Det var 188 deltagere i ABIK-karusellens 3. løp som ble arrangert fra Idrettsparken på Jessheim med Lions Club Ullensaker som lokal arrangør tirsdag kveld. Løypa var en lett 4 km terrengløype for alle deltagerne.
I kvinneklassen var som så ofte før Solfrid Braathen raskest, og når kvinner og menn løper samme løype får hun matchet seg i samme løype som de andre kvinnene.Hunog noe få til løper ellers i "lang løype" som er identisk med herreløypa. Det er litt synd at "lang løype kvinner" ikke starter sammen med de andre kvinnene i de løpene hvor løypaer lik.
Nærmest Solfrid kom Nes Ski's sterke juniorjente Sofie Nordsveen Hustad, hun brukte 16 sekunder mer - men startet i en annen pulje.
I herreklassen løp vinneren av M30-34 Kristian Braathen og vinneren av M45-49 Ole Gorm Berg i samme startpulje, og der slo yngstemann knock-out på konkurrenten med tiden 14:47. Ole Gorm Berg fikk samme tid som Frode Engelund som løp i en senere pulje - begge endte med 15:08.
Kristian Braathen i samme løp i 2015 da han "bare" ble nummer 4. Løperen bak er Pål Simen Ruud som ikke var med denne gangen (foto: Bjørn Hytjanstorp).
Neste løp:
4. løp i ABIK-karusellen
7. juni kl 17:00-19:00 Lillestrøm stadion
1500 meter baneløp, ny pulje hvert 15. minutt
Lokal arr: AIM Norway
Løpets hjemmeside
Samleside for løp på Romerike 2015
Link til hjemmesider, info, resultater og reportasjer
De raskeste i 3. løp:
Kvinner 4 km topp 10 (71 deltakere): | ||||
1 | Solfrid BRAATHEN | NOTEAM | 16:21 | |
2 | Sofie Nordsveen Hustad | Nes-Ski | 16:37 | |
3 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 17:20 | |
4 | Karoline Næss | Ull Kisa | 17:33 | |
5 | Marie Holtet Dæhlen | NOTEAM | 18:36 | |
6 | Trine Seeberg | SINTEF | 18:40 | |
7 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 18:43 | |
8 | Marianne Opsahl | Ull/Kisa il friidrett | 18:46 | |
9 | June Laake | NOTEAM | 19:00 | |
10 | Tonje Berg | Løpsklubben 1814 / Bene Agere | 19:02 |
Menn 4 km topp 10 (117 deltakere): | ||||
1 | Kristian BRAATHEN | NOTEAM | 14:47 | |
2 | Ole Gorm Berg | Lørenskog FIL / Mailand vgs | 15:08 | |
2 | Frode Engelund | NOTEAM | 15:08 | |
4 | Njål Pedersen | Team Foss | 15:56 | |
5 | Harald Furuseth | ull/kisa | 16:17 | |
6 | Are Aarebrot | SVS VG Skole | 16:33 | |
7 | Anders Gulliksrud | Team Bjerkreim | 16:39 | |
8 | Nikola Cosovic | Nobina | 17:01 | |
9 | Rune Sørheim | NOTEAM | 17:05 | |
10 | Sveinung GROV | Skedsmo vgs. | 17:20 |
Klassevis resultater:
K16-19 | |||||
1 | Marie Holtet Dæhlen | NOTEAM | 18:36 | ||
2 | June Laake | NOTEAM | 19:00 | ||
3 | Kamilla Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 20:43 | ||
4 | Ellen Skrimstad | NOTEAM | 22:18 | ||
5 | Sofie Hodnebrog Westgård | NOTEAM | 23:53 | ||
K20-24 | |||||
1 | Sofie Nordsveen Hustad | Nes-Ski | 16:37 | ||
2 | Karoline Næss | Ull Kisa | 17:33 | ||
3 | Ragnhild Nyen | Eidsvoll Dyreklinikk | 23:26 | ||
4 | Malin Othelia Skaar | NOTEAM | 23:54 | ||
K25-29 | |||||
