvik | Laxefjorden pust & pes | M14044 | 1:42:22 | |
63 | Ronny Bertelsen | NOTEAM | M15054 | 1:42:29 | |
64 | Kjetil Frugård | NOTEAM | M14549 | 1:42:35 | |
65 | Knut Lien | NOTEAM | M14044 | 1:42:36 | |
66 | Mads Toppe | NOTEAM | M14044 | 1:42:39 | |
67 | Audun Kvam | Gullfjel IL | M14549 | 1:43:04 | |
68 | Tord Wathle | NOTEAM | M13539 | 1:43:06 | |
69 | Jan Silgjerd | NOTEAM | M14549 | 1:43:25 | |
70 | Steinar Gangsø | Aker Solutions BIL | M14549 | 1:43:48 | |
71 | Harald Løbersli | NOTEAM | M14549 | 1:43:50 | |
72 | Morten Møllevik | NOTEAM | M12334 | 1:44:02 | |
73 | Andreas Sumstad Arne | Stord IL | M13539 | 1:44:03 | |
74 | Bjørn Tore Lothe | NOTEAM | M13539 | 1:44:14 | |
75 | Erik Dahl | Bergen Kommunes BIL | M15054 | 1:44:20 | |
76 | Sigve Sjursæther | NOTEAM | M14549 | 1:44:31 | |
77 | Ove Jarland Røed | Team Bollebo | M14044 | 1:46:23 | |
78 | Robert Brown | USA | M14549 | 1:46:33 | |
79 | Jon-Inge Heldal | NOTEAM | M14044 | 1:46:43 | |
80 | Ove Bertelsen | NOTEAM | M15054 | 1:47:21 | |
81 | Martin B Konglevoll | NOTEAM | M13539 | 1:47:35 | |
82 | Terje Stenbakk | Bergen CK | M15559 | 1:47:53 | |
83 | Trond Schjølberg | NOTEAM | M14549 | 1:48:02 | |
84 | Hallstein Viken | Strandebarm IL | M14549 | 1:48:15 | |
85 | Erik Ness-Hansen | Team Melkesyre /Varegg | M13539 | 1:49:03 | |
86 | Knut Ersland | HSI | M15054 | 1:49:52 | |
87 | Jens Petter Andersen | NOTEAM | M12334 | 1:50:25 | |
88 | Trond G. Waage | NOTEAM | M14549 | 1:51:31 | |
89 | Ove Hansen | Bergen CK | M15559 | 1:52:05 | |
90 | Tolleiv Haugland | Grieg Team | M16064 | 1:52:38 | |
91 | Tormod Espelid | NOTEAM | M14549 | 1:54:00 | |
92 | Trond Pedersen | IL Fenring | M15054 | 1:54:31 | |
93 | David Savides | NOTEAM | M14549 | 1:54:37 | |
94 | Charles Olsen | NOTEAM | M15054 | 1:54:38 | |
95 | Arvid Bognøy | ASK Friidett | M15054 | 1:55:08 | |
96 | Dag Olav Løyland | NOTEAM | M14549 | 1:55:35 | |
97 | Arvid Tangerås | Strandebarm IL | M16064 | 1:55:37 | |
98 | Jan Ove Henriksen | Loddefjordløperne | M14549 | 1:56:16 | |
99 | Ole Kristian Brastad | Bøler IF Friidrett | M15054 | 1:56:33 | |
100 | Ingar Romslo | IL Fri | M16064 | 1:56:34 | |
101 | Tom Hiis Bergh | NOTEAM | M12334 | 1:57:23 | |
102 | Reidar Olsen | NOTEAM | M14549 | 1:57:34 | |
103 | Ivar Dale | NOTEAM | M14549 | 1:58:34 | |
104 | Arnt Cederholm | NOTEAM | M16064 | 1:58:38 | |
105 | Karl Morten Bårdsen | NOTEAM | M14549 | 1:59:55 | |
106 | Morten Damm | NOTEAM | M14549 | 1:59:55 | |
107 | Rolf Madsen | NOTEAM | M14549 | 2:00:01 | |
108 | Trond Vetås | Odfjell Drilling | M13539 | 2:00:13 | |
109 | Per Verner Aase | NOTEAM | M16064 | 2:00:47 | |
110 | Helge Andersen | NOTEAM | M15054 | 2:01:00 | |
111 | Karl Weydahl | Høgskolen i Bergen – BIL | M16064 | 2:02:11 | |
112 | Lennart Thon | Fritz Hansen AS | M13539 | 2:02:21 | |
113 | Karin Stang Volden | ABB | M15559 | 2:02:29 | |
114 | Mads Holm | NOTEAM | M15054 | 2:05:14 | |
115 | Eigil Nødtvedt | Fjell kommune | M16569 | 2:05:19 | |
116 | Christian Alejandro Garate | Varegg Fleridrett/ Melkesyre | M15054 | 2:05:35 | |
117 | Terje Johansen | NOTEAM | M14044 | 2:06:01 | |
118 | Øyvind Lygre | NOTEAM | M15054 | 2:07:00 | |
119 | Gunvald Gundersen | IF Klypetussen | M17074 | 2:08:05 | |
120 | John Tore Madsen | NOTEAM | M12334 | 2:10:51 | |
121 | Stein Tore Viken | NOTEAM | M17074 | 2:11:06 | |
122 | John Grieg | NOTEAM | M15054 | 2:11:19 | |
123 | Inge Blokhus | NOTEAM | M16569 | 2:14:36 | |
124 | Arild Iden | NOTEAM | M15054 | 2:14:51 | |
125 | Karsten Norlund | NOTEAM | M12334 | 2:15:35 | |
126 | Arild Bjørkheim | Stanghelle | M15559 | 2:23:34 | |
