Det var Erlend Jensen som vant 10 km på 32:29 like foran Andreas Iden og Sondre Øvre-Helland, alle under 33 minutter, som må være en god prestasjon i en løype som ikke er helt lett å holde høy fart i. Andreas Iden fikk litt magetrøbbel underveis som gjorde at han ikke kunne gi Erlend så god konkurranse som han ellers kunne ha gjort. Og med 920 deltakere holder Vinterkarusellen stand som ett av de mer populære mosjonsløpene i Bergen.
I kvinneklassen var det denne gangen løpssterke Adele Henriksen som kom først i mål på 5 km foran Ingrid Næss Johansen og Tine Alfstad Olsen. På herresiden var det Andre Seliussen som løp fortest, men det var ikke så stor luke ned til Mats Mollandsøy og Terje Simmenes. Lina Rivedal var derimot den klart beste på kvinnenes 10 km, nesten to minutter foran Margunn Bye Tøsdal.
Det var denne gangen rundt 0 grader og stille vær rundt Fana Stadion med litt tendenser til is inne på banen, men ellers var det ikke noen rapporter om isproblemer i løypen.
Alle resultater fra Vinterkarusellen 28. november.
20 beste herrer på 10 km
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 88 | Erlend Jensen | Bfg Bergen Løpeklubb | M20-34 | 00:32:29 |
2 | 3187 | Andreas Iden | Gneist | M20-34 | 00:32:36 |
3 | 38 | Sondre Øvre-Helland | Viking | M20-34 | 00:32:54 |
4 | 3260 | Alexander Broberg Skeltved | Varegg Fleridrett | M20-34 | 00:33:45 |
5 | 3274 | Jens Åstveit | NESTTUN | M15-19 | 00:34:36 |
6 | 1233 | Ole Martin Røssland | Gneist Friidrett | M20-34 | 00:34:46 |
7 | 1186 | Are Opstad Sæbø | Gular | M20-34 | 00:36:10 |
8 | 1192 | Tor Aanen Kallekleiv | Bergen Triathlon Club / Team Trivest | M20-34 | 00:36:28 |
9 | 3165 | Even Tviberg Hope | Odfjell Drilling | M20-34 | 00:36:32 |
10 | 696 | Yngve Kiserud | BFG Bergen Løpeklubb / Team Drevelin | M35-39 | 00:36:40 |
11 | 596 | Fredrik Meyer-Lampe | Bergen Triathlon Club / Odfjell Drilling | M35-39 | 00:36:43 |
12 | 3180 | Karl Jonas Tronstad | Bergen CK | M15-19 | 00:37:02 |
13 | 487 | Hugo Olsen | Telesport Bergen Telenor | M45-49 | 00:37:54 |
14 | 1140 | Christian Lønøy | Multiconsult | M20-34 | 00:38:00 |
15 | 369 | Anders Scharffscher Engeset | Team Matvareexpressen | M20-34 | 00:38:09 |
16 | 130 | Kim Andre Henriksen | BFG Bergen Løpeklubb / Loddefjordløperne | M20-34 | 00:38:21 |
17 | 446 | Aleksander Bjorøy | Blubbelubb Sportsklubb | M20-34 | 00:38:25 |
18 | 1197 | Torgeir Hasås | Gneist | M20-34 | 00:38:26 |
19 | 304 | Fredrik Madsen | Bergen CK / Team Trivest | M40-44 | 00:38:28 |
20 | 694 | Eskil K. Dahl | Statoil Bil | M35-39 | 00:39:09 |
Premiepallen menn 5 km: vinner Andre Seliussen i midten, til venstre Mats Mollandsøy og til høyre Terje Simmenes.