1 | Helene Lillekvelland | FFI BIL | 23:13 | ||
2 | June Eline Høyer | NOTEAM | 24:58 | ||
3 | Monica Sundet | NOTEAM | 25:39 | ||
3 | Marianne Stigen | USBL | 25:39 | ||
5 | Karina Hallstensen Øyen | NOTEAM | 34:09 | ||
K30-34 | |||||
1 | Tonje Berg | Løpsklubben 1814 / Bene Agere | 19:02 | ||
2 | Ingeborg Almås Ingvaldsen | Ahus | 26:56 | ||
K35-39 | |||||
1 | Mona Elisabeth Østvang | NOTEAM | 21:30 | ||
2 | Rigmor Bergh | Lørenskog kommune BIL | 25:46 | ||
K40-44 | |||||
1 | Trine Seeberg | SINTEF | 18:40 | ||
2 | Marianne Opsahl | Ull/Kisa il friidrett | 18:46 | ||
3 | Henriette Smestad | HMS eiendomsutvikling | 21:48 | ||
4 | Monika Sesseng | NOTEAM | 22:37 | ||
5 | Maanum Anja | NOTEAM | 23:58 | ||
6 | Lizzy Namuleme Aalberg | NOTEAM | 24:09 | ||
7 | Dagrun Rommen | ull/kisa | 29:07 | ||
K45-49 | |||||
1 | Siri Anne Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 05:46 | ? | |
2 | Rita M. Grøndalen | Steg for Steg | 19:09 | ||
3 | Erna Bergsdottir Solvang | SLM Revisjon | 20:38 | ||
4 | Merethe Andersen | NOTEAM | 21:59 | ||
5 | Heidi Kildal | Romerike Friidrett | 22:27 | ||
6 | Erica Georgsson Bratlie | NOTEAM | 23:39 | ||
7 | Nina Solberg | NOTEAM | 26:50 | ||
8 | Elisabeth Bjølstad | RB 10 | 28:21 | ||
9 | Heidi Helvig | NOTEAM | 28:36 | ||
10 | Lena Nygård | Nets Active | 28:46 | ||
K50-54 | |||||
1 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 19:39 | ||
2 | Maybritt Nordsveen Hustad | NOTEAM | 20:02 | ||
3 | Ida Romstad | Fet skiklubb | 20:27 | ||
4 | Helen Selboe | NOTEAM | 20:47 | ||
5 | Jorun S. Kildahl | Romerike Runner`s Team | 21:39 | ||
6 | Astrid Nyeng | NOTEAM | 22:53 | ||
7 | Liv Kooyman | Romerike Runners Teas | 23:14 | ||
8 | Walborg Brurberg | SLM Revisjon | 25:22 | ||
9 | Marianne Glømmi | NOTEAM | 26:54 | ||
K55-59 | |||||
1 | Trude Kattem | Skedsmo vgs. | 20:48 | ||
2 | Anne-Brit Strandset | Romerike Runner`s | 21:57 | ||
3 | Kari Elisabeth Oustad | NOTEAM | 23:29 | ||
4 | Tone Rud Fekjær | Fet skiklubb | 23:43 | ||
5 | Berit Østby | NOTEAM | 24:31 | ||
6 | Kari Jensen | Romerike Runners | 24:37 | ||
7 | Mona Aas | NOTEAM | 30:19 | ||
8 | Berit Østvoll | NOTEAM | |||
K60-64 | |||||
1 | Solveig Kalstad | Stovnerkameratene/Romerike Run | 21:49 | ||
2 | Karin Ø. Braathen | Lørenskog kommune BIL | 22:39 | ||
3 | Inger Perstuen Braathen | Lørenskog kommune BIL | 24:27 | ||
K65-69 | |||||
1 | Inger Berntzen | Fet friidrettsklubb | 23:15 | ||
2 | Mia Bjøntegaard | Leirsund IL | 29:30 | ||
K70-74 | |||||
1 | Aud Jorun Korsmo | NOTEAM | 35:26 | ||
K75+ | |||||
1 | Inger Marie Blomseth | NOTEAM | 36:14 | ||
2 | Wenche Haga | Peppes Pizza Jessheim | |||
K lang løype | |||||
1 | Solfrid BRAATHEN | NOTEAM | 16:21 | ||
2 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 17:20 | ||
3 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 18:43 | ||
4 | Monica Nyheim | NOTEAM | 20:47 | ||
5 | Tone Dirdal | Skedsmo kommune | 20:54 | ||
6 | Våril Bendiksen | Skedsmo vgs | 21:22 | ||