127 | Arne Johan Ibsen | Kondis | M15559 | 2:30:47 | |
128 | Gunnar Nordhus | NOTEAM | M16569 | 2:46:04 | |
129 | Øystein Andersen | NOTEAM | M16064 | 2:59:17 | |
130 | Lakshmi Moorthy | India | M14044 | 3:34:06 | |
Tidlig start halvmaraton kvinner | |||||
1 | Vibeche Nicolaisen | NOTEAM | K16064 | 1:56:55 | |
2 | Renate Macpherson | NOTEAM | K14044 | 2:07:13 | |
3 | Ninni E Nordbø | NOTEAM | K15054 | 2:09:41 | |
4 | Linda Tvedt | Toro | K14549 | 2:34:00 | |
5 | Maren Kjos Veim | NOTEAM | K12334 | 2:36:22 | |
6 | Anne Kjos Veim | NOTEAM | K15054 | 2:45:14 | |
Tidleg start halvmaraton menn | |||||
1 | Rune Møklebust | Sædalen IL | M14044 | 1:44:16 | |
2 | Trond Fuhr | Aker Solutions BIL | M15559 | 1:47:11 | |
3 | Stig R Utstrand | NOTEAM | M14549 | 1:57:08 | |
Maraton kvinner | |||||
1 | Cecilie Landro | NOTEAM | K22022 | 3:39:54 | |
2 | Maureen Su | England | K23539 | 4:59:09 | |
Maraton menn | |||||
1 | Terje Lyngstad | Jølster IL | M25054 | 3:04:52 | |
2 | Jørgen Nordanger | Bergen Løpeklubb | M22334 | 3:06:46 | |
3 | Johan Løve Gjersvik | Rebel Lions | M22334 | 3:07:27 | |
4 | Jens Riis | NOTEAM | M25054 | 3:08:19 | |
5 | Bjørn Fretland | IL Jotun | M25054 | 3:10:37 | |
6 | Leif Nordland | HSI | M24549 | 3:15:51 | |
7 | Geir Jensen | Kondis | M25054 | 3:25:35 | |
8 | Morten Vestvik | Haugesund Idrettslag Friidrett | M25054 | 3:31:53 | |
9 | Ståle Viken | Reno | M24549 | 3:33:25 | |
10 | Øystein Dybdahl | Bergen Kommunes BIL | M25559 | 3:33:56 | |
11 | Bjørn Heradstveit | NOTEAM | M24549 | 3:39:50 | |
12 | Gunnar Lorens Lien | BKK BIL | M24549 | 3:46:28 | |
13 | Bjørn Haukeland | Kondis | M25054 | 3:46:33 | |
14 | Victor Larsen | Stahl Heiser | M27074 | 3:57:40 | |
15 | Bjørn Skarveland | Kondis | M26569 | 4:14:53 | |
16 | Rolf Christiansen | NOTEAM | M25559 | 4:24:49 | |
17 | Ørjan Talhaug | Bergen Triathlon Club og BFG | M24044 | 4:24:49 | |
Tidleg start maraton kvinner | |||||
1 | Nathalie Puaschitz | Bergen Løpeklubb | K23539 | 4:19:42 | |
2 | Lise Lithun | Gjesdal IL | K25559 | 5:25:00 | |
3 | Lise Lotte Andersen | Bergen Triathlon Club | K33539 | 6:33:41 | |
Tidleg start maraton menn | |||||
1 | Ragnvald Kanebog | Bergen Løpeklubb | M35559 | 3:25:15 | |
2 | Petter Goga | NRK Hordaland | M14549 | 3:31:14 | |
3 | Inge Asbjørn Haugen | Hornindal IL | M26064 | 4:21:46 | |
4 | Gunnar Nordbø | NOTEAM | M25054 | 4:28:57 | |
5 | Leif Halleland | IF Klypetussen | M27074 | 4:53:33 | |
6 | Ronny Kristiansen | DMK/Team Ronny | M22334 | 4:58:06 | |
7 | Jan Billy Aas | DMK/Team Ronny og Cad Consult | M22334 | 4:58:06 | |
8 | Sigurd Lima | Gjesdal IL | M26064 | 5:25:00 | |
9 | Jan Wilhelm Werner | Bergen Triathlon Club | M25559 | 5:27:21 | |
1 + 1/2 maraton kvinner (63 km) | |||||
1 | Susan Sun | Fenring Langdistanse | K32334 | 6:04:31 | |
2 | Tatiana Thiem | NOTEAM | K32334 | 6:13:36 | |
3 | Hilde Greve Myhrvold | BTC / Åsane CK | K34044 | 8:01:51 | |
1 + 1/2 maraton menn (63 km) | |||||
1 | Bjørn Tore K. Taranger | Friidrettsklubben BFG Bergen | M33539 | 4:18:15 | |
2 | Arvid Haugen | Dale IL | M34549 | 5:08:34 | |
3 | Fredrik Berentsen | Bergen Løpeklubb | M33539 | 5:14:57 | |
4 | Per Audun Heskestad | AKS 77 | M36064 | 5:32:17 | |
5 | Janos Kozma | NOTEAM | M33539 | 5:47:26 | |
6 | Per Gunnar Alfheim | Varegg IL | M35559 | 5:56:55 | |
7 | Asle Stensæter | NOTEAM | M34044 | 6:22:47 | |
8 | Michael Windfeld | Bergen Triathlon Club | M34044 | 6:45:11 | |
Tidleg start 1 + 1/2 maraton kvinner (63 km) | |||||
1 | Liv B. Jegteberg Lystad | Oslofjord Triatlon | K35559 | 7:21:08 | |
2 | Pia - Camilla Tømmernes | Bergen CK og BTC | K34044 | 8:33:18 |