Gode forhold og tider.
Gode forhold ga mange gode tider da den 61. utgaven av Rotevatnet Rundt ble arrangert i dag. 17 løpere stilte til start, og 9 av de sprang på under 24 minutt
Herrene.
Leif Sægrov vant på den gode tiden 22:08. Bjørn Ole Vassbotn var bare fire sekund bak og tok andreplassen på tiden 22:12. På tredjeplass kom Are Uran med tiden 22:42.
Damen.
Kvinneklassen ble vunnet av Eli Bente Hoggen med tiden 31:49.
Premie for deltakelse.
Einar Orten Trovåg, Hareid fikk utdelt premie for 5 løp - Gratulerer!
Neste løp blir arrangert lørdag 27. mai. Sjå facebooksiden til arrangør Volda i Vinden IL eller kondis.no (terminlista) for starttidspunkt når det nærmar seg.»
ROTEVATNET RUNDT – 61. LØP | 29. april 2017 | |
KVINNER | ||
18 - 29 år | ||
19 Elin Burås Sylte, Volda | Trimklasse | |
50 - 59 år | ||
12 Eli Bente Hoggen, VTI | 31:49 | |
MENN | ||
Under 18 år | ||
6 Torjus Engeset Woldsund, Volda Skiskyting | 23:33 | |
17 Elias Bjørdal | 24:05 | |
14 David Paulen, Volda | 28:47 | |
18 – 29 år | ||
4 Håkon Orten Trovåg, Hareid | 22:48 | |
2 Einar Orten Trovåg, Hareid | 23:10 | |
5 Tarjei Engeset Ofstad, VSI | 24:11 | |
18 Sindre Burås Sylte, Volda | Trimklasse | |
30 – 39 år | ||
3 Leif Sægrov | 22:08 | |
13 Hallvard Bergmann, Ørsta | 25:25 | |
40 – 49 år | ||
10 Are Uran, Havørn | 22:42 | |
15 Svein Arne Lødemel, Markane | 24:07 | |
8 Marcus Kemp Vedeler, Eid | 28:04 | |
16 Harald Krøvel, Volda Løpelag | 31:23 | |
50 - 59 år | ||
9 Bjørn Ole Vassbotn, VTI | 22:12 | |
1 Bjørn Arve Brune, Stranda | 28:04 | |
7 Ulf Magne Eikås, Stryn | 33:21 | |
70 - 79 år | ||
11 Knut Innselset, 3H | 30:24 |
Foto: Arrangør.
Klare til start.
Vinner av løpet Leif Sægrov med den sterke tiden 22.08.
Bjørn Ole Vassbotn, VTI ble nummer to med tiden 22:12.
Are Uran, Havørn ble nummer tre med tiden 22.42.
Einar Orten Trovåg, Hareid.
Håkon Orten Trovåg, Hareid.
Torjus Engeset Woldsund, Volda Skiskyting.
Ulf Magne Eikås, Stryn.
David Paulen, Volda.
Bjørn Arve Brune, Stranda og Marcus Kemp Vedeler, Eid.
Knut Innselset, 3H.
Hallvard Bergmann, Ørsta.
Svein Arne Lødemel, Markane.
Harald Krøvel, Volda Løpelag.
Tarjei Engeset Ofstad, VSI.
De tre første herrene i mål. Fra venstre Are Uran, Leif Sægrov og Bjørn Ole Vassbotn.
Eli Bente Hoggen, VTI.
Einar Orten Trovåg, Hareid fikk utdelt premie for 5 løp - Arrangør og Kondis gratulerer.