7 | Nina Iversen | Icopal BIL | 22:27 | ||
8 | Wenche Tallås Kjernsval | Icopal BIL | 23:14 | ||
9 | Anita Aasen Kristiansen | Icopal BIL | 23:41 | ||
10 | Eva Carlsen | NRK | 27:05 | ||
11 | Elika Nodland Meiland | Privat | 35:41 | ||
M16-19 | |||||
1 | Njål Pedersen | Team Foss | 15:56 | ||
2 | William Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 18:28 | ||
3 | Kristian Kilde | NECON | 19:47 | ||
M25-29 | |||||
1 | Tobias Lillekvelland | FFI BIL | 18:31 | ||
2 | Rasmus Lillekvelland | NOTEAM | 20:06 | ||
M30-34 | |||||
1 | Kristian BRAATHEN | NOTEAM | 14:47 | ||
2 | Anders Gulliksrud | Team Bjerkreim | 16:39 | ||
3 | Dan Patrick Sammerud | Team Bjerkrheim | 20:47 | ||
M35-39 | |||||
1 | Nikola Cosovic | Nobina | 17:01 | ||
2 | Tom Andreas Øgland | Aim Norway | 17:35 | ||
3 | Hans-Gunnar Vold | Teleplan BIL | 20:04 | ||
4 | Marius Olsen | SLM Revisjon | 22:18 | ||
5 | Joacim Thomassen | NOTEAM | 22:48 | ||
6 | Arnold Slåen | Aim Norway | 25:20 | ||
7 | Tore Wigenstad Kvamme | SLM Revisjon | 29:34 | ||
M40-44 | |||||
1 | Bendik Sagsveen | NOTEAM | 17:26 | ||
2 | Inge Holter | NOTEAM | 18:39 | ||
3 | Thomas Laiti | NOTEAM | 20:15 | ||
4 | Erlend Larsen | FFI | 21:05 | ||
M45-49 | |||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog FIL / Mailand vgs | 15:08 | ||
2 | Harald Furuseth | ull/kisa | 16:17 | ||
3 | Sveinung GROV | Skedsmo vgs. | 17:20 | ||
4 | Steinar Kilde | NOTEAM | 17:59 | ||
5 | Bård Thomas Wanberg | Stovnerkameratene | 18:11 | ||
6 | Thorbjørn Næss | Ull Kisa | 18:15 | ||
7 | Espen Skrimstad | NOTEAM | 18:23 | ||
8 | Geir Holmsen | NOTEAM | 18:40 | ||
9 | Arne Eik | Romerike Elektro | 19:06 | ||
10 | Knut Hodnebrog | Blomsterringen | 19:41 | ||
11 | Sverre Waagø | NOTEAM | 20:04 | ||
12 | Åge Haakonsen | Akershus Elektro | 20:55 | ||
13 | Anders Tangerud | NOTEAM | 25:07 | ||
14 | Frode Wolla | NOTEAM | 31:54 | ||
M50-54 | |||||
1 | Frode Engelund | NOTEAM | 15:08 | ||
2 | Tor Ivar Hvam | Posten Norge AS | 17:48 | ||
3 | Dag Frode Bjerke | Romerike Friidrett | 17:52 | ||
4 | Tom Kåre Borge | Kongberg | 18:47 | ||
5 | Terje Nyen | NOTEAM | 18:49 | ||
6 | Svein Erik Kristiansen | NOTEAM | 19:21 | ||
7 | Øyvind Huse | NOTEAM | 19:37 | ||
8 | Robert Lauritzen | NOTEAM | 20:05 | ||
9 | Knut Ove Woldvik | NOTEAM | 21:14 | ||
10 | Jon Harald Hansen | SLM Revisjon | 21:15 | ||
11 | Geir Bråten | NOTEAM | 21:51 | ||
12 | Thor-Arne Kristoffersen | Rørteft AS | 21:55 | ||
13 | Frank Olaf Holter | NOTEAM | 22:13 | ||
M55-59 | |||||
1 | Are Aarebrot | SVS VG Skole | 16:33 | ||
2 | Rune Sørheim | NOTEAM | 17:05 | ||
3 | Dag Hage | NOTEAM | 17:41 | ||
4 | Tore W. Wirum | SLM Revisjon | 18:45 | ||
5 | Kjell Martinsen | Skedsmo kommune | 18:49 | ||
6 | Odd Solhaug | Enebakk IF | 19:42 | ||
7 | Per Bjerkan | Skedsmo vgs. | 20:12 | ||
8 | Kai Sørum | NOTEAM | 20:21 | ||
9 | Dag Sundet | Nittedal IL | 20:29 | ||
10 | Tor-Henning Lindhart | Nobina | 20:34 | ||
11 | Morten Dahl | Romerike Runners team | 21:11 | ||