20 beste herrer på 5 km
Plass kjønn | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 1182 | Andre Seliussen | PARADIS | M15-19 | 00:17:33 |
2 | 3202 | Mats Mollandsøy | BFG Bergen Løpeklubb / Valkyrien IL | M20-34 | 00:17:38 |
3 | 3196 | Terje Simmenes | Osterøy IL / Gamle Gretne Gubber | M40-44 | 00:17:46 |
4 | 969 | Eirik Klyve Dalland | Wintershall | M20-34 | 00:18:12 |
5 | 3250 | Matias OPPEDAL | Fana IL | M20-34 | 00:18:32 |
6 | 933 | Clayton Alves | BFG Bergen Løpeklubb | M20-34 | 00:18:54 |
7 | 3257 | Henrik Røssevold Mildestveit | Bjarg IL | M15-19 | 00:19:00 |
8 | 3272 | Truls Nesslin | NESTTUN | M20-34 | 00:19:08 |
9 | 640 | Benjamin Andersen | BERGEN | M20-34 | 00:19:28 |
10 | 951 | Thomas Ødegaard | Clampon B.I.L. | M40-44 | 00:19:29 |
11 | 915 | Kristoffer Føllesdal | Varegg Fleridrett | M20-34 | 00:19:39 |
12 | 402 | Øyvind Frantzen | Kalandseid IL | M55-59 | 00:19:50 |
13 | 770 | Jarle Aadland | Tryg | M40-44 | 00:19:51 |
14 | 1003 | Tarjei Rommetveit | BTC | M35-39 | 00:20:03 |
15 | 904 | Vetle Martinsen | Gneist Friidrett | M15-19 | 00:20:12 |
16 | 3254 | Bjart Are Hellen | Viking | M45-49 | 00:20:16 |
17 | 1234 | Magne Aunebakk | Necon AS | M50-54 | 00:20:18 |
18 | 815 | Tord Wikander | Bergen CK | M1-14 | 00:20:20 |
19 | 700 | Kristian Botnen | Nymark IL / Sr-Bank | M35-39 | 00:20:23 |
20 | 552 | Leif Nordland | HSI | M45-49 | 00:20:28 |
Adele Henriksen har her fått medaljen som viser at hun ble beste kvinne på 5 km, til venstre Tine Alfstad Olsen og til høyre Ingrid Næss Johansen.
20 beste kvinner på 5 km
Plass kjønn | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 11 | Adele Henriksen | Gneist Friidrett | K1-14 | 00:19:31 |
2 | 777 | Ingrid Næss Johansen | Gneist | K15-19 | 00:20:41 |
3 | 3245 | Tine Alfstad Olsen | Viking | K1-14 | 00:20:52 |
4 | 242 | Annette Rogne Grimstad | Helse Bergen | K20-34 | 00:22:30 |
5 | 82 | Randi Hernes Tvilde | Voss IL | K35-39 | 00:22:45 |
6 | 3222 | Marie Todnem | Nemus Kokstad Og Sandsli | K35-39 | 00:23:33 |
7 | 316 | Tora Aasheim Nymark | Viking | K15-19 | 00:23:48 |
8 | 95 | Elin Olsen | PARADIS | K20-34 | 00:23:50 |
8 | 3162 | Eivor Jacobsen | RÅDAL | K35-39 | 00:23:50 |
10 | 810 | Marte Nybø Litlere | Bergen CK | K1-14 | 00:23:51 |
11 | 3244 | Vilde Alfstad Olsen | Viking | K1-14 | 00:23:52 |
12 | 1069 | Ina Therese Marås | Søreide IL | K40-44 | 00:24:09 |
13 | 89 | Marianne Rolland | Wintershall | K35-39 | 00:24:12 |
14 | 483 | Nora Helene Kjerland Kristensen | Gneist | K1-14 | 00:24:22 |
15 | 3249 | Marit Gjermstad | Varegg Fleridrett | K45-49 | 00:24:24 |
16 | 816 | Hedvig Aasgaard | Bergen CK | K1-14 | 00:24:38 |
17 | 481 | Torbjørg Kjoberg | Bergen CK | K50-54 | 00:24:50 |
18 | 296 | Ragnhild Korneliussen | STRAUME | K65-69 | 00:24:52 |
19 | 1110 | Hilde Helene Bjørnstad | BERGEN | K20-34 | 00:25:09 |
20 | 3262 | Janne Jensen | Kalandseid IL | K45-49 | 00:25:10 |
Lina Rivedal fra HSI var den klare vinner av kvinnenes 10 km. Og det er ikke så lett å fange opp de beste 10 km-løperne til fotografering etter målgang siden de kommer inn samtidig med mange 5-km-løpere. Men Margunn Bye Tøsdal og Elisabeth Tangen Haug skulle også vært med på pallbildet.
20 beste kvinner på 10 km
Plass kjønn | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 3166 | Lina Rivedal | HSI | K20-34 | 00:38:07 |
2 | 1195 | Margunn Bye Tøsdal | BERGEN | K20-34 | 00:39:58 |
3 | 701 | Elisabeth Tangen Haug | BERGEN | K35-39 | 00:42:55 |
4 | 3234 | Kaja Theis Birkeli | BERGEN | K20-34 | 00:43:21 |
5 | 852 | Silje Lindstad | Vassbakk & Stol As | K15-19 | 00:43:38 |
6 | 3182 | Cecilie Hagen | Opptur Motbakkeklubb | K40-44 | 00:45:31 |
7 | 774 | Urszula Urban | Matvareexpressen | K20-34 | 00:45:41 |
8 | 1153 | Julia Ann Authén | Team Sporty Spice | K20-34 | 00:47:12 |
9 | 71 | Karianne Jørgensen | Loddefjordløperne | K45-49 | 00:47:35 |
10 | 3203 | Trine Hysing-Dahl | Btc/Team Trivest | K20-34 | 00:47:56 |
11 | 338 | Svanhild Wisth | SØREIDGREND | K45-49 | 00:48:04 |
12 | 854 | Oda Synnøve Riste | Team Sporty Spice | K20-34 | 00:48:14 |
13 | 688 | Marie Eikefet | NESTTUN | K35-39 | 00:48:17 |
13 | 3229 | Kari-Ann Vaktskjold | Opptur Motbakkeklubb | K50-54 | 00:48:17 |
15 | 3221 | Tatiana Thiem | LAKSEVÅG | K20-34 | 00:48:25 |
16 | 196 | Kjersti Rognes Solbu | FYLLINGSDALEN | K35-39 | 00:48:41 |
17 | 662 | Hanne Cecilie Braarud | Uni Research Helse B.I.L | K45-49 | 00:48:43 |
18 | 652 | Marte Aulin | BERGEN | K20-34 | 00:49:17 |
19 | 725 | Anne-Grete Andreassen | KLEPPESTØ | K40-44 | 00:49:31 |
20 | 361 | Anne-Lena Kampen | Høgskolen I Bergen, BIL | K40-44 | 00:49:32 |
Start 10 km.
Det var et midlertidig lysanlegg på Fana Stadion fordi det var service på det ordinære anlegget. Her venter man på at løperne skal komme til maratonporten ut fra stadion.
På vei ut porten: her ligger Terje Simmenes og Matias Oppedal langt fremme.
Hele løpet er oppdelt i puljestarter som sikrer at det går i en jevn strøm av løpere ut fra stadion. Her ser vi Morten Pettersen og Vivian Krogenæs.
Geir Jarle Ness er en garvet karuselldeltaker, på vei ut på sitt 5km-løp.
Mette Fossmark Pedersen på veit ut stadionporten.
Christian Larsen er godt i gang.
Regine Midtun, Sparebanken Vest.
Her er en gjeng fra Søreide IL: Vi ser fremst her Noah Solhaug og Ørjan Sætrum
Nina Bruaas og Vidar Halland.
Frode Bruaas.
Kristian Lygre.
Silje Skarstein og Reidun Skjelde.
Symra Haaland Westrebø.
Disse tre jentene er alle i yngste jenteklasse: Julie Rifsgård Nese, Andrea Hjellum, Nathalie Nilsen.
Frode Bjerke hadde tatt med guttene i et av fotballagene til Søreide med på Vinterkarusellen.
Som vanlig bød arrangørene på flaskevann etter målpassering.
Aktiv365 stod for oppvarming før start, og de delte også ut gavekort etter start.
Disse har fullført sine 10-km løp: Inger-Marie S. Lie, Christine Danielsen, Sverre Soløy.
Elin Lund og Ina Aas ser ut til å være fornøyde med løpet. De løper begge for Kuehne+Nagel AS.
Hele familien løper Vinterkarusell: Gjord Berg, Charlotte Hageberg, Marius Berg.
Hele denne gjengen løper for Sparebanken Vest.
Hilde Monssen var den heldige som vant et årsabonnement på BA.
Denne gjengen hører alle til Opptur Motbakkeklubb fra Os: Kari-Ann Vaktskjold, Erik Eide Hansen, Terje Monssen og Hilde Monssen.
Øystein Schmidt og Cathrine Akse Nordkvist har akkurat kommet i mål fra sin 10 km.
Bjørg Fagnastøl (571) har klart å samle sine kolleger fra Telesport Bergen (Telenor).
Magnus Vikedal i front for sine løpskamerater fra Søreide IL.