12 | Magnus Nordsveen | Statoil | 21:19 | ||
13 | Erland Nærby | NOTEAM | 21:52 | ||
14 | Inge Østby | NOTEAM | 22:16 | ||
15 | Karl Gustav Solberg | NOTEAM | 22:32 | ||
16 | Bjørn Skeie | FFI | 23:37 | ||
17 | Ken Roar Elverum | Skedsmo vgs. | 24:29 | ||
18 | Modolv Ranheim | Romerike Runners team | 25:53 | ||
19 | Jørn Kårstad | NOTEAM | 26:00 | ||
M60-64 | |||||
1 | Arne Jørgen Kildahl | NOTEAM | 17:59 | ||
2 | Steinar Skaar | LK1814 BIL | 18:35 | ||
3 | Geir Engesæter | Postnord termo | 18:41 | ||
4 | Sigmund Jensen | Romerike Runners team | 18:42 | ||
5 | Jahn Bakke | Kondis | 18:48 | ||
6 | Trond Høyer | NOTEAM | 19:14 | ||
7 | Anders Ask | Tollernes IL | 19:25 | ||
8 | Arne Langseth | Aurskog-Høland friidrettslag | 20:14 | ||
9 | Jan Sagsveen | NOTEAM | 21:05 | ||
10 | Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog kommune BIL | 21:17 | ||
11 | Ove Aastorp | NOTEAM | 21:30 | ||
12 | Per Johan Dulsrud | NOTEAM | 22:25 | ||
13 | Ronald Berg | Allnex BIL | 22:37 | ||
14 | Paul Andersen | Privat | 22:45 | ||
15 | Karl Grude | Moelven Modus Bil | 23:02 | ||
16 | Trygve Haug | Romerike Runners team | 23:16 | ||
17 | Hans Eggen | NOTEAM | 24:16 | ||
18 | Georg Szyperski | NOTEAM | 24:54 | ||
M65-69 | |||||
1 | Arne Johansen | Ull/Kisa il friidrett | 19:21 | ||
2 | Leif Arne Lundhagen | S.H.I.U.L | 19:30 | ||
3 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 20:21 | ||
4 | Børre Brodshaug | Feiring IL | 20:49 | ||
5 | Vidar Sørum | Romerike Runners team | 20:52 | ||
6 | Åge Sjøberg | Stovnerkameratene | 21:38 | ||
7 | Arne Åsen | NOTEAM | 21:48 | ||
8 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland FIK | 21:58 | ||
9 | Arne Håkonsen | Skog-Data AS | 22:33 | ||
10 | Finn Løkeberg | AHF | 22:34 | ||
11 | Ole Melaas | NOTEAM | 22:56 | ||
12 | Trygve Bårde | NOTEAM | 23:05 | ||
13 | Einar Luktvassli | Løpsklubben 1814 biL | 23:28 | ||
14 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 23:30 | ||
15 | Bjørn O. Svindal | SLM Revisjon | 24:36 | ||
16 | Stein R. Schau | SLM Revisjon | 24:57 | ||
17 | Odd Gangås | NOTEAM | 25:01 | ||
M70-74 | |||||
1 | Stein Berget | Lørenskog FIL | 20:02 | ||
2 | Arne Ingelsrud | Sporveien Oslo B.I.L. | 21:12 | ||
3 | Dag H. Holum | NOTEAM | 21:48 | ||
4 | Gunnar Lauritz Pedersen | Lørenskog FIL | 22:25 | ||
5 | Bjørnar Thoresen | NOTEAM | 22:42 | ||
6 | Odd Martin Jensen | Lørenskog FIL | 24:02 | ||
7 | Harald Eik | Harald Eik AS | 24:25 | ||
8 | Egil V. Steinum | Yara Oslo | 24:48 | ||
9 | Rolf Hansen | Skedsmo skiklubb | 25:12 | ||
10 | Tor Omland | NOTEAM | 25:16 | ||
11 | Arve Tretterud | Icopal | 25:40 | ||
12 | Ragnar Jørgensen | Aim Norway | 26:30 | ||
13 | Terje Mikal Meiland | posten bilpost | 35:43 | ||
M75+ | |||||
1 | Petter Kildal | Haga IF | 23:25 | ||
2 | Steinar Bjørn Karlsen | Romerike Runnerteam | 26:33 | ||
3 | Lyder Kristian Alnes | Lørenskog kommune BIL | 28:56 | ||
4 | Odd Busmundrud | FFI | 35:16